Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az asztali Linux operációs...

Az asztali Linux operációs rendszer miért képtelen jelentős piaci részesedést elérni évtizedek óta? Ennyivel jobb a Microsoft Windows 11 és a macOS 14 nála?

Figyelt kérdés

2023. okt. 15. 19:10
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/112 anonim ***** válasza:
79%

90: Csak hogy nem a Windows van olyan helyzetben, hogy alkalmazkodnia kell. Ha a Linux terjeszkedni akar komoly rendszerként, és nem csak ilyen swag-yolo emberkék játékszere akar maradni, akkor meg kell oldania az átjárhatóságot.


Ja, és a Linux az az asztali operációs rendszer. A telefonost sosem nevezték Linuxnak, az az Android, ne keverjük már a neveket.

2023. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/112 gentoojedi ***** válasza:
72%

#74

"73: Látszik, hogy fogalmad sincs a dolgokról, tudod, ha hallgattál volna..."


Van látható nicknevem bunkókám, nem dugom el, mint te gyáva troll.


Most akkor etetjük egymást vagy mi lesz?


"Windows esetén el is lehet nevezni ám a meghajtókat, és máris tudod, melyik melyik."


Így van. De ehhez előbb el kell nevezni.


Maradjunk annyiban, ez is egy teszt volt részemről, de legalább ezzel tisztában vagy.


Képzeld egyedi képet is lehet a meghajtóhoz adni, amit nem kell beállítani Windowson, egy inf fájlba kell beleírni valamit meg egy ico fájlt kell rátenni. Ezt tudtad? Méregessük a farkunkat?


"Persze nem csodálom, ha Linux alatt ez ismeretlen, ezért megbocsájtok."


Köszönöm kegyelmes nagyuram.


"A pipa jelent valamit?"


Igen. Nagyjából tükrözi ki mennyire hasznosítja itt a tudását.


"Mert nekem semmit."


Nem is csodálom, hogy nem tudod felfogni a jelentőségét.


"Te erre v€red vagy mi? :D"


Hát az igazat megvallva, téged "verlek"


Egy régebbi linuxvitás szálat sikerült felnyomnom közel 500-ra. Végül megunta a trollocska.

2023. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/112 gentoojedi ***** válasza:
72%

#91


Másfélpipásom. Erről beszélek. Fogalmatlan vagy. Ez alábbi mondatod is ezt igazolja.


"Ja, és a Linux az az asztali operációs rendszer."


A linux az maga a kernel- rendszermag.


Operációs rendszer ebbűl akkor lesz, ha egy disztribútor csinál belőle egy operációs rendszert. Pl a Canonical az Ubuntut.


Az Ubuntu/Xubuntu/Lubuntu az asztali operációs rendszer.


Örülök, hogy segíthetek másfélpipásom.

2023. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/112 anonim ***** válasza:
0%

92-93: Pont lesza a pipát, nyugodtan nézegesd. Ki is nyomtathatod. :D


A név nem jelent semmit, te sem valódi névvel írogatsz, szóval ezt hagyjuk is.


A tesztelgetésed meg szintén nem érdekel, annyit értek a gépekhez, amennyi nekem kell. A farokméregetést meghagyom neked és a hozzád hasonlóaknak, nekem erre nincs időm.


Ja, és a Linux az Linux, nem mag, nem telefonos rendszer. Azt meg pont lesza, hogy a mag ugyanaz, senki sem ere gondol.

2023. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/112 gentoojedi ***** válasza:
100%

"Ne nevessél fel semmin, mert ezzel csak magadat minősíted."


Hoppá. Akkor most elnézést kell kérnem magamtól öngyalázás miatt.


"És bemutatod hogy mennyire vagy érzelmileg befolyásolva."


Ezeket betudom színészi ambícióimnak.


"Ne legyél fundamentalista. Te itt ezzel a farkadat méregeted. Tedd el."


Hmm. Úgy látszik itt szeretik ezt emlegetni.


"Ha alázatot vársz el akkor mutass te is azt. Nem tudom mit vársz amíg te is asszonykodsz és beszólogatsz."


Na azért van különbség.


Én a bután okoskodó linuxleszólogató trollokat oktatom ki. Ha úgy tetszik trollgyalázó troll vagyok.


Aki viszont tud, azelőtt meghajlok. Lásd Michelson. Pedig már elküldött a 3,14csába, és még abban is biztos vagyok, hogy néha le is pontozott.

Csak az a különbség, hogy Ő em azért pontoz le, mert nem tetszik neki a "pofám", mint a többi bakfitty trollocskának, hanem tudása és meggyőződése alapján úgy ítéli meg, hogy adott mondandóm adott helyzetben nem vagy csak részben hasznos.


De én ezért tisztelem. Ha Ő szól be azelőtt meghajlok.

2023. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/112 gentoojedi ***** válasza:
100%

#94

"92-93: Pont lesza a pipát, nyugodtan nézegesd. Ki is nyomtathatod. :D"


Persze, hogy leszarod, mert ha megfeszülsz sem tudnád utolérni. Ha most fognád magad és végignyomkodnál negatívlikeokkal a kommentjeimet, akkor sem.


"A név nem jelent semmit, te sem valódi névvel írogatsz, szóval ezt hagyjuk is."


Nem a valódi név a lényeg, hanem a komment azonosíthatóság. Direkt hagyom elérhetően a nicknevem, hogy megadjam a gyűlölködő linuxfikuszoknak, hogy végigmenjenek és lenyomkodják. Ezzel maguknak is ártva, mert az ellenpontozásért pontlevonás jár.


Puszi.

2023. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/112 anonim ***** válasza:
32%
96: "Persze, hogy leszarod, mert ha megfeszülsz sem tudnád utolérni. Ha most fognád magad és végignyomkodnál negatívlikeokkal a kommentjeimet, akkor sem." - Ez komoly? Hány éves vagy te, hogy ezen vergődsz? Valami netes játékban is elönt az agyf, mert lelőttek? :D
2023. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/112 anonim ***** válasza:
100%

#91


"Ja, és a Linux az az asztali operációs rendszer. A telefonost sosem nevezték Linuxnak, az az Android, ne keverjük már a neveket."


Értem, tehát akkor ezek szerinte a routerem is egy asztali gép, merthogy azon is Linux fut.

Meg a NAS-om is egy asztali gép, mert azon is Linux fut.

Meg a Raspberry Pi-m is egy asztali gép, annak ellenére is, hogy nincs rádugva se billentyűzet, se egér, fent csücsül a szekrény tetején, és soha semmilyen grafikus felület nem futott rajta. Hát, nekem kicsit más fogalmaim vannak egy asztali rendszerről...


Én egyébként nyilván a szerverekre gondoltam, szerverek esetén nem mondhatod, hogy "a Linux csak egy szűk réteg játékszere marad, komolyabb feladatokra, játékra és munkára alkalmatlan".

2023. nov. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/112 gentoojedi ***** válasza:
100%

#97

"Ez komoly? Hány éves vagy te, hogy ezen vergődsz?"

A kor nem számít. Hibrid vagyok. Le tudok süllyedni egy kutya vagy egy csecsemő szintjére. Most hozzád próbálok.

Tudod mi a különbség közted és köztem?

Ha én pontozlak le a rendszer engem felpontoz, ha te pontozol le, a rendszer engem felpontoz. Mit szólsz hmm? Kezded már érteni? Mire való a pipa. (persze csak közvetetten).


Közvetlenül vagy közvetve,

vagy számomra megvetve.

Vitázom veled nevetve,

Nyald a ..., kegyvesztett.

2023. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/112 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, és a Linux az Linux, nem mag, nem telefonos rendszer. Azt meg pont lesza, hogy a mag ugyanaz, senki sem ere gondol."


Eredetileg a linux az egy kernel. Ez az operációs rendszer azon része, ami közvetlenül kezeli a hatdvert, driverek benne vannak, stb (monokernel). Ezt önmagában nem szokás oprendszernek hívni, mert nem nicsál semmit, ahhoz kell a user space (ami a kernelre támaszkodva használhatóvá teszi a rendszert). Ez lehet grafikus felület, de parancssoros is, de ide tartoznak különböző könyvtárak (pl. libc) és frameworkök (pl. gtk) is. De egyéb dolgok, pl. firewall frontendje (linuxban a firewall a kernel része), vagy az init system (sysv, openrc, systemd, stb.), vagy pl. bash, package manager (apk, apt, pacman, stb), stb. Nagyon sokáig lehetne sorolni.


A linux kernel + egy összeválogatott, egymással jól kijövő user space progik halmaza alkot egy disztribúciót, ilyen pl. az Ubuntu, vagy az Arch, de a Gentoo is. Ezt hagyományosan GNU/Linuxnak hívták, de mivel ez hosszú, a linux terjedt el erre is.

2023. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!