Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért védik sokan foggal...

Miért védik sokan foggal körömmel a Windows op. Rendszert?

Figyelt kérdés
Én nem értem. Jó persze oké a nagy gamereknek szükségük van rá, mert mivel tudnák kihajtani azt a méregdrága proci winyó kombót, ha nem tudnak rajta BF 4-ezni, de azt nem tudom megérteni, hogy miért gyűlölködnek annyira, ha témába hozom a Linux-ot?

2016. jan. 14. 11:19
 71/115 anonim ***** válasza:
30%

Tom Benko:


"Még egyszer megkérdezem, mert, úgy látszik, nem sikerült értelmezned: "


Itt sajnos te vagy az, akinek nem sikerül értelmeznie bizonyos dolgokat. Egy single useres, desktop OS-re semmilyen file szintű védelem nem kell. Miért kellene megvédenem az állományaimat saját magamtól? Miért kellene korlátoznom a rendszer erőforrásaihoz való hozzáférésemet?


A linux egy unix klón. A unix pedig egy többfelhasználós, nagygépes (tehát nem PC-s!) hálózati operációs rendszer. Ez akkor még cool volt, amikor a kisgépek operatív tára 1-16, netán 64 kB volt és nem volt számítási teljesítményük az 1-2 Mhz-es processzoroknak, de ma már nem az, sőt, 15 éve sem volt az.


x témában meg ezt olvasd el, már ha tudsz angolul:


Why X Is Not Our Ideal Window System (Miért nem ideális ablakozó rendszer az X)

[link]


meg talán ezt:


The Evolution of the X Server Architecture (Az X szerver fejlődése)

[link]

2016. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/115 anonim ***** válasza:
100%

"Egy single useres, desktop OS-re semmilyen file szintű védelem nem kell."


1. Nem nagyon fogsz olyan modern operációs rendszert találni, ami single user-es. A Win sem az.

2. Akkor a Windows-on miért vannak jogosoltságok? Ami egyébként NT alapú, és nem véletlenül alig változott azóta.


"A linux egy unix klón."

Nem, nem az. A Unix hagyományait követi, sokmindenben hasonlítanak, szabványuk is van közös, de kicsit sem klón. Az első Minix még talán, de Torvalds sem a Minixet majmolta, csak alapul vette egy új operációs rendszerhez.

Akkor a Win is DOS "klón", a DOS meg CP/M klón, stb... :)


Amúgy most új irányt vettél, mert eddig nem arról volt szó, hogy az X mire jó választás, vagy hogy mennyire jó, hanem hogy egységes felületet ad-e. (Nem a grafikus "felületre" gondolok.)

2016. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/115 anonim ***** válasza:
100%

Robinnak az a baja, hogy tulajdonképpen fingja sincs arról, hogy mi kell egy átlagusernek. Ő az a tipikus kocka IT-s aki nem képes más látásmódra csak a sajátjára.


Elég sok gépre tettem már fel linuxot és eddig mindenki elégedett volt vele.

Öcsém már több, mint 10 éve azt használ. Már magának is feltette többször is. Pedig ő elég keveset ért az infóhoz.

A családban és az ismeretségi körömben is elég sok gépre tettem már fel linuxot.


Mi kell az átlagusernek?

office pipa

email pipa

net pipa

videó nézés pipa

zene hallgatás pipa

esetleg skype pipa

stabil legyen ne fagyjon le pipa


Egyik barátom nem rég vett gépet és már kérte, hogy majd tegyek rá neki linuxot, mert a korábbi gépére is azt tettem. Egyáltalán nem ért az IT-hez csak használni akarja a gépet.


Szóval okoskodhatsz itt a buta látásmódoddal, attól még totál fogalmatlan vagy azt illetően, hogy az átlagusereknek mire van igénye.

A linux ezt tökéletesen kiszolgálja PONT

2016. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/115 anonim ***** válasza:
23%

"Nem nagyon fogsz olyan modern operációs rendszert találni, ami single user-es. A Win sem az."


Nem? És mióta? :O


"Nem, nem az. A Unix hagyományait követi, sokmindenben hasonlítanak, szabványuk is van közös, de kicsit sem klón."


A Linux jogi értelemben nem UNIX tehát, leghelyesebb volna Unix-klónnak nevezni, és nem is követi szigorúan egyik szabványt sem: sok BSD-s és SYSV jellemvonást egyesít magában.


forrás: [link]


"Akkor a Win is DOS "klón", a DOS meg CP/M klón, stb...:)"


A Win nem dos klón. Soha nem is volt az. A win kiskorában egy grafikus frontend volt a DOS-hoz, nagyobb korában pedig egy grafikus multitaszkos, singe useres desktop operációs rendszer volt és az ma is. Kivéve az NT vonalat, amely kliens-szerver OS volt, ennek megfelelően tervezve. Nem is véletlen, hogy az NT-t nem használták desktop OS-ként. Egy-két elvetemültön kívül, mert nyilván akadt azért ilyen is.


" Akkor a Windows-on miért vannak jogosoltságok? "


A Windows-ban azért van lehetőség jogosultságkezelésre, mert vállalati környezetben is használják és ott szükség van erőforrás menedzsmentre, hogy a munkakörnyezet, az infrastruktúra ne sérüljön. Azonban default semmiféle korlátozás nincs, a felhasználó bármit elérhet, uralhatja a rendszerét hozzáértés nélkül, bármilyen erőforrást lefoglalhat korlátozás nélkül.

2016. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/115 anonim ***** válasza:
0%

"Mi kell az átlagusernek?

office pipa

email pipa

net pipa

videó nézés pipa

zene hallgatás pipa

esetleg skype pipa

stabil legyen ne fagyjon le pipa"


Kezelhetőség? Pipa? Nem. Csak szopás (az átlagusernek).

Játékprogramok? Pipa nincs, csak szopás van (az átlagusernek és a linux guruknak egyaránt).

2016. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/115 anonim ***** válasza:
30%

Mondom én, hogy sík vagy ahhoz, hogy mi kell az átlagusernek, sőt azt sem tudod, hogy ez mit jelent.

Nem, nem a gamerpistike az átlaguser.


Érdekes módon senki sem panaszkodott még a kezelhetőségre. Ez megint csak a te buta agyadban fogalmazódott meg, mert fingod sincs, hogy mit is akar az átlaguser meg, hogy egyáltalán ki is az. Talán ha nem a virtuális világban élnél, hanem a valódiban és találkoznál az átlag felhasználókkal, akkor lenne róla fogalmad. De addig csak osztod itt az észt egy olyan dologról amiről fogalmad sincs.

2016. jan. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/115 anonim ***** válasza:
19%

"Érdekes módon senki sem panaszkodott még a kezelhetőségre."


Hány ezer olyan fórum címét másoljam be ide, ahol a linux userek arról keseregnek, hogy nem megy ez, nem tudják beállítani azt, nincs driver amahoz?


Itt van egy, 40 ezer hozzászólással:


Egy kezdo Linuxos Problemai plz help! :)

[link]


Néhány linux user gondolata a linux vs win vitáról:


1. A linux nem csak nagyszerű, egyszerű is! Már akinek:


Néha probléma van vele, néha egész bonyolult valamit megoldani, de azért nem vészes,


2. Egy "megtért":


Egy hete tértem át Windows-ról közel 10 év után. Informatikus mérnökként épp most diplomázom,mégis megléptem a váltást,migráltam a teljes munkámat Linuxos környezetbe. Miközben haladtam előre a programommal,rá kellett döbbennem,hogy hatalmas mennyiségben találhatóak open source szoftverek,scriptek,egyebek a neten. Ezeknek mind a mennyisége,mind a minősége,támogatottsága pozitív értelemben megdöbbentett. Ami nagyon fontos volt,hogy bár keresztplatformos IDE-ket használtam Windows alatt is,de a linux kezelése,beállítása,karbantartása és napi használata jobb programozói szokásokat kényszerítettek rám,rendezettebb és hatékonyabb lett a munkamódszerem. Természetesen számomra az is fontos, hogy jogtiszta szoftverekkel dolgozzak. Egyetlen bánatom, hogy az nVidia 9600 GTm kártyám szaggat Ubuntu alatt,de ezzel együtt tudok élni.


3. Egy másik "megtért". Ő mondjuk ellenkező irányba:


Egy hete tértem át Windowsra közel 10 év Linux, ebből 4 év Ubuntu után.

Tele szaladt a hócipőm a driver hiánnyal, az alacsony színvonalú megvalósítással, a "hegesztéssel" és a Unity-vel.

Kipróbáltam a Kubuntut is, tök jó, csak ne jelent volna meg a LO-ban sötétszürke háttéren fekete karakterekkel az eszköztáron az egérrel való bóklászáskor a felugró buborék. Hiába írtam bug reportot, hiába derítettem ki és küldtem róla visszajelzést, hogy az duplikáció, hiába figyeltem a másik reportot, attól több, hogy jól kipanaszkodtuk magunkat, nem történt semmi. Sőt! Az óta a Kubuntu-t sem támogatja a Canonical. Sebaj, akkor vissza a régi SuSE-hoz, illetve most már openSUSE-hoz. Ott tökéletes az LO, nincs az a bosszantó rovar, viszont van az a számomra felejthető csomagkezelés, no meg a jóval kevesebb tároló. Elegem lett.

Egy valamit azért nem hagytam el, mégpedig a nyílt forráskódú, ingyenes szoftverek használatát. Elég volt kifizetni az a 27.310,- Ft, amibe a Win 7 került. Érdekes módon a gépem is megtáltosodott. A gyenge alaplapi videó kártya ellenére szaggatás nélkül élvezem a HD videókat, az SD flash tartalmaknak pedig jobb minőségűnek látszanak.


4. Nem mindenkinek olyan fürge:


Legutóbb egy patriot nevezetű laptopra tettem(volna) fel ubit (ha jól emlékszem 10.04), szintén SiS VGA, és a youtube a legkisebb felbontáson is kb 5képkocka/mp minőséget produkált. Gyakorlatilag használhatatlan volt a rendszer.


5. Ő sem 100 %-ig elégedett:


Már kb 3 éve nem is használok mást csak linuxot hol eszt hol aszt most ép xubuntu 12.10-et nyüvök teljes megelégedetségel. A "gyári" ubuntut is szeretem csak ez a unity nekem nem tetszik nálam egy kicsit lassú a xubuntu


6. Játék az élet:


Én is mindig dühös lettem, ha egy ember a játékok hiánya miatt értékelte le a Linuxot, de mára be kellett látnom, hogy a felhasználók jelentős része a számítógépet főleg játékra használja.


7. És nem, nem csak átlagemberek szóltak hozzá, akadt egy ZSENI is (LOL):


Játék. Folyton azt hallom, olvasom- nem mennek a játékok linuxon, tehát sz*r. Nem jut a tudatáig az illetőnek, hogy más nyelven lettek megírva.


8. Végezetül. No comment:


Na ja, most amikor azért drukkolunk hogy a linugz aránya elérje, sőt meghaladja a 2 (kettő) százalékot szinte félek leírni: tényleg nem kell mindenkinek . Kukimuki elmondta miért.


---------


Aki szeret szopni, azt hagyni kell, hadd csinálja (a linux userek többsége ilyen. A rendszerhez általában nem ért, de azért használja, mert ezzel a felsőbbrendűek közé tartozónak képzelheti magát. Tisztelet a kivételnek.). De aki nem szeret szívni, azt nem kéne foggal-körömmel ráerőltetni a linuxra. Meg kéne engedni neki a választás luxusát. Még akkor is, ha a linux felhasználók jelenleg elég messze vannak még attól a fentebb emlegetett 2 %-os aránytól is.

2016. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/115 anonim ***** válasza:
100%

"De aki nem szeret szívni, azt nem kéne foggal-körömmel ráerőltetni a linuxra. Meg kéne engedni neki a választás luxusát."


Mégis te erőlködsz, mindenkit meg akarsz győzni, hogy a Linux milyen szár. Akkor most mit is akarsz elérni? Hadd használjon Windows-t aki akar... mert a Linux semmit nem ér? Ugye érzed, hogy kezd nevetséges lenni, amit csinálsz? :DD

Léptem..

2016. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/115 anonim ***** válasza:
100%

XD Akkor ennyi erővel azok hozzászólásait is bemásolhatnád akik a w$-os problémák miatt sírnak , hogy milyen szar a rendszerük.

Amúgy rejtélyes módon már megint ubuntu , kubuntu , opensuse a szar... háth kérem az ilyen összevissza forkolt és gányolt tákolmányok helyett az originalt kellene használni , példának okáért Debiant vagy Archot , előbbit évek óta használom és 0 db hibával találkoztam...milyen érdekes;)


Amúgy csatlakozok az előttem szólókhoz , fogalmad sincs arról ki az átlaguser.


" az átlaguser tud a linuxról "


Arról se tud , hogy ő maga mit használ , annyit tud , ha bekapcsolja a gépet bejön az asztal majd a kék e betűre kattintással a zinternet.


Tud a linuxról hogyne:DDD Mert az átlaguser az idejét számtech magazinok vagy honlapok olvasásával tölti , hihető...:)

Akkor a FreeBSD-ről is tudnak ugye ? Na és persze arról is alapos több hónapot igénybe vevő összehasonlítás után tudták meg , hogy nem alternatíva ?


Na persze.

2016. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/115 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:57

Dehogy érzi, ahhoz túl korlátolt a gondolkodása.

Tipikusan IT analfabétáknak szoktam linuxot feltenni és évekig csak használják a gépeket, ráadásul még hálásak is, hogy nem omlik össze meg nincs vele bajuk. Ennyi.

Winen is van egy rakás sz_rság érdekes, hogy azokat nem hozza fel példának.

2016. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!