Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért védik sokan foggal...

Miért védik sokan foggal körömmel a Windows op. Rendszert?

Figyelt kérdés
Én nem értem. Jó persze oké a nagy gamereknek szükségük van rá, mert mivel tudnák kihajtani azt a méregdrága proci winyó kombót, ha nem tudnak rajta BF 4-ezni, de azt nem tudom megérteni, hogy miért gyűlölködnek annyira, ha témába hozom a Linux-ot?

2016. jan. 14. 11:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/115 anonim ***** válasza:

"Miért védik sokan foggal körömmel a Windows op. Rendszert?"


Tudja fene, ha nem LOPNÁK ennyien hanem tényleg tisztességesen meg kellene vegyék akkor már aznap 1-2Millióval kevesebb "védője" lenne...


Hiába szépítjük, a lopás az lopás,

aki meg ilyen-olyan módon tört verziót használja az szimplán tolvaj semmi más, tolvaj aki nem támogatná ennyire ha zsebbe kellene nyúlni azért hogy használhassa.


----


A Win10 külön szépség adatbiztonsági szempontból is, már csak azért sem védeném...de a disznó sem tudja hogy vágóhídra megy míg oda nem ér, nemde?


---------

A Microsoft rengeteg új funkciót vezetett be a Windows 10-ben, ami sérti a magánéletet. (pl. Cortana)


Az adatszinkronizálás alapértelmezetten engedélyezve van.

Böngészési előzmények és megnyitott weboldalak.

Alkalmazás beállítások.

WiFi nevek és jelszavak.

A számítógép alapértelmezetten kap egy egyedi hirdetési azonosítót.

Ezt a személyre szabott hirdetésekre használják.

A Cortana minden adatot összegyűjt.

A billentyűzet leütéseket, kereséseket és a mikrofon bemenet jelét.

Naptár adatokat.

Meghallgatott zenéket.

Bankkártya információkat.

Vásárlásokat.

A Microsoft minden személyes adatot összegyűjt.

A személyazonosságot.

Jelszavakat.

Demográfiai adatokat.

Érdeklődési kört és szokásokat.

Használati adatokat.

Partner adatokat és kapcsolatokat.

Hely adatokat.

E-mailek, azonnali üzenetküldők, hívás listák, audió és videó felvételek tartalmát.

Az összes adatot megosztja másokkal.

Ha letölti a Windows 10-et, akkor ezzel felhatalmazza a Microsoftot, hogy bármelyik említett adatot hozzájárulás nélkül megossza másokkal.


Forrás: propakistani.pk

2018. jan. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/115 anonim ***** válasza:
58%

#111 És ezért használnak még nagyon sokan Win7-et.


Egyébként meg, a hosszú ideje húzódó vitára faék egyszerű a válasz: A Windows egy olyan operációs rendszer, amit nem kell 'operálni'. Ezt tessék végre felismerni, a számítógép használók jelentős része egyszerűen használni akarja a gépét, nem azt tanulgatni, hogy hogyan kell használni. Van aki pont azzal próbálta táamdni a Windowst, hogy technikai analfabéták hasnálják. Épp ezaz. A Windows egy olyan rendszer, amit technikai analfabéták is magabiztosan használhatnak, mert mindent készen ad a kezedbe. ERRE van széleskörűen igény. Ennyi, ezt tudja a Windows, kényelmes, és stabil anélkül, hogy neked bármit tenned kéne. Persze, lehet hogy Linux alatt angyobb stabilitást és erőforrás-hatékonyságot lehet elérni. De ez nem fogja érdekelni az anyámat, vagy a nagymamámat, aki csak meg akarja nézni a szülinapi partin készült képeket, meg játszani akar a kis játékaival. Neki az a jó, ha nem kell a rendszerrel foglalkoznia, pláne tanulnia. Neki az a jó, ha a rendszer kinyalja a seggét. A Windows pedig ezt teszi.

2018. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/115 anonim ***** válasza:

#112


A WIN7 még 2020. január 14.-ig

a WIN8 2023. január 10.-ig támogatott

aztán már csak adatlopós windows marad

vagy egy lyukacsos nem támogatott régi win,

persze értem én van aki az XP-t is használja,

asszony rokona is ilyen volt aztán jött a WannaCry és sírt a szája hogy elveszett minden adat. :)


------------------------


"...Egyébként meg, a hosszú ideje húzódó vitára faék egyszerű a válasz: A Windows egy olyan operációs rendszer, amit nem kell 'operálni'. Ezt tessék végre felismerni..."


####VÁLASZ##### Nem, a windows egy olyan oprendszer amit EL KELL LOPNI, ellopod anyádnak meg nagyanyádnak mert szerinted a lopás rendben van ha épp nem tőled lopnak.


------------------------


... a számítógép használók jelentős része egyszerűen használni akarja a gépét ... A Windows egy olyan rendszer, amit technikai analfabéták is magabiztosan használhatnak, mert mindent készen ad a kezedbe ... kényelmes, és stabil anélkül, hogy neked bármit tenned kéne ... De ez nem fogja érdekelni az anyámat, vagy a nagymamámat, aki csak meg akarja nézni a szülinapi partin készült képeket ... Neki az a jó, ha nem kell a rendszerrel foglalkoznia, pláne tanulnia. Neki az a jó, ha a rendszer kinyalja a seggét. A Windows pedig ezt teszi.


1####VÁLASZ##### Itt a gond, a hozzád hasonlók erősen begyepesedett kifogásokkal jönnek, még mindig le vannak maradva úgy 2000 környékén amikor a LINUX disztrókat tanulni kellett, nem azt mondom, játékok terén még mindig van miben felzárkóznia, bár a STEAM miatt egyre több régi és új játék elérhető, de abban kétségtelen hogy le van maradva, viszont minden másban ott van már mint a win, főleg ha nagymama csak böngészni akar meg pasziánszozni hát arra felesleges 15.000HUF/PC kifizetni (vagy épp ELLOPNI)


2####VÁLASZ#####

Nem mellesleg ma már azért nem a világvége megtanulni újabb oprendszereket, már ha valaki csak egy okostelót fog rögtön kénytelen egy win-en kivüli világot megismerni, speciel az androidot LINUX rendszermaggal.


3####VÁLASZ#####

Javaslom mielőtt butaságokat beszélsz ismerkedj meg a LINUX jelenlegi helyzetével, ne 20 éves demagóg elavult ismeretekkel dobálózz, mi sem jövünk itt olyanokkal hogy mert a Windows98, WindowsMillenium semmi a debian9-hez vagy az ubuntu 17.10-hez képest...


Megsúgom, a debian, ubuntu rendszereket használom, telepítem frissítésekkel kb. 20 perc alatt (win10 frissítésekkel átlagos nettel 1 óra) aztán 1x újraindul és már használom is,

mindezt úgy hogy NEM leszek TOLVAJ, nem KELL ELLOPNOM és mégis ingyen kapok mindent, nem lopják az adataim és még vírusirtót sem kell futtatnom mert annak az esélye hogy elkapok egyet 10.000x kisebb mint win esetén.


De visszatérve az előzőre, ma már a linuxhoz nem kell különösebb hozzáértés, vannak disztrók, ubuntu, mint és még sok-sok másik ami tényleg annyi hogy 20 perc alatt FELPAKOLOD ÉS HASZNÁLOD, képek, videók, böngészők, VLC, Firefox stb. stb. stb.


Szóval nem kell ezt a kőkori 2000 körüli drámát bedobni mert már nem itt tart a világ,

nem mondom hogy a LINUX egy win10,

nem is olyan csillivilli és nem is fut rajta annyi játék,

de az XP-t már rég beelőzte

mindamellett hogy ugyanarra simán használható,

ingyen van nem kell lopni vagy zsebbe-nyúlni,


ÉS NEM, nem kell "linuxot tanulni" ... felrakod és használod, ha nem játékra kell akkor semmivel sem nyújt kevesebbet mint a win,

plusz ezernyi disztró közül lehet válogatni épp mi az ami neked személyre szabottabb.


------------------------


u.i.

Szóval szakadjunk le az ósdi demagóg dolgokról,

tényeket nézzünk könyörgöm, nem demagóg kifogásokat, 20 évvel ezelőtti mára már egyáltalán nem aktuális kifogásokat...


++++++++ ha itt nem lenne ennyi támogató-tolvaj hanem tisztességes-támogatók lennének

akik

GÉPENKÉNT kiperkálnák a minimum 15.000Ft-ot akkor negyed ennyien sem lennének.


Érdekes mentalitás ez, ellopni egy terméket aztán azzal jönni hogy de ez kell mert ezen megy ami nekem kell, miközben

1, van alternatíva,

2, lopjátok azt a vacakot, ha fizetni kellene érte tisztességes ember módjára az emberek nagy része rögtön belátná hogy nem is éri meg az árát...

3, Nagymamádnak, Anyukádnak mondtad már hogy lopós tolvaj vagy, csak mert azt feltételezed hogy nem elég jók intellektuálisan hogy elsajátítsák hogy nincs START menü és kicsit másként néz ki az asztal?


Legalább vennéd a fáradtságot hogy elmélyedj a linux világában mielőtt téves és ezer éves infókat írsz le róla, mi linuxosok megtisztelünk azzal hogy megnézzük a vindózt és úgy mondjuk ki a véleményünk te meg semmi tisztelet légből kapott hülyeségekkel operálnál null tapasztalatból...

2018. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/115 anonim ***** válasza:
58%
#113 Persze, hogyne. Aztán jön az első gikszer, és máris könyékig mászhatsz a terminálban. Nem 20 éves demagóg dumából beszélek, az Ubuntu disztro amit out of the box kaptam anno a laptopomra pl minden nap új kreatív módon romlott el, hol a hangfal nem működött, hol a wifi adaptert dobta el, 3-ból kétszer leállni sem tudott rendesen a rendszer, vagy épp a beépített tapipadot nem lelte, és így tovább. Nyilván ez valamiképp szélsőséges esetnek mondható, de számomra azt mutatja, hogy a Linux rendszerekben ugyanúgy ott van az, hogy valami elromlik. Csak itt ha valami elromlik, akkor könyékig mászhatsz a terminálban. A Windows rendszerek egységesebbek, és mögötte van egy cégóriás, ez önmagában tekinthető némi minőségbiztosításnak. Windows alatt ritkábban találkozok olyannal, hogy egy hardverre nemes egyszerűséggel hisztis a rendszer, és nem hajlandó normálisan kezelni, csak többórás cmd rituálé után. Én, mint informatikus még csak-csak kiküszöbölöm ezt a problémát, de egy idő után meguntam a témát, és legyalultam az Ubuntut a fenébe. Most egy másik disztro fekszik a laptopon egy win7 mellett, és kéthavonta egyszer még használom is, többé-kevésbé problémák nélkül. Ettől függetlenül a saját tapasztalataim, és a tény alapján, hogy a Windows egy egységesebb rendszer, ami mögött ott egy cégóriás, inkább ajánlom ezt a rendszert az átlag felhasnálónak. Miért? Mert amióta az eszemet tudom, ez volt, és működött. Te milyen érvet tudsz felhozni amellett, hogy az átlag felhasználó NE használjon Windowst? És ne is próbálj a Win10 kémkedéséről beszélni, ez a téma már akkor is unalomig volt nyúzva, amikor még Vista sem volt. Mi probléma van a WIndows rendszerekkel (in general), ami miatt NE használja azt az átlagember?
2018. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/115 anonim ***** válasza:

#114


"Persze, hogyne. Aztán jön az első gikszer"


--- Érdekes módon én ezzel nem találkozom, ha te ilyesmivel találkozol akkor javaslom nézz utána mit is takar a PEPKAC kifejezés és ismerj magadra! ;)

Persze értem én, a win nem dobál kékhalált és nem is kell újrarakni, legfőképp a win10 nem hal meg épp frissités közben, hiszen az maga a tökély amit érdemes lopni, naná ;)


////////////////////////


"Ubuntu disztro amit out of the box kaptam anno a laptopomra pl minden nap új kreatív módon romlott el"


--- Ugyan, ne légy már ennyire buta hogy egy szolgáltató által mókolt kitudja milyen rendszert hibáztatsz, azt az I.T. boltban valószínű egyszer megcsinálta valaki egy képfájlban sablon driver csomaggal hogy 5 perc alatt felGHOSTolhassa, beállításokkal feltolja a laposokra és időt nyerjen vele, amolyan tessék-lássék rendszernek, ellenben ha 20.000-el drágábban kell venni a laptopot a jogtiszta win miatt akkor sírt volna a szád, nem mint ha számtekboltosok nem lopott verziót raknának fel magánfelhasználóknak de ez már egy másik probléma, ez szimpla emberi nyomorékoskodás, hogy rácáfoljak nekem az elmúlt 4 évben nem volt ilyen gondom 3 laptopon meg egy asztalin, feleségem is ezt használja, korábba ubuntu-t most debiant- ha nagyon kell szoftvercenterből telepit cuccokat de terminált még nem nyitott mert nem volt rá szüksége, és ő sem szaki.


////////////////////////


"A Windows rendszerek egységesebbek, és mögötte van egy cégóriás..."


--- őőő, kékhalál, update miatt fél óráig nem kapcsol be, felzabálja a csillivilli miatt a memóriát, ha az esetenként fél-órás frissítés megszakad akkor reinstall, a virusok 95%-ban windows-ra vannak irva ami szintén cseszhetős kategória, sok program vagy illesztő támogatása VISTA után elveszett (pl. a canon scannerem amit a debian ma is felismer), rámeröltetett update éééés estig lehetne sorolni hol bukhat még el a vindóz, én is azt használtam, lássukcsak majdnem 20 évig, szóval tudom miről beszélek


////////////////////////



"Én, mint informatikus" ... a saját tapasztalataim ... amióta az eszemet tudom.


--- ezzel szerintem ne dicsekedj, mármint oké, webes-médiás vagyok,

de az efféle rendszergizda hozzáállástól mindig kirázott a hideg, mármint mikor az ember csak mert gyerekkorában elkezdte pl. a win95-el aztán meg annyira belefásult hogy sem időt sem energiát nem fektet az új megismerésébe, az ilyen szerintem ne nevezze magát informatikusnak mert az informatika egy folyamatosan fejlődő ág ahol az informatika szelleme azt kellene eredményezze hogy az ember igen is időt és energiát nem sajnálva sajátítson el és építsen be a mindennapokba, aki erre képtelen az véleményem szerint elbukott informatikusnak lenni és csak egy szimpla közember aki elvan a megszokott dolgaival és hagyja hogy elrohanjanak mellette az új ismeretek esetenként kihívások.


////////////////////////


'Te milyen érvet tudsz felhozni amellett, hogy az átlag felhasználó NE használjon Windowst?"


--- Szerintem felsoroltam itt és korábban vagy 9-et,

a kémkedés nélkül amit valljuk be ostoba módon elbagatellizálsz 8-at


////////////////////////

2018. jan. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!