Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért védik sokan foggal...

Miért védik sokan foggal körömmel a Windows op. Rendszert?

Figyelt kérdés
Én nem értem. Jó persze oké a nagy gamereknek szükségük van rá, mert mivel tudnák kihajtani azt a méregdrága proci winyó kombót, ha nem tudnak rajta BF 4-ezni, de azt nem tudom megérteni, hogy miért gyűlölködnek annyira, ha témába hozom a Linux-ot?

2016. jan. 14. 11:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/115 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Nimrod,országunkba az iskolákba nem infoóra van,hanem winfóóra.

A diákok már első lépésként csak windowst kapnak,semmi más nincs,az oktatás a linuxtól teljes mértékig elzárkózik.

Ezért van akkora előnye a Windowsnak.

A többi oprendszer,ami nem úgy néz ki,nem úgy működik,mint a Windows,az eleve szar.

2016. jan. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/115 Tom Benko ***** válasza:
100%

@Round Robin:

"Huszonegy éve nehéz egy ingyenes oprét megismertetni a világgal?"

Igen, mert egyszerűen ki van szorítva, el van nyomva. Az átlagembernek, mint már írtam, egyszerűen nincs lehetősége korrekt információkhoz jutni.


"Az átlagember tud a linuxról, a linux-szal próbálkozók száma messze magasabb, mint a linux usereké."

Az átlagember leginkább nem tud a Linuxról, ha meg mégis, akkor, mint mondtam, teljes tévedésben van. A próbálkozók száma elég kicsi arányaiban, ezek java része egy ingyenes wint akar valami hülye okból, és amikor ezt nem kapja meg, akkor persze jön a "Linux szar" kitétel. (Ez amúgy ugyanaz a csoport, akiknek problémát okozott a winxp->win7 átállás a start menü alakja miatt.) A maradék meg örömmel használja dualbootban, vagy egyenesen elsődleges rendszerként. Egy nagyon kicsi rész meg különféle speciális igények miatt nem tud teljesen átállni, igaz, ők általában nem is fontolgatják.


"A játék-platform magában is húzó tényező"

Igen. Többé-kevésbé még igaz, de már ez az állítás is recseg-ropog.


"de a felhasználói programok zöme is ilyen. "

Igen? Melyik az a felhasználói program a felhasználói funkciókkal, amik nem válthatóak ki?


"Vannak vállalkozások, amelyek nagyobb részt linuxra rendezkedtek be, de ezek száma is csekély, holott, megtakaríthatnának vele."

Hm.


"A linux akkor nyerhetne nagyobb teret, ha a fejlesztési irány kettéválna, volna egy desktop és egy szerver ág."

Biztos?


"A desktop ág felejtőssé tenné az X-et, mert az SEM desktopnak készült, csinálna egy grafikus felületet és kihagyná kernel szinten a szerver feature-öket."

Magyarul legyen egy rendszerből kettő, még kisebb részesedéssel. Grat.


"Egységesítené a felületet, a grafikus illesztést (direct-x for Linux) és akkor megindulna egy fejlődés."

A felület alapja egységes: az X. Hogy erre ki mit húz rá, legyen már az ő baja.


"De hát így, hogy lehúzol, indítasz egy cuccot és az elkezd visítani, hogy mittomén, a cairo font, meg a mesa.lib rohadtul kéne neki, a grender.lib meg outdated..."

ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ... PEBKAC? Tudod, csomagból telepítés, függőségkezelés, stb... ~20 éve tudják a disztrók.

2016. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/115 anonim ***** válasza:
0%

"Igen? Melyik az a felhasználói program a felhasználói funkciókkal, amik nem válthatóak ki?"


Egyik sem váltható ki. Mondj egy területet, ahol a linux desktop alkalmazások nyerőbbek a Windowsra írottaknál. Nincs ilyen.


"A felület alapja egységes: az X. Hogy erre ki mit húz rá, legyen már az ő baja."


Azért bátorkodom közölni veled, hogy az X egy grafikus terminál szerver.

Mint ahogy a linux is egy szerver operációs rendszer magja. De azt sem árt tudni, hogy a linuxnak az X-hez a világon semmi köze nincs.


Alapvetően ott a baj veletek, hogy egy desktop OS-t (windows) akartok leváltani egy szerver oprével.

Hát, ez még senkinek sem sikerült.

2016. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/115 anonim ***** válasza:
0%

"Igen. Többé-kevésbé még igaz, de már ez az állítás is recseg-ropog."


Hogyan? A játékfejlesztő cégek átcuccoltak a Linuxra? :O

Miből maradtam ki?

2016. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/115 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Robin,a Valve kiadta debian alapú konzol orendszerét,a SteamOS-t,és a Steam gépeken már ezeket alkalmazzák.

Saját példámmal : Linuxon Gamelek,méghozzá sok új játékkal.

Úgyhogy játék terén igencsak csökkent a windows előnye.

2016. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/115 anonim ***** válasza:
100%

>"A felület alapja egységes: az X. Hogy erre ki mit húz rá, legyen már az ő baja."

>"Azért bátorkodom közölni veled, hogy az X egy grafikus terminál szerver... "


És ez mennyiben válasz az idézett kijelentésre?


>"Alapvetően ott a baj veletek, hogy egy desktop OS-t (windows) akartok leváltani egy szerver oprével."


Ezt ki mondta, hogy bárki le akarná váltani? Nem értem.


Most már tényleg foggal-körömmel kapaszkodsz az Ablakba, pedig mi csak az ajtót mutattuk meg. Azon is bejön a fény, csak használni kell tudni. Kicsit más, más célra való, de miért akarsz meggyőzni még mindig mindenkit, hogy vacak?


:)

2016. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/115 anonim ***** válasza:
0%

"És ez mennyiben válasz az idézett kijelentésre?"


Annyiban, hogy ha értelmezed, rájössz, hogy hülyeséget válaszolt.


A többi szót sem érdemel. Ti sikoltoztok a linux elnyomottságáról, nem én.

2016. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/115 anonim ***** válasza:
100%

Befagyott ablakot már láttam,de megfagyott pingvint még nem! :P :D

És pont! XD

2016. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/115 anonim ***** válasza:
2016. jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/115 anonim ***** válasza:

Round Robin, nyugalom, nem vagyunk ám mi ellenség. :))

De egy egészéséges(?) vitában már csak reagál az ember.

Respect. :)

2016. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!