Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért védik sokan foggal...

Miért védik sokan foggal körömmel a Windows op. Rendszert?

Figyelt kérdés
Én nem értem. Jó persze oké a nagy gamereknek szükségük van rá, mert mivel tudnák kihajtani azt a méregdrága proci winyó kombót, ha nem tudnak rajta BF 4-ezni, de azt nem tudom megérteni, hogy miért gyűlölködnek annyira, ha témába hozom a Linux-ot?

2016. jan. 14. 11:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/115 anonim ***** válasza:
0%

"Ebben azért teljesen nem értek egyet ugyanis a Linux rendszerek elsősorban nem csak szerverekre lett kifejlesztve, hanem kifejezetten felhasználói szintre is.nem kell ahhoz fhu de nagy usernek lenned, hogy kezeljél mondjuk egy Linux op.rendszert"


A linux egy ingyenes unix klón.

A Unix viszont egy nagygépes, hálózati operációs rendszer, amelyre terminálokon keresztül lehetett (és lehet ma is) rácsatlakozni.

A linux használata lehet felületes (ma már), akár könnyű is, de a rendszer teljes körű ismeretét, menedzselését egy teadélután alatt nem lehet elsajátítani. És ez ma is így van. Korábban egy linuxot még csak felinstallálni sem tudott a gépére az, aki nem volt szakértője a PC-nek.


A Linuxnak volt 20 éve arra, hogy az MS oprendszerét lekörözze. Ez nem sikerült neki és nem véletlenül.

2016. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/115 Tom Benko ***** válasza:
100%
@Round Robin: Nehéz úgy lekörözni valakit, hogy eleve előle indultunk...
2016. jan. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/115 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Robin.

A Linux egy unix szerű,és nem Unix klón,annak ellenére,hogy hasonló a működési elve,és hasonlóak a parancsok.

Kéretik utána olvasni,hogy hogyan született meg a Linux,és utána tessék visszajönni,és írni.


Példaként egy Unix : Mac OS X.

2016. jan. 19. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/115 anonim ***** válasza:
18%

Kedves utolsó!


21 éve installáltam először Linuxot a gépemre.

A Linux fejlődését volt szerencsém nyomon követni. A Unix és a Linux architektúrája, szolgáltatásai, parancsai jószerivel azonosak.

2016. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/115 anonim ***** válasza:
9%

"-Bármilyen vírus, vagy kémprogram ki tudja fingatni"


Attól, hogy a Windows-ra írnak vírust, spyware-t, még nem lesz rosszabb rendszer.


"-Ha bármilyen tűzfalat, vagy vírusvédelmi szoftert Drága pénzért tudom csak megszerezni"


Miért kellene ilyesmire költeni? A windowst használod desktopra, a Linux alatt meg böngészel, letöltesz, stb.


"-Illetve egy egyszerű sz@r szövegszerkesztő programot, mint az Ms office nem tudom könnyen és ingyen (ha már egy majdnem félhavi fizetésem oda van az a rendszerre). használni. "


Ezzel elég sokaknak nincs gondjuk, másképp az Office nem volna ilyen kelendő. Használj libreoffice-t, vagy más, esetleg ingyenes szövegszerkesztőt. Annyi van belőlük mint a szemét.


"- És nem nyújt annyival több "szolgáltatást" mint a Linux tud nyújtani."


De amit nyújt, azt elég ha jobban nyújtja.

2016. jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/115 anonim ***** válasza:
100%

" de a rendszer teljes körű ismeretét, menedzselését egy teadélután alatt nem lehet elsajátítani. És ez ma is így van. Korábban egy linuxot még csak felinstallálni sem tudott a gépére az, aki nem volt szakértője a PC-nek. "


Ne azt nézzük, hogy mi volt "korábban" , azt nézzük , hogy mi van most: többségnél egyszerű telepítés , egyszerű particionálás és kezelés. Egyébként a w$ kezelését hol sajátítja el a tudatlan 1.0 user "egy délután alatt" ? Még a kizárólag m$ felhasználó képzésen alapuló informatika "oktatáson" tanultakon túl semmit nem tud a felhasználók többsége. Aki meg nem ért az egészhez , annak mindegy , hogy melyikhez nem ért , de a linux (pl Mint Xfce) biztonságosabb számára és egyszerűbb is.


" Attól, hogy a Windows-ra írnak vírust, spyware-t, még nem lesz rosszabb rendszer."


Attól lesz rosszabb , hogy sérülékeny , biztonságot tekintve olyan lyukacsos mint egy ementáli sajt. Nem véletlenül kínálja fel már telepítés után , hogy az agymosott fogyasztó még vegyen hozzá vírusirtót is.


" Ezzel elég sokaknak nincs gondjuk, másképp az Office nem volna ilyen kelendő "


Hát persze , amíg azt oktatják és reklámozzák mindenhol addig persze , hogy kelendő. Amikor a user jó esetben észreveszi , hogy létezik freeware alternatíva , jó esetben rájön , hogy hülyét csináltak belőle.

Erre mondás is van , senki nem születik hülyének , hülyévé a kötelező oktatás teszi.


" De amit nyújt, azt elég ha jobban nyújtja."


Konkrétan mit nyújt jobban ?

2016. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/115 anonim ***** válasza:
100%

"Konkrétan mit nyújt jobban ?"

A kezét. :D

2016. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/115 anonim ***** válasza:
0%

Ezek butaságok.


Office reklámot nem láttam még életemben, emellett, bár huszonéve PC-zek, office soha nem volt a gépemen. Tehát, lehet nélküle teljes életet élni.


Hog ymit nyújt jobban? Szinte mindent. Programozhatóbb, ami látszik a win-re írt applikációk számán is.

Egységes a felület, könnyebb a használat. Összességében, azt biztosítja, amire az embereknek igényük van.

A Linux is egy jó rendszer, csak, ismétlem, nem desktopra. A Linux eredendően más.

Ugyanakkor, az emberek nagy többségének nem kell a Linux még ingyenessége mellett sem, ugyanakkor kell a Windows, pénzért.

2016. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/115 anonim ***** válasza:
100%

@Round Robin

Én Linoxot használok főleg, de nem vagyok a Windows ellen, szóval próbálok pártatlan lenni.


"Office reklámot nem láttam még életemben"

A merketingnek csak az egyik eszköze a reklám. Márpedig ha valamihez, ahhoz nagyon ért a Microsoft, hogy úgy akarjunk valamit, hogy fel sem merüljön bennünk, hogy mást akarunk.


"Programozhatóbb, ami látszik a win-re írt applikációk számán is"

Na ez butaság. Ha az Opelhez több alkatrészt gyártanak, mint a Rolls Royce-hoz, akkor az Opel jobb? Persze mindkettőnek előnyeik és hátrányaik is, de hogy jobban programozható...?


"Egységes a felület, könnyebb a használat"

Ez megint marketing kérdés. Aki 30 évig Ladával autózott, annak az lesz egységesebb, könnyebben használható, hiába mondják, hogy válasszon mondjuk a Japán autók közül egyet.


"Összességében, azt biztosítja, amire az embereknek igényük van."

Vagy: Olyan igényt alakítanak ki bennünk, ami terméket árulnak. Sajnos csak illúzió, hogy az igényeinket magunk alakítjuk.


"A Linux is egy jó rendszer, csak, ismétlem, nem desktopra. A Linux eredendően más"

Alapvetően hálózati operációs rendszernek indult, és ma is abban erős. Viszont gond nélkül lehetne rá fejleszteni egy egységes desktop felületet és mindent, ami otthoni használatra kell. Ez megint üzletpolitikai (és pénz) kérdés, nem műszaki.


"Ugyanakkor, az emberek nagy többségének nem kell a Linux még ingyenessége mellett sem, ugyanakkor kell a Windows, pénzért."

Ez nem feltétlenül a Linuxot minősíti, hanem az embereket. Nem akarok senkiről rosszat mondani, de legyünk őszinték, a mai fiatal generáció a Microsoft egyeduralma alatt nőtt fel.


Ne keverjük az üzletpolitikai és marketing eredményeket a műszaki eredményekkel. :)

2016. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/115 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az Opelhez több alkatrészt gyártanak, mint a Rolls Royce-hoz"

Itt nem az árára, hanem az elterjedtségére utaltam. Lehet, hogy nem a legjobb példa, de talán érthető. :)

2016. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!