Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezekkel a levelezői illetve...

Ezekkel a levelezői illetve esti felsőoktatási képzésekkel el lehet helyezkedni szakmán belül?

Figyelt kérdés

Én korábban tanultam C#-ot és szerintem a junior szinttől ugyan még eléggé messze jártam, de azért már voltak fogalmaim és egy egyszerű kis ORM Xamarin projektem.

Nem sikerült szakmában elhelyezkedni, most pedig a válság is bejött.


Érdemes befejezni (elvégezni) az egyetemet? Olyanokat hallani, hogy önmagában SEMMIT sem ér. Az viszont teljességgel kizárt, hogy valaki dolgozzon is teljesállásban, mellette egyetem és mellette még önképzés.


Úgyhogy a kérdés az, hogy tényleg nem lehet elhelyezkedni levelezői vagy esti egyetemmel? Ebben az esetben érdemes abbahagyni, kiiratkozni és inkább udemy, stb?

Vagy akár feladni a szakmát ebben a helyzetben?



2020. máj. 29. 17:48
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
PTI-t csináltam levelezőn, 8 órás állás mellett, szóval de, meg lehet csinálni.
2020. máj. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Abból, hogy TE meg tudtad csinálni, nem következik az, hogy mindenki meg tudja csinálni.



Tényleg az a kérdésem, hogy el lehet-e vele helyezkedni.

2020. máj. 31. 13:17
 13/33 anonim ***** válasza:
Ha nem lehetne, akkor nem tudna senki elhelyezkedni vele, tehát nyilván el lehet, igen.
2020. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Hát pedig pont azt hallom mindenhonnan, hogy csak az egyetem nem ad használható tudást és még nappalit végzettek se feltétlen tudnak a diplomájukkal elhelyezkedni.
2020. máj. 31. 13:25
 15/33 anonim ***** válasza:
Nyilván nem tud mindenki, de vannak bőven, akik el tudnak, tehát el lehet.
2020. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Csak nem igazán mindegy, hogy TOVÁBBI 3 évig azért nincs az embernek élete és nem él meg egyetlen élményt se, hogy aztán ne tudjon vele elhelyezkedni.


Több hónapig próbáltam ősszel és télen programozóként elhelyezkedni, előtte már más szakmával is volt kudarcom. Amikor azt tanultam, akkor se volt semmi életem.



Nem hiszem el, hogy ezen az oldalon nincs senki, akibe minimális empátia és segítőkészség szorult volna.

2020. máj. 31. 13:37
 17/33 anonim ***** válasza:

Az volt a kérdésed, hogy el lehet-e így helyezkedni. Igen, el lehet, hiszen másnak is sikerül.

Most megint mi a kérdés akkor? Mondjuk meg, hogy TE el fogsz-e tudni helyezkedni? Honnan tudjuk?

2020. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Hát ha 30% estis helyezkedik el, akkor nem éri meg, hanem pl további 1 évig képezzem magam netről.


Ha 90% helyezkedik el, akkor esetleg megéri.

2020. máj. 31. 14:06
 19/33 anonim ***** válasza:

Nem igazán így működik. Ha 10% helyezkedik el és te olyan jó vagy, hogy benne vagy a 10%-ban, akkor megéri.

Ha 90% helyezkedik el, te meg a maradék 10-ben vagy, akkor meg nyilván nem.

2020. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Nyilván az, hogy egyetemet végeztél, nem zárja ki, hogy elhelyezkedj. A papír miatt még nagyobb is rá az esélyed. Hasznos tudást viszont valóban nem ad az egyetem, azt a netről vagy fizetős tanfolyamokon kell összeszedned.
2020. máj. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!