Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezekkel a levelezői illetve...

Ezekkel a levelezői illetve esti felsőoktatási képzésekkel el lehet helyezkedni szakmán belül?

Figyelt kérdés

Én korábban tanultam C#-ot és szerintem a junior szinttől ugyan még eléggé messze jártam, de azért már voltak fogalmaim és egy egyszerű kis ORM Xamarin projektem.

Nem sikerült szakmában elhelyezkedni, most pedig a válság is bejött.


Érdemes befejezni (elvégezni) az egyetemet? Olyanokat hallani, hogy önmagában SEMMIT sem ér. Az viszont teljességgel kizárt, hogy valaki dolgozzon is teljesállásban, mellette egyetem és mellette még önképzés.


Úgyhogy a kérdés az, hogy tényleg nem lehet elhelyezkedni levelezői vagy esti egyetemmel? Ebben az esetben érdemes abbahagyni, kiiratkozni és inkább udemy, stb?

Vagy akár feladni a szakmát ebben a helyzetben?



2020. máj. 29. 17:48
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Középmezőnybe teszem magamat.
2020. máj. 31. 15:01
 22/33 anonim ***** válasza:

Teljesen irreleváns, hogy te hova teszed magadat. Elmész állásinterjúra, ha megfelelsz felvesznek, ha nem, akkor nem vesznek fel.

Szerinted itt bárki is meg fogja jósolni neked, hogy el tudsz-e majd helyezkedni? Vagy mit vársz ettől a kérdéstől?

2020. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

1



Korszerű technológiákkal önképzés



2



Egyetem folytatása



Melyiket választanátok?


(egyet lehet)

2020. máj. 31. 15:22
 24/33 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz a hozzáállásod. Mert most az jön le a kérdésedből, hogy az egyetemen múlik az egyén elhelyezkedése, mint valami

passzív elszenvedőnek, miközben épp ellenkezőleg, a hallgatón magán múlnak az esélyek. Ha 30%-a helyezkedik el az esti képzéseseknek, azt a harmadot nem a random generátor fogja kidobni. Minél keményebben tanul valaki, minél jobb tanulási módszereket választ, minél több dologról képes lemondani, minél élelmesebben építi a kapcsolatait, annál több lesz az esélye, az egyetem csak ad egy keretet. Persze vannak rajta kívül eső dolgok, a szerencsefaktor, jókor lenni jó helyen, de a felelősség oroszlánrésze az ember kezében van. Nyílván ennek a maga előnyeivel és hátrányaival együtt.

2020. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Középkorú leszek, mire elvégzem. Nem engedhetem meg magamnak mostmár, hogy bármiről is lemondok, főleg, ami párkapcsolattal vagy egészswgi állapottal függ össze.


A karrier a család, egészség, élet megélése után jön nálam.



Egyetem VAGY önképzést választanátok?

2020. máj. 31. 16:00
 26/33 anonim ***** válasza:
Engedd el az egészet, menj hozzá egy milliomoshoz és szülj pár gyereket.
2020. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Hát ha nem tudsz elköteleződni az egyetem mellett igazából szerintem nincs kérdés: önképzés, esetleg valami pár hónapos bootcamp. Vagy ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor önképzés és mellette egy mentor, tanár, akivel sok időt tudsz megspórolni, ha ő jól terel. És neki még kapcsolatai is vannak, ha a szakmában dolgozik aktívan.
2020. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Hát a mentor sokkal piacképesebbnek és hasznosabbnak hangzik, mint a gráfbejárás és a komplex számok!! :)


Hol lehet keresni egyet?

2020. máj. 31. 16:13
 29/33 anonim ***** válasza:

Google!

Az első találat rögtön:

[link]

2020. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de van egy olyan érzésem, hogy belőled soha nem lesz programozó kezdő szinten se. Ez nem így megy. Miért érezzünk irántad empátiát, ha millió ember bevállalta, megcsinálta és feljebb jutott azzal, amire te ba.szol magasról. Az élet ilyen. Dolgoznod kell a sikerért, és ha erre nem vagy képes, ne várd el hogy majd bárki megsajnál.


Próbálkozhatsz tanfolyamokkal, de őszintén, a hozzáállásoddal csak kidobott pénz lesz, szerintem keress valami mást, amihez nem kell tanulni.

2020. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!