Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezekkel a levelezői illetve...

Ezekkel a levelezői illetve esti felsőoktatási képzésekkel el lehet helyezkedni szakmán belül?

Figyelt kérdés

Én korábban tanultam C#-ot és szerintem a junior szinttől ugyan még eléggé messze jártam, de azért már voltak fogalmaim és egy egyszerű kis ORM Xamarin projektem.

Nem sikerült szakmában elhelyezkedni, most pedig a válság is bejött.


Érdemes befejezni (elvégezni) az egyetemet? Olyanokat hallani, hogy önmagában SEMMIT sem ér. Az viszont teljességgel kizárt, hogy valaki dolgozzon is teljesállásban, mellette egyetem és mellette még önképzés.


Úgyhogy a kérdés az, hogy tényleg nem lehet elhelyezkedni levelezői vagy esti egyetemmel? Ebben az esetben érdemes abbahagyni, kiiratkozni és inkább udemy, stb?

Vagy akár feladni a szakmát ebben a helyzetben?



2020. máj. 29. 17:48
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Nem mindegy, hogy valaki makkegészséges testileg, van mögötte támagó háttér (pl. házastárs) és a tanulást megelőző években megéltek egy csomó élményt, utaztak, buliztak, hobbiztak, kirándultak. Akkor lehet, hogy azt mondom, hogy ha nagyon akarja, akkor tanuljon éjt-nappallá téve 4 évig. Véégüliiis. Bár 21 év tanulás után az én értékrendem kezd olyanná válni, amibe ez nem fér bele.


Nem mindegy, hogy valaki súlyos betegségekkel (pl. nálam valószínű az asztma, a szívbetegség, krónikus gyulladásom van stb), szingliként, úgy, hogy beszédtémája sincs, annyira csak a tanulás körül forgott neki minden egész eddigi életében, még további 2 évet rááldoz-e.

És 30 évesen, az élete felénél rádöbben, hogy se férj, se gyerekek és 10 km-t nem bír túrázni, olyan pocsék egészségi állapot. Mindez a karrierért... jó, de a karrier kárpótol bármiért is? Nem.


Én már közel 2 éve, pontosan 2018. július vége óta tanulom kőkeményen a programozást. Olyan keményen, hogy ha tippelhetnék, ti feleekkora hajtást neveztek kemény tanulásnak.


Még mindig vállalok GitHub fiók linkelését, élőben beszélgetést, vagy hogy kérdésfeltevéssel ellenőrizzétek, hogy tényleg soha semmi életem nem volt.

Az orvosokat eddig hanyagoltam, de bárkinek mutatok majd orvosi leleteket is.

2020. jún. 1. 14:42
 32/33 anonim ***** válasza:
Ami nem megy, azt nem kell erőltetni.
2020. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

Az egyetem elvégzésére tuti rámennék és vagy elhelyezkedem vele, vagy nem.



Viszont önálló tanulással még látnék esélyt magamnak.

2020. jún. 1. 14:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!