Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan érdemes elkezdeni...

Hogyan érdemes elkezdeni megtanulni programozni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet elindulni? Egyáltalán melyik programnyelvvel? Tudnátok ajánlani valamit az interneten, ami segíthet? (tudom, a google rengeteg ajánlatot ad, de nem tudom eldönteni, mi az ami jó, mi az ami félrevisz, stb)

2021. febr. 3. 13:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10 jönnek az új programozók és eeeeveszik a munkát. Mondjuk akitől egy kezdő el tudja venni a munkáját, az annyit is ér.
2021. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11: Félévente vagy 1000 ember végez legalább. Mindegyik talál munkát, akkor csak van szükség.
2021. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hogy valami hasznosat is írjak...

Szerintem alapvetően mindegy a nyelv. Lehet Python, C#, Java, VB vagy bármi. Középsuliban általában a C#-ot tanítják, én Javat tanulok, ha tőlem kérdeznéd, én azt mondanám, tanulj C#-ot.

De nem ez a lényeg, hanem a módszer. Én úgy csinálom, hogy mindennap tanulok, általában egy-másfél órát, többre nincs időm. Elolvasom az adott leckét, ha olyan könyvől tanulok amiben vannak feladatok, akkor azokat megcsinálom, és utána megpróbálok saját kútfőből alkotni valamit. Ekkor jönnek elő a gondolkodásbeli hibák, és ilyenkor látja az ember, hogy mit nem ért, mire kell még ráfeküdni.

És addig nem megyek tovább, amíg azt nem érzem, hogy az adott anyagrészt alaposan meg nem ismertem, és be nem gyakoroltam. Szeritnem ez a legfontosabb.

2021. febr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 6. 11:25
 15/15 anonim ***** válasza:
Én Pythonnal kezdenék és ezt olvasgatnám: [link]
2021. febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!