Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van Miskolcon ilyen...

Miért van Miskolcon ilyen kevés fejlesztői állás?

Figyelt kérdés
Ez normálisnak számít, hogy Miskolcon ilyen kevés Java fejlesztői állás van, vagy csak rossz időben próbálok keresni (vírushelyzet/nyaralások, stb. miatt)? Mert bárhogy nézem, az már jónak számít, ha max 10 hirdetést találni, de annak is a nagy része legalább 2-3, esetleg még több éves tapasztalatot vár el. Igaz, hogy nem Budapest, de azért azt gondolom, hogy Miskolc se annyira kis város, hogy ilyen siralmas legyen a helyzet. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez várhatóan nem is fog javulni, vagy inkább csak ideiglenes állapot? Esetleg én próbálok rossz helyen keresni és ezért nem találok? Mivel konkrét cégneveket nem nagyon tudok, akiknél érdemes lenne nézelődni, így csak a profession, stb. helyeken tudok keresni. Akiket esetleg mégis ismerek, ott meg vagy csak más munkakörbe, vagy Budapestre keresnek embereket. Ilyenkor érdemes lehet úgy is beküldeni egy önéletrajzot, ha éppen nincs nyitott pozíció, vagy úgy nincs értelme?

2021. aug. 30. 17:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még az lenne a kérdésem, hogy általánosságban mennyire rugalmasak a cégek a megadott elvárások terén? Mennyi az a minimum, mondjuk százalékosan amennyit mindenképpen érdemes teljesíteni, ahhoz hogy egyáltalán legyen esély bekerülni? Mert gondolom ott úgyis lesz lehetőség továbbfejlődni, de azért egy bizonyos elvárás mégiscsak van ismeretek terén ahhoz, hogy egyáltalán esélye legyen valakinek.
2021. aug. 31. 15:19
 12/12 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Tudj felmutatni egy olyan projektet amiben aktívan részt vettél.

Mesélni arról hogy miért csináltad, hogy állsz vele, miket használtál.


Nálam ez egy tényleg innovatív megoldás volt, amin azóta is dolgozok és potenciálisan milliókat érhet, dollárban.


Volt olyan hely ahol nem hitték el, volt olyan hely ahol azt mondták nem tudnak megfizetni, pedig nem mondtam még fizu igényt.


De ez nagyon extrém példa, nem kell megváltani a világot.

Valami biztos van amit meg akartál/tudtál valósítani az egyetem alatt és tudsz róla beszélni.

Akár a diplomamunkád is lehet, de akkor úgy kezded, hogy xy volt alapvetően a diplomamunkám, mert érdekelt a téma, és már előtte is foglalkoztam vele, majd a leadás óta is fejlesztem. Ezt és ezt tudja.


Minden ember más, ha gondolod írj rám és kompenzáció ellenében csinálunk egy interjút, átbeszéljük a dolgokat amiket csináltál stb, majd rá pár napra még egyet.

Ültem már mindkét oldalán az asztalnak, sokat hibáztam, sok hibát láttam. Idáig egy emberrel volt ilyenem, őt utána az első interjún felvették.

2021. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!