Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha, programozó szeretnék...

Tibor.horvath kérdése:

Ha, programozó szeretnék lenni, a bootcampek a legjobb esélyeim?

Figyelt kérdés
Mármint remekül hangzanak: nem kell azonnal fizetni, csak miután elkezdtél dolgozni, oh és munkát is találnak neked. Quora-n kb. mindenki azt mondja hogy ez csak egy nagy scam. Tényleg az? Van itt valaki akinek bevált?

2022. jan. 4. 23:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
25%

#10 Azzal, hogy bemagoltatnak valami elavult, használhatatlan elméleti anyagot, semmilyen gondolkodásmódot nem adnak át. Azzal egyetértek, hogy ha nem mentem volna egyetemre, akkor nem ott tartanék, ahol most. Több időm lett volna hasznos tudást felszedni (még ha csak magamtól is), gyakorolni a programozást, és most valószínűleg nem senior fejlesztő, hanem már architect lennék.

Az új nyelvek és technológiák elsajátításában szintén semmit nem segített az egyetem. Végig a magolásról szólt, szinte nulla gyakorlattal, és ez nagyon nincs jól. Nem véletlen, hogy egyre kevesebb helyen várják el a diplomát a jelentkezőktől, mert tudják, hogy a szakmai tudással semmilyen módon nem függ össze.

2022. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

#11

"Azzal, hogy bemagoltatnak valami elavult, használhatatlan elméleti anyagot, semmilyen gondolkodásmódot nem adnak át"

Bocs, te döntesz úgy, hoyg bemagolod, nem pedig ők. A képzés jelentős részében semmit nem kell bemagolni, legalábbis a BME-n tudom, hogy meg lehet csinálni magolás nélkül.

A tárgyak a gondolkodást segítik, nyilván, ha te nem akarod megérteni és magolsz, akkor azzal nem éred el ugyanazt, viszont az nem a képzés, hanem a te hibád.


"Több időm lett volna hasznos tudást felszedni (még ha csak magamtól is)"

Tévedés, magadtól még azt sem tudod, hogy mi a hasznos tudás.


"gyakorolni a programozást, és most valószínűleg nem senior fejlesztő, hanem már architect lennék."

Esélyesebb, hogy örök junior lennél, főleg a hozzáállásodat elnézve.


"Végig a magolásról szólt, szinte nulla gyakorlattal, és ez nagyon nincs jól"

Nem, te döntöttél úgy, hogy magolsz.

Én az első 2 évben kb. a jegyzetet nem nyitottam ki egyik tárgyból se, mivel csak érteni kellett a tárgyat és olyan alapszint volt.


"Nem véletlen, hogy egyre kevesebb helyen várják el a diplomát a jelentkezőktől, mert tudják, hogy a szakmai tudással semmilyen módon nem függ össze."

Ez szintén tévedés, azért várják el egyre kevésbé, mivel a szakmai tudást máshonnan is meg lehet szerezni.

Ez pedig egyszerűen annyit jelent, hogy a tudás megtalálható a neten is.

Orvos azért nem tudsz lenni, mivel akármennyire fent van a neten mivel jegyzet, nem tudod gyakorolni, viszont a programozást tudod.


De a diploma még mindig messze többet ér.

Persze az is nagyon cuki, ahogy ignoráljátok a linket, ami elég jól szemléltette, hogy a borzasztó magyar egyetemi oktatással lettek világelsők a magyarok. :)

2022. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

"Bocs, te döntesz úgy, hoyg bemagolod, nem pedig ők."

Persze, én döntöttem úgy. A másik lehetőségem az lett volna, hogy minden vizsgán megbukok.


"A tárgyak a gondolkodást segítik"

Ez vicc akart lenni? :D


"Tévedés, magadtól még azt sem tudod, hogy mi a hasznos tudás."

Azt talán rá lehet fogni, hogy akkor nem tudtam. Most viszont tudom, mivel régóta vagyok a szakmában. Ez idő alatt gyakorlatilag semmit nem hasznosítottam, amit egyetemen tanultam.


"Esélyesebb, hogy örök junior lennél, főleg a hozzáállásodat elnézve."

Ha az lennék, akkor most is az lennék, mivel minden hasznos tudásomat magamtól (illetve céges akadémián) szedtem össze.


"Ez szintén tévedés, azért várják el egyre kevésbé, mivel a szakmai tudást máshonnan is meg lehet szerezni."

CSAK máshonnan lehet megszerezni.

2022. jan. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

Csak random visszanéztem a kérdésre. 2# Válaszoló vagyok. Csak érdekesnek találtam a "mért kell egyetem" kérdést.


Specifikusan Mérnökinformatikus képzésről beszélek, mert azt ismerem.


Az egyetem olyan mint az érettségi.


Ha csak emailekre is válaszolsz egy random cégnél az irodában a gép mögött egésznak akkor is kötelező elvárás az érettségi.


Mért? 11-es is lazán tud írni, mondatokat fogalmazni. Nem kellenek történelmi adatok az email íráshoz vagy éppen földrajzi ismeretek.


... egyszerű a válasz. Az érettségi egy alapműveltséget ad.


Mérnökinformatikus képzésen tanulsz mesterséges intelligencia eszközeit, hálózatokról tanulsz sokat, webes technológiák, különféle protokolokat, FPGA-kat, operációs rendszer felépítése, hardverekről elég sokat stb... Lényegében mindenről egy picit.


Ezen felül megtanulsz rendszereket modellezni, szimulálni, tesztelni, tervezni stb...


Nem haszontalan hülyeségeket.


Ha Wordpress oldalakat fogsz kattintgatni és kicsit phpval szórakozni akkor igazából teljesen mindegy munka szempontjából.


Vagy ha mondjuk mindvégig junior szintű programozó akarsz lenni és csak tapasztalati évek alapján szerezni senioritást, akkor is teljesen okés ha semmit sem tudsz ezekről.


Amúgy kicsit gáz...


Furcsa, hogy mondjuk úgy programozó egy-egy adott platformra, hogy ötleted sincs hogy működik és nincs is meg a megfelelő terminológia a fejedben, hogy megértsd ha rákeresel a neten és végül egy random youtube videók megnézése után felületesen megértem.


Lényegében egy black-box ként kezeled, amit programozol. Valamit állítgatsz rajta, majd történik valami.


Ja meg persze sokkal több lehetőséged van, de azt már lerágott csont, mindenki tudja.


Szimplán az információ amit megtanulsz önmagában megéri.

2022. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#13

"Persze, én döntöttem úgy. A másik lehetőségem az lett volna, hogy minden vizsgán megbukok."

A 3. pedig az, hogy megérted az anyagot.

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy ténylegesen hányszor kellett EGYÁLTALÁN magolnom, mivel a legtöbb esetben a tárgynak valami értelme volt és ha azt megértetted, akkor nem volt bonyolult maga a tárgy.


"Ez vicc akart lenni? :D"

Nem.

Mondok egyszerűbb példát, hátha azt te is megérted. Ha sokat olvasol, akkor két tudást szedsz magadra. A könyv tényleges tartalmát, persze ezt idővel elfelejted ,és emellett fejlődik az olvasásod.

Nyilván egy vizsgán az olvasásod mértékét nem tudják számonkérni, ezért a könyv tartalmát teszik. Ha viszont te csak mindig rövid összefoglalókat olvasol, akkor tényleg nincs értelme.


Ezért kell gondolkodni, amikor tanulsz, mert a magolással pont az értelmét veszti el a tárgy. Ha te végigmagoltál, akkor magadnak köszönheted, hogy semmit nem érnek a diplomás éveid.


"Azt talán rá lehet fogni, hogy akkor nem tudtam. Most viszont tudom, mivel régóta vagyok a szakmában."

Vagyis a korábbi érvednek semmi értelme. Kösz.


"Ez idő alatt gyakorlatilag semmit nem hasznosítottam, amit egyetemen tanultam."

Lásd fentebbi példa.

Mivel összefoglalókat olvastál ahelyett, hogy a könyvet olvastad volna, és magadra szedted volna azt a tudást, ami kell.


"Ha az lennék, akkor most is az lennék, mivel minden hasznos tudásomat magamtól (illetve céges akadémián) szedtem össze."

Nem, mivel még mindig az a tudás számít, amit sok olvasással összeszed az ember, nem pedig a könyv tartalma.

Belülről nyilván nem látod, hogy mennyivel ostobább voltál, de a valóságban így van.


"CSAK máshonnan lehet megszerezni."

Ez mondjuk pont nem igaz.

Én kifejezetten lusta vagyok ilyen téren és csak az egyetemi tudásom alapján vettek fel a világ egyik vezető multijához.

De te biztos jobban tudod, aki az egyetem értelmét se fogta fel. :D

2022. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
45%
#15 Most már látom, hogy te életedben nem jártál egyetemre, legalábbis nem Magyarországon. Amit írsz az egyetemekről, annak a valósághoz semmi köze. Ennyi volt részemről.
2022. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
41%

#16

Ezt hívják érvelési hibának, nem tudsz cáfolni ,ezért elkezdesz engem támadni, hgoy mennyire nem jártam Mo.-on egyetemre.

Jó, tisztázzuk, a BME-n végeztem, és nem jártam külföldi egyetemre, bár külföldi egyetem egy-egy online kurzusát már elvégeztem.


Szóval most, hogy tisztáztuk ezt. Látszik, hogy te nem tudod, hogy mi történik az egyetemeken, mégha jártál is oda, akkor is gondolom mésnaposan vagy bedrogozva, mert ha józanon erre a következtetésre jutottál, akkor gondok vannak.

2022. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én az Óbudaira jártam, ott az van, amit az eddigiekben leírtam. Lehet, hogy máshol máshogy van, de kétlem, mert az ÓE azt hirdeti magáról, hogy ott van az ország leginkább gyakorlatorientált informatikai képzése.
2022. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
45%

#18

Egy egyetemi képzés minősége nem a gyakorlatorientáltságtól függ. Sőt, inkább ellenkezője.

A nagyon gyakorlat orientált szemléletmód elvonja a figyelmet az általános, rendszerben gondolkodó szemléletmódtól.


Nem azt tanulod meg, hogy hogy oldj meg egy problémát, ami szembejön, hanem azt, hogy hogy old meg azt az adott problémát, amit adnak.

Mellesleg részben ezért is borzasztóak a bootcamp-ek, de annál még az ÓE is jobb.

2022. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ahogy már leírtam, sem problémamegoldást, sem semmilyen szemléletmódot nem oktattak. Ha bemagoltad az anyagot, átmentél a vizsgákon. Ha nem magoltad be, nem mentél át.
2022. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!