Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha, programozó szeretnék...

Tibor.horvath kérdése:

Ha, programozó szeretnék lenni, a bootcampek a legjobb esélyeim?

Figyelt kérdés
Mármint remekül hangzanak: nem kell azonnal fizetni, csak miután elkezdtél dolgozni, oh és munkát is találnak neked. Quora-n kb. mindenki azt mondja hogy ez csak egy nagy scam. Tényleg az? Van itt valaki akinek bevált?

2022. jan. 4. 23:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
41%

#20

"sem problémamegoldást, sem semmilyen szemléletmódot nem oktattak"

Jaj, istenkém.

Nem kell hozzászólnod egy területhez, ha nem értesz hozzá. Nem lehet önmagában problémamegoldást oktatni, más dolgokon keresztül lehet oktatni. Papíron általánosban sem problémamegoldás a matek tárgyneve, de ettől még amikor mindig újabb és újabb témakört vesznek, akkor is az a lényege, hogy a diáknak mindig gondolkodnia kelljen, ne pedig már egyszer megtanult (vagy bemagolt) megoldási útmutatót zongorázza végig.


"Ha nem magoltad be, nem mentél át."

Hogy mentem át én, ha nem magoltam be? A BME erősebb, nem kevés BME-s megy át az ÓE-re, mivel könnyebb.

Hogy lehet, hogy én magolás nélkül átmentem a vizsgákon, ha a BME még nehezebb is?


Egyszerűen én tudtam, hogy mire kell figyelni egy tárgynál, mi az értelme, milyen skill-t viszek tovább. Te láthatóan ezt még most sem látod, ami nem az egyetem, hanem a te hibád, mivel akkor nem úgy és nem azt tanultad, amit kellett volna.

2022. jan. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Nem lehet önmagában problémamegoldást oktatni, más dolgokon keresztül lehet oktatni."

Az elméleti anyag leadásának és szó szerinti visszakérésének nincs sok köze a problémamegoldáshoz.


"Hogy mentem át én, ha nem magoltam be?"

Nem tudom, a BME-n hogy van, de ahogy már írtam, az ÓE-n szó szerint kérték vissza a leadott anyagot, még az algoritmusokat is beleértve. Ha nem szó szerint ugyanazt írtad le, akkor nem kaptál pontot, függetlenül attól, hogy jó volt-e, amit írtál.

2022. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!