Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt olyan aki nem egyeteme...

Van itt olyan aki nem egyetemen tanult meg programozni?

Figyelt kérdés

Elkezdett érdekelni kicsit ez a programozás dolog. Mondom utánna nézek esetleg nézek videókat és próbálkozom vele utánna. Károm nem származhat belőle szerintem

Na egyből jött egy ismerős, hogy minek bohóckodók ilyennel. Ilyet nem lehet megtanulni. Csak egyetemen lehet megtanulni programozni meg rohadt nagy matek kell hozzá, mert nézzem meg, hogy egy mérökinformatikus mit tanul.

Van olyan köztetek aki esetleg ért hozzá és nem feltétlenül egyetemen tanulta meg? Amúgy a C nyelv ami érdekel, ha esetleg ez segít


2022. febr. 4. 10:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 anonim ***** válasza:
46%

Van. Egyből leírom az elején: mindjá jönnek a nagyokosok itt beoltani mindeknit, hogy egyetem nélkül szart se lehet, nézz szét redditen és eldöntheted, kinek hiszel.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..


24-es jan. 26. 21:18 az én válaszom.

2022. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/120 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont nem mondja senki, hogy ezt csak egyetemen lehet megtanulni. Az egyik leginkább autodidakta módon tanulható dolog. Ráadásul akárhol tanulod a saját otthoni szorgalmadon fog múlni, hogy tényleg elsajátítod-e rendesen, mert igy is úgy is rengeteg dolgot kell az interneten megnézned.

Kicsit olyan, mint a nyelvtanulás, nyilván sokat segít egy jó nyelvtanár, de nem feltétele a tanulásnak.

2022. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/120 anonim ***** válasza:
100%
2: Tisztelet a kivételeknek. ez lemaradt :)
2022. febr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 anonim ***** válasza:
31%
#3 "tisztelet a kivételnek" = nem sok olyan példát tudok mondani ami megfelel a szabálynak, leginkább egyet sem, de olyan jól hangzik.
2022. febr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/120 anonim ***** válasza:
96%

14 évesen hobbi szinten kezdtem programozni magamtól, suliban mást tanultam


később foglalkoztam webfejlesztéssel, 1 OKJ-m van és egy papír aminek a végén OKJ-zhattam volna, de akkor elesek a későbbi ingyenestől ezért nem OKJ-ztam


webfejlesztést tanultam képzéseken, oda azért jóval kevesebb tudás kell


első munkahelyemen mégis teljesen más területen programoztam, mint amit addig tanultam és sikeresen helytálltam


hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozom, amiből szintén volt mellékesem bedolgozással


főállásban szoftverfejlesztőként dolgozom


volt olyan kollégám aki elég komoly weboldalakon dolgozott és semmilyen papírja nem volt, csak X év tapasztalata (bár ő elkezdte az egyetemet, de ott hagyta)

2022. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/120 anonim ***** válasza:
2%

"volt olyan kollégám aki elég komoly weboldalakon dolgozott és semmilyen papírja nem volt,"


Annyira komoly azért csak nem lehetett az a weboldal.


A kérdésből már messziről bűzlik, hogy egy troll tette fel, flame gerjesztési szándékkal.

2022. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/120 anonim ***** válasza:
22%

Egyetemi tanárom mondta.... egy adott problémára mindenki betanítható(lásd gyorstalpalók), de megfelelő algoritmizálási képesség elsajátításához igen is kell magaszintű oktatás(lásd egyetem), itt írod a C nyelvet, senkit nem fog érdekelni, a nyelv csak egy eszköz, 1-2hét alatt megtanulod.

Gondolkodni kell megtanulni, ez a legfontosabb,mert ha az nincs meg sablon feladatokat fogsz tudni megoldani, ami nem fog kiemelkedővé tenni a piacon, így nehezebb az elhelyezkedés, én most csinálom az egyetemet 3éves vagyok, és sokat köszönhetek a tanáromnak, sok gyakorlás, tanulás.

2022. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/120 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván, egy egyetemi tanár nem beszél a saját munkája ellen.


Az igazság az, hogy NINCS olyan ember, aki az egyetemen tanult meg programozni. Olyan igen, aki járt egyetemre, és MELLETTE OTTHON gyakorolt és tanult annyit pluszba, hogy megtanult programozni.


Túl van misztifikálva az egyetem, és ez sokaknak fáj. Amennyi időt ott elpocsékol az ember, ha azt tényleges és hatékony tanulásra fordítja, előbb és hatékonyabban ér célba. De nyilván, aki beletett 5+ évet, annak ez igazságtalannak hat, hiszen szívott ott eleget, minden nap, ha ráadásul nappalin tolta, feleslegesen.

2022. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/120 anonim ***** válasza:
10%

"Túl van misztifikálva az egyetem, és ez sokaknak fáj. Amennyi időt ott elpocsékol az ember,"


Sokaknak az fáj, hogy senkik. Hogy lusták, hogy érettségijük sincs. Mert nincs bennük kitartás. De a jóból szeretnének ők is részesedni, befektetés nélkül.

Ezért aztán ilyen helyeken, ahol személyiségük felvállalása nélkül tehetik, nyomják a hülye dumát, ahogy te is teszed. A valósággal éppen ellenkező, stupid marhaságokat.


Otthon senki nem tanult meg programozni, maximum programozgatni, hobbi szinten.

Otthon senkiből nem lett eddig szívsebész, asztrofizikus, régész, pszichiáter, de még csőszerelő sem és bizony, a CERN vezetője sem az otthoni piszmogásának köszönhetően lett a részecske-gyorsító vezetőjévé kinevezve.


Aki otthon birkul, próbálkozik, abból jó eséllyel nem programozó, hanem csak egy nagy rakás sz@r lesz.

Az honnan is tudná, hogy miféle ismeretek kellenek a programozáshoz? Ahhoz, hogy ő is azok közé tartozzon, akik munkája valóban értékes, nem csak valami bárki által könnyen megvalósítható fostömeg.


A cégek a pénzt annak fizetik, aki olyat tud, amit kevesen mások, és nem holmi html/css tákoló ürgepásztoroknak.

Tévedés ne essék, rájuk is szükség van, de hát, ők nem programozók, hanem csak gyenge, szimpla, igénytelen segédek, akikből tizenkettő egy tucat. Erős jóindulattal mondjuk úgy, képesítés - na meg érdemi tudás - nélküli asszisztensek.

2022. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/120 A kérdező kommentje:
#9 Balogh Péter az NNG alapítója 1 félév után otthagyta az egyetemet , mert mondta, hogy nem tanulna olyat amit ne tudott volna otthon maszekba megtanulni. A 2 héttel ezelőtti FB live-jában beszélt erről
2022. febr. 4. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!