Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért a pythonnal szenvednek?

Miért a pythonnal szenvednek?

Figyelt kérdés

A sok kezdő miért a pythonra cuppan rá? Ahelyett válaszhatna valami sokkal jobb nyelvet, mondjuk pascalt. Az mégis csak többet ér, mint az interpreteres, tetű lassú python. Ha tovább folytatja a tanulást, ha felhagy vele egy idő után, akkor is jobb választás a pascal, mert azzal legalább létre tud hozni natív alkalmazásokat, amikhez nem kell futtatási környezetet installálni, mint a pythonhoz.

Ráadásul, a pascal kifejezetten tanulás céljára lett tervezve.



#Pascal #Python #kezdő nyelv #tanuló nyelv
2023. ápr. 30. 02:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
14%
Van ebben a kérdésben némi igazság. Én még olyan embert nem láttam, aki a pythonon nevelkedett volna megbecsült, megfizetett programozóvá. Annyi sok könyvtár, exist kód meg van pascal nyelven is, mint amennyi python. Na meg, ha idő közben felhagy a kezdő a tanulással, akkor egy pascal esetén adott szint fölött tud is mit kezdeni a tudásával. Elég ehhez egy fordító, a python meg három sor kódhoz is azonnal igényli az interpreterét.
2023. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
80%
A Pascal mellett csak azt az érvet hallottam eddig, hogy a közép iskolában tanító +40-50es "informatika" tanár, aki amúgy programozni nem tud csak érettségi szinten lusta újabb nyelveket megtanulni, így ezt oktatja és elmondja a diákjainak mért annyira "jó", hogy ő nem oktat mást.
2023. ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
93%

11. "Én még olyan embert nem láttam, aki a pythonon nevelkedett volna megbecsült, megfizetett programozóvá."


Az ne zavarjon, hogy az MIT-n, Harvardon is a Python a tanuló nyelv az informatika karon.

2023. ápr. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
29%

A chatgpt válaszolt.


A programozás tanításánál a Pascal nyelv lehet egy jó választás, mert könnyen tanulható, és a szintaxisa átláthatóbb, strukturáltabb, mint például a Python nyelvnek. A Pascalban számos programozási alapfogalmat és algoritmust lehet bemutatni a diákoknak, amelyek későbbi programozási készségeik alapjául szolgálhatnak.


A Pascal nyelv nagyon fontos szerepet játszott a programozás tanításában, különösen a 80-as és 90-es években, amikor az első számítógépes iskolai oktatási programokat vezették be. Az oktatásban használt nyelv kiválasztásánál figyelembe kell venni, hogy milyen célokra használják a diákok a programozást. Például, ha az adatkezelés vagy a gépi tanulás területén dolgoznak majd, akkor a Python vagy más nyelvek, mint a R, lehet jobb választás.


Ha azonban olyan programozási alapelveket és algoritmusokat szeretnénk tanítani, amelyek általánosak a programozás világában, akkor a Pascal egy ésszerűbb választás.

2023. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
81%
Összességében azt lehet mondani, hogy mind a Pascal, mind a Python, mind a BASIC nyelvek hasznosak lehetnek az oktatásban, attól függően, hogy milyen programozási készségeket és alapelveket szeretnénk megtanítani a diákoknak. A Pascal lehet a legjobb választás az algoritmusok és az adatszerkezetek, azaz, a programozás alapjainak tanítására, a Python ugyanakkor lehetővé teszi a diákok számára, hogy gyorsan írjanak programokat, és támogatja az adattudományi és a mesterséges intelligencia alkalmazásokat.
2023. ápr. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
40%
A Pascal egy őskövület, elavult nyelv. A funkcionális programozás olyan alapműveleteit se támogatja, mint a map, filter, apply, reduce, fold, foldl és foldr. Tényleg van még 2023-ban, aki ezen a szinten van leragadva?
2023. ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
71%

"Na meg, ha idő közben felhagy a kezdő a tanulással, akkor egy pascal esetén adott szint fölött tud is mit kezdeni a tudásával."


1995 óta Pascal-ozok, mást nem tanultam. Írtam ezt-azt.

Mesélj, mit tudok kezdeni a tudásommal?

Ezen szenvedek, hogy mást nem tanultam, ha meg "hirtelen kell valami", akkor megpróbálom Pascal-ban összeügyeskedni, holott lehet más programnyelven sokkal-sokkal gyorsabban és egyszerűbben menne.


Előző válaszadó: mint láthatod, van olyan, aki még 2023-ban ezen a szinten van leragadva. :)

Viszont most - talán - számomra is felcsillant a remény és várom a megváltó tanácsokat, a fentebb idézett válaszadótól.

2023. ápr. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
82%
Én tanultam Pascalt középiskolában és utáltam, mint a fene. Később egyetemen jöttem rá, hogy a szintaktikáját nem szerettem, de ma is tartom, hogy szerintem csak pályától való elrettentésnek jó oktatni.
2023. ápr. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
78%
30 éve még én is pascal rajongó voltam, meg a delphit tartottam a csúcsnak, de ez 30 éve volt. Ma rá nem tudnának venni, hogy hozzányúljak. Bármilyen feladathoz tudok jobb nyelvet, kezdőknek meg csak a pythont ajánlom.
2023. ápr. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
94%
Egyesek a struktúrája miatt tartják jónak, mert szerintük az alap-algoritmusokat szépen, érthetően meg lehet valósítani, "begin" "end" párosok jelzik szépen a kezdetet meg a véget stb.
2023. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!