Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Papír nélkül programozóként...

Papír nélkül programozóként el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Tisztelt fórumozók!Az érdekelne,hogy komolyan Java fejlesztői tudással(nem nagyon lehetne meg fogni benne)ám papír nélkül,mekkora esélyem van arra,hogy el tudok helyezkedni?Levelezőn villamosmérnök BSC szakon tanulok,ám hihetetlen mód nem szeretem!Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 22. 20:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Szabadúszó programozó akármikor lehetsz, szarnak a papírokra.
2016. dec. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
48%
Nem nézik a papírt. Viszont önéletrajzodhoz csatolj referenciamunkákat az eddigi otthoni projektjeidről. Meg állásinterjún is érdemes mutogatnod saját munkákat. A cégeket az érdekli, hogy tudsz-e és szeretsz-e programozni, nem az hogy milyen papírfecniket tudsz lobogtatni.
2016. dec. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

multinacionális partnerünk részére keresünk webfejlesztő gyakornokot.


Feladatkör, kompetenciák és felelősség:


Szövegírás

Weboldalak, landing site-ok fejlesztésében és készítésében való részvétel

Corporate weboldalak kezelése, lokalizáció

Fordítások (angol)


Készségek és személyes tulajdonságok:


Folyamatban lévő felsőfokú tanulmányok

PHP / HTML / CSS alapismeretek

Weboldalkészítési tapasztalat WordPress használattal

Aktív középfokú angol nyelvtudás

Erős MS Office ismeretek

Kreativitás

Pontosság, precizitás

Projektszemlélet


------------------------------------------

Az Adecco a világ vezető nemzetközi hátterű HR szolgáltatója


Senior Java fejlesztő


munkatársat keres szoftverfejlesztéssel és rendszerüzemeltetéssel foglalkozó partnere részére.


Feladatok:


• Kliens program implementálása Swing technológiával.

• Részvétel szoftver architektúra tervezésben.

• Junior fejlesztők segítsége, munkájuk ellenőrzése.

• Fejlesztői dokumentációk készítése.


Elvárások:


• Szakirányú informatikai végzettség.

• Legalább 5 év Java fejlesztői tapasztalat(SE vagy EE).

• Java Swing fejlesztési tapasztalat.

• Jó problémamegoldó képesség, logikus gondolkodás.

• Önálló, pontos munkavégzés.

• A feladatok határidőben történő megvalósítása.

• Jó kommunikációs készség.

• Eclipse és/vagy Netbeans ismerete.


---------------------------------------------


Informatikai fejlesztő csoportjukba keresünk 1-2 éves fejlesztői tapasztalattal rendelkező, szakmai fejlődésre vágyó munkatársakat az alábbi pozícióba:


JUNIOR FEJLESZTŐ


Feladatok:


A senior fejlesztők munkájának támogatása

Kisebb fejlesztések önálló elvégzése Oracle PL/SQL nyelven

Üzleti állományok betöltése Oracle adatbázisba

Webes hibák feltárása, javaslatok tétele a megoldásra

Az új fejlesztések tesztelése


Elvárások:


Informatikai területen szerzett diploma, vagy folyamatban lévő tanulmányok

Angol nyelvtudás

Az új technológiák megismerésére hajlandóság, szakmai fejlődési vágy

Aktív hozzáállás


Előnyök:


PL/SQL Oracle 11g/12c programozási ismeretek

Webfejlesztésben szerzett gyakorlati tapasztalat

PHP/Javascript keretrendszerek ismerete

Linux ismeretek

2016. dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Ez lemaradt a végéről:


Elvárt végzettség:

Főiskola

Egyetem

2016. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%

Ezek meg már annyira "nem nézik a papírt", hogy egyenesen angolul hirdetik meg az állást, holott Budapesten, a Lövőház utcában van a székhely:


"The following are some examples of projects the Developer could be working on:

- Development and maintenance of the in-house C++ pricing libraries

- Advancing the quantitative toolbox by developing new technologies, algorithms and numerical techniques

- Development and maintenance of multi-threaded servers for delivering data to users

- Work on general efficiency improvement and optimization of the analytical library

- Work on Regulatory and Governance based projects across a range of the asset classes

Requirements


- BSc / MSc in Mathematics, Physics, Engineering or Computer Science


- Outstanding C++ knowledge, good command of programming using C++, Python and VBA

- Familiarity with Windows and Linux development

- Proven track record of development and support analytics library such as Rates, Credit, Equities, Commodities is an advantage

- Excellent verbal and written English"


A BSc/MSc gondolom csak viccből került bele a hirdetés szövegébe.

2016. dec. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Hiába linkelsz random hirdetéseket. Tudok én is szedni a netről olyat, ahol meg nem kérnek, húúú nagy dolog.

A másik meg, hogy attól, hogy ilyen le van írva, még egyáltalán nem biztos, hogy elhajtják azt, akinek nincs papírja, ha TÉNYLEG jó.

2016. dec. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
57%

dragon, tudsz bármi érvet felhozni az álláspontjaid mellett azon kívül, hogy álláshirdetéseket másolsz be? Hiába írják bele, hogy felsőfokú tanulmányok, BSc végzettség, mi egyéb, simán felvesznek papírok nélkül, ha jó vagy. Elmondom ez hogy működik:

- A munkáltató nem akarja, hogy totál világtalan jelentkezők spammeljék őket.

- A munkáltató beírja, hogy felsőfokú végzettséget kérnek.

- A világtalan, tapasztalatlan embereket eltántorít a felsőfokú követelmény

- A valódi tudással, tapasztalattal rendelkezők pedig úgyis jelentkeznek, mert tudják, hogy nem kell komolyan venni amit az álláshirdetésben írnak.

- Utóbbi végül a cégnél fog dolgozni.


Még egyszer leírom a kedvedért: a munkáltató nem hülye.

2016. dec. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"„Az informatikus diploma megszerzéséhez töménytelen mennyiségű tárgyat kell elvégezni – ez olyan, mintha arra kérnénk egy kőművest, hogy egy építőmérnök munkáját végezze el“ - folytatja.


Az egyszerű programozás csak egy közülük, de „az informatika berkeiben köztudott, hogy a kalkulus és a logika is elengedhetetlenek a komplex programozási feladatok elvégzéséhez“ – mutat rá Saenz, hozzátéve, hogy ezek is az alapképzés részét képezik.


„A jelenlegi helyzetet látva úgy gondolom, hogy az informatikai képzések tantervét ki kéne egészíteni specializáltabb programozási kurzusokkal, hogy kitöltsék a jelenlegi űrt“ – ajánlja a blogger.


Meg kell felelni bizonyos elvárásoknak


A bloggerRobert Pogsonhasonló nézeteket vall: „Egy programot anélkül is meg tud írni valaki, hogy közben elhagyná az alagsorát“ – kezdi Pogson, habár „egy rangos egyetemen szerzett diploma többet ad annál, hogy valaki használható programot tud írni. Egy diplomás az alapoktól a jelenlegi trendekig otthon van az informatikában, és személyesen találkozott már a terület ismert és elismert szakembereivel is.“

Az egyetemi képzéseken „meg kell felelni bizonyos elvárásoknak egyes kötelező kurzusokon és keresztképzéseken, például a matematika vagy a természettudományok terén“ – tette hozzá.


Mégis az a helyzet, hogy „a papír a szakértelem kézzel fogható bizonyítéka“, mondja Pogson. „Egy olyan fejlesztő, aki egy még ismeretlen programon dolgozik az alagsorában, sose fogja megkapni egy diplomás állását.“


„Bár diplomásként megéltem karrierem során jót és rosszat, sose bántam meg, hogy elvégeztem az egyetemet“ – vallja be. „Életem legszebb évei voltak azok. Rengeteg kiváló emberrel találkoztam és egy csomó fantasztikus dolgot tanultam, csináltam. Úgy érzem, jobb és több lettem, megtanultam bonyolult problémákat pillanatok alatt megoldani és gyorsan elsajátítani az új technológiai eszközök használatát.“"


"Való igaz, „a szaktudás kiemelkedően fontos, ha munkát szeretne az ember“, világít rá Mike Stone, aLinux Rantsbloggere.„Ez a huszonkettes csapdája. Sok cég nem is hívja be interjúra azt, akinek nincs főiskolán vagy egyetemen szerzett diplomája. Viszont ha behívnak, be is kell bizonyítanod, hogy megvan a munkához szükséges szaktudásod.“


Manapság már „a programozási gyakorlat és a diploma is elengedhetetlen“, mondja Stone."


És hát, igen, a munkáltatók valóban nem hülyék.

2016. dec. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Megszámlálni sem tudom, a bemásoltakban mennyi sületlenség olvasható :D

De lám, még mindig mások szavaival, bemásolt idézetekkel tudod csak vívni a vitáidat, szemben az én, és a többiek saját tapasztalatával a témát illetően. Egyezzünk ki abban, hogy a költészethez annak van több köze, aki verseket ír, nem az, aki ismeri a Radnóti összest. :D

2016. dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"szemben az én, és a többiek saját tapasztalatával a témát illetően."


Neked semmiféle tapasztalatod nincs a témát illetően. A többieknek sem túl sok, akik azt állítják, hogy a cégeket csak az érdekli, hogy az aspiráns tud-e, szeret-e programozni.

Az a cégeket egyáltalán nem érdekli, hogy valaki szeret-e programozni, az már inkább, hogy tud-e?

Ezért is kérnek diplomát. Ugyanis a diploma megszerzésének előfeltétele az elvárásoknak megfelelő matematikai képzettség, az algoritmizálásban szerzett gyakorlat, a szoftverek tervezését elősegítő technológiák ismerete és ami szintén nagyon fontos, a tanulásban, a gyors, szelektív információszerzésben való jártasság.

Ezeket a készségeket nevezzük kompetenciának, aminek meglétét a diploma igazolja.

Nem utolsó sorban a diplomások zöme kommunikálni is megtanul, ismeri, érti és alkalmazza a szakzsargont és tud viselkedni.


A mezitlábas hobbi programozó meg esélyt sem kap arra, hogy a jártasságát bizonyítsa, mert gyakran olyasmit kellene bizonygatnia, ha volna rá módja, aminek a létezéséről sem tud.

2016. dec. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!