Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Papír nélkül programozóként...

Papír nélkül programozóként el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Tisztelt fórumozók!Az érdekelne,hogy komolyan Java fejlesztői tudással(nem nagyon lehetne meg fogni benne)ám papír nélkül,mekkora esélyem van arra,hogy el tudok helyezkedni?Levelezőn villamosmérnök BSC szakon tanulok,ám hihetetlen mód nem szeretem!Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 22. 20:13
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

"Ezeket a készségeket nevezzük kompetenciának, aminek meglétét a diploma igazolja. "

A diploma semmi mást nem igazol, minthogy végigseggeltél 3 évet az egyetemen, és letetted a vizsgáidat. Hogy ebből mennyi maradt meg a fejedben, és hogy mennyit vettél át az ott oktatott szemléletmódból, arról a referenciamunkáid árulkodnak. Szóval... a diploma megléte a fontos?

2016. dec. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
0%

"A diploma semmi mást nem igazol, minthogy végigseggeltél 3 évet az egyetemen, és letetted a vizsgáidat."


Na, ez éppen elég is. Legalábbis az esetek nagyon nagy százalékában elég szokott lenni.

A vizsgák eredményes abszolválása a munkáltató felé azt jelenti, amit előbbi hsz-emben felsoroltam.

2016. dec. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Nem. A munkáltató felé PONTOSAN annyit jelez ez, hogy az illető egyszer megtanulta azt, ami a vizsgáihoz kellett, és kész. Lehet, hogy az illető végigbukdácsolta az egyetemet kettesekkel, aztán most van egy diplomája.. hát bravó. Nem alkalmaznék egy ilyet. A munkáltató egyértelmű bizonyítékát akarja látni az illető szaktudásának ez pedig:

- Korábbi munkatapasztalat (az, hogy elvégezte az egyetemet nem fogható ahhoz, hogy munkakörnyezetben már helytállt x ideig)

- Referenciamunkák (mert itt látszik meg PONTOSAN mit is tud, technológiai ismeretektől kezdve programtervezési tudásig)

- Helyben tett számadás a tudásáról (tesztek, interjú, miegyéb)


Az, hogy el tudott végezni egy BSc képzést, lópikula. Plusz az egyetemi képzés nem foglal magában sok, a munkában használatos ismeretet.

2016. dec. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Mára már fejlesztőként dolgozom, ott hagytam az egyetemet mert semmit nem ér az egész. Csupán időpocséklás. Remek munkahelyem van ahol megbecsülnek és többet keresek, mint bármilyen mérnök.Szomorú, hogy néhány ember úgy gondolja, h az egyetemi diploma bármit is hozzátesz a te értékedhez.Legalábbis az informatika terén biztosan nem. Hamarabb felvettek, mint a diplomás fejlesztőket azért, mert én jobb voltam.
2017. okt. 25. 16:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!