Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik diploma nélkül programozók? Autodidakta tanultak?

Figyelt kérdés

Hírdetett programozó állások 90%< -nál követelményként írják a diplomát.

Mégis azt lehet olvasni mindenhol, h nem kell a diploma, ha programozó akar lenni valaki.


Egy junior állásinterjún olyan dolgokat kérnek, amihez egyetemi tudás kell?

Vagy ha valaki szorgalmas, autodidakta napi 4-5 órát tanul programozni, az is pl.: 2 év alatt megugrik egy junior szintet?


Bocs, tudom sok ilyen kérdés van. De érdekelnének konkrét tapasztalatok, meg normális válaszok.

Köszi :)



2017. ápr. 28. 12:34
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek az emberek akiket említettél csak egy nagyon-nagyon szűk és speciális területen jók..


Nem állítom, hogy nem lehetnek jobbak, mint azok, akiknek van diplomájuk is (mert sztem lehetnek), de ha arról van szó, hogy sürgősen át kell mennni egy másik projektre, esetleg átképezni magukat egy teljesen más informatikai szakterületre, akkor ők hatalmas, ha nem óriási hátránnyal indulnak azokkal szemben, akiknek megvannak az alapok, egyszer már levizsgáztak belőle, még akkor is ha időközben már el is felejtették...


Kitartással önmagad megtanulni egy-egy szakterületet persze hogy lehet.. Sőt kell is.. De ez az egyetemen végzetteknek is alap és nélkülözhetetlen skill-je (életük végéig amíg a szakmában dolgoznak ezt is teszik).. Ez a skill egyetem végére "kifejlődik"..

2017. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Relatív a diploma csak annyit, hogy "képes voltál megtanulni egy vizsga anyagot, és levizsgázni belőle".


Egyes cégeknél, ahova relatív sokan jelentkeznek, ott nincs idő arra, hogy egyesével végig nézzék a 200 jelentkezőt. Ott lehet egy szűrés arra, hogy van-e diplomája, nem érdekelve azt, hogy mit tud, vagy milyen diplomája van. Avagy ~1 órás teszt, helyszínen vagy online. (pl. EPAM online tesztet tolja, amitől függ, hogy szóba állnak-e veled.)


Morgan Stanley angol telefonon interjút tol 2. körben. Azt tudom. Egy interjúztató van, aki nagy eséllyel nem informatikus, és egy kérdés és lehetséges válaszok papírt fog a kezében. Ott inkább az érdeklik, hogy egyes problémákra milyen ötleteid támadnak megoldásra.


A legjobb egy személyes interjú. Álláshirdetésékből meg láthatod miket érdemes tudni oda. Meg jobb egy univerzális tudás, nem csak amit ott írnak.


De ha nagyon szeretnél tanulni önszántadból, akkor tessék pár könyv ami szerintem jó:

- Szoftverrendszerek fejlesztése (Ian Sommerville)

- Tanenbaum könyvek (még is vason, oprendszert és hálózatot fogsz használni)

- Mathematical Logic for Computer Science

- A számítástudomány alapjai (Katona Gyula – Recski András – Szabó Csaba)



Azért adok egy Logikával foglalkozót is, meg egy magyar számtudosat is, legalább belekóstolsz. :)

Hogy milyen nyelv lesz a cél, azt magad eldöntöd.


Alábbi kifejezések, eszközök után meg olvashatsz (teljesség igénye nélkül):

- git (verzió követő)

- TDD

- BDD

- Design Pattern

- ORM

2017. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt diplomám, mikor elkezdtem programozóként dolgozni. Van több munkatársam, programozó ismerősöm, akinek most sincs diplomája. Sok olyan ismerősöm is van, akinek építőmérnöki, állatorvosi/stb diplomája van és úgy lett programozó. A cégeket a tudás érdekli. A diploma nem ad semmire sem garanciát. A programozásról minden, amit tudni lehet, az fent van a neten is írott és video anyag formájában. Teljesen mindegy, hogy otthon a gép előtt ülve, vagy egy iskolában hallgatod az előadásokat.
2017. ápr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó (13.) és bárki más aki diploma nélkül dolgozik mint programozó.

Milyen terülten, nyelven dolgozol?

Nem érzed hátrányát, h ha esetleg nincs meg az a felső matematikai tudás, amit Programtervező infó bsc-n kell megtanulni? (mert kétlen, h azt bárki magától megtanulná)


Köszi a válaszokat.

Főleg a két utolsó hozzászólónak.


Kedves 12. elfogom olvasni a könyveket egyebek mellet. Aztán majd írok pü. ha esetleg tudsz majd továbbiakat is ajánlani.

2017. ápr. 28. 15:12
 15/38 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező, meg ne kajáld már, hogy azok, akik diploma nélkül fejlesztenek, ugyanazt a színvonalat képesek hozni, mint egy diplomás.

Ők csak azt hiszik, hogy tudnak programozni. Valójában azonban elég sekélyesek az ismereteik, lassúak és problémásak.

Hogy dolgozhatna olyan személy egy diplomással azonos minőségben, aki nem képes folyamatábrát olvasni, akibe nem verték bele a boole algebrát, aki nem ismer, mert nem is tanult soha módszertant, felsőbb szintű matematikát, aki azt sem tudja, hogy álljon neki egy fft megírásának, vagy natúr szövegfájlból kiolvasott protokoll implementálásának, aki nem képes még a saját kódját sem dokumentálni az elvárásoknak megfelelően?

2017. ápr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Boole algebra pti-n, prog. maton van vagy matematika szakon infó specializácóval.


Amerikába a programozók 49% nincs ITs végzettsége.


Magyarországon egy hete voltam ITs állásbörzén, ott 6 céggel beszéltem, mindegyiknél az arány kb. 60% diplomás a többi nem az a programozók között.


Utolsó ha fejlesztőként dolgozol akkor ezt biztos tapasztaltad. Ha nem dolgozol csak tanulsz akkor persze, h a diplomát isteníted.

2017. ápr. 28. 17:04
 17/38 A kérdező kommentje:
*pti-n nincs boole
2017. ápr. 28. 17:05
 18/38 A kérdező kommentje:

Egyébként minden amit leírtál a boole algebrán kívül az egyedül is megtanulható.

De oktatják egy sima okj-n vagy Felsőoktatási szakképzésen foszk Programtervezőn, codecooln is meg online programozó modulokon is.

Mármint, h ez mind nem egyetem, nincs boole algebra, de a többi mind van.


Kell a matek, de azon a szinten amin bsc-n kérik felesleges.

Kell, de kb. A bsc-n matekos tárgyak 70%a felesleges. Ezzel a felesleggel meg töltelék tárgyakkal több száz értékes óra megy el.

2017. ápr. 28. 17:18
 19/38 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy te most diplomás, gyakorló fejlesztők véleményére vagy kiváncsi, vagy csak megerősítést gyűjtesz ahhoz az elképzelésedhez, hogy megspórold a három év egyetemet?
2017. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Csak érdekel ki mit gondol, tapasztal erről.

Meg leírom amikkel én találkoztam.


Az mégis durva, h van ismerősöm aki bsc-t végzett, van aki felsőoktatási szakképzést foszk-t és van aki codecool-on, meg van aki teljesen más területű munka mellett 2 évig képezte magát egyedül.

Mondjuk ők pont mind java-val dolgoznak. De pályakezdőként ugyan annyit keresett kb. mind. Aki meg ezek közül most a legjobb poziban van az pont nem a diplomás.

Aki diplomás az azt hajtja, h egyetem nélkül nem lehet, aki úgy csinálja az nem tud semmit.

Aki meg diploma nélkül programozik, azt mondja, h a diploma nettó időpazarlás, a tananyag 70% soha az életbe nem ahsználod, a gondolkozás amit meg ad a suli, az önképzés során, meg utána meló során is kialakul.


Nekem nincs véleményem egyenlőre. De szívesen olvasok mindenféle véleményt.

2017. ápr. 28. 17:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!