Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik diploma nélkül programozók? Autodidakta tanultak?

Figyelt kérdés

Hírdetett programozó állások 90%< -nál követelményként írják a diplomát.

Mégis azt lehet olvasni mindenhol, h nem kell a diploma, ha programozó akar lenni valaki.


Egy junior állásinterjún olyan dolgokat kérnek, amihez egyetemi tudás kell?

Vagy ha valaki szorgalmas, autodidakta napi 4-5 órát tanul programozni, az is pl.: 2 év alatt megugrik egy junior szintet?


Bocs, tudom sok ilyen kérdés van. De érdekelnének konkrét tapasztalatok, meg normális válaszok.

Köszi :)



2017. ápr. 28. 12:34
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Wow elég sokat írtam, talán többet a kelleténél. Bejezés képpen már csak azt szeretném leírni, hogy nem azért van olyan kevés jó diploma nélküli programozó mert csak a legokosabbaknak sikerülhet.


Ezt elsősorban a kérdezőnek írom. Minden információ fent van a neten és saját magad is megtudod ugyan azt tanulni, mint azok akik a Harvardra járnak, csak óriási kitartás és rengeteg idő kell hozzá....és emiatt szoktak az emberek elbukni, nem azért mert nem lenne meg az értelmi képességük.

2017. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

"Mivel a programozás erősen eredmény orientál és nem olyan foglalkozás ahol más emberek életével játszol, a háttérbe szorult az egyetemi végzettség fontossága. "

Ha mond valamit Robert C. Martin neve (nekem egyelőre többet, mint a tied):

https://www.youtube.com/watch?v=ecIWPzGEbFc

Mintegy 100%-ban az ellenkezőjét mondja ennek.

2017. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Én gépészmernöknek tanultam. A programozást hobbiként gyakoroltam. Amikor elvégeztem az egyetemet azzal szembesültem, hogy egy programozónak könnyebb elhelyezkedni és a kezdőfizetése is nagyobb. Ezért elkezdtem jelentkezni programozói állasokra is és bejött...és most nem is bánom.

Szóval van diplomám de nem releváns ebben a doméniumban, amelyben már mindjárt négy éve dolgozok.

2017. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

"Amikor elvégeztem az egyetemet azzal szembesültem, hogy egy programozónak könnyebb elhelyezkedni és a kezdőfizetése is nagyobb."


Gépészmérnökként???

Prrrrrrrrrrr.....

2017. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:

Borzasztó amiket itt olvasok, látom régi topik de:


Aki azt írja, hogy a diploma milyen nagy dolog, az csak azért írja mert hihetetlenül különösnek képzeli magát. Rengeteg programozó van aki otthagyta az egyetemet és nem azért mert úgymond nem lett volna esze elvégezni. Igenis autodidakta módon is meg lehet tanulni programozni és rengeteg más dolgot is. A diploma csak egy papír ami egy bizonyos fokú biztosítást ad a munkáltatók felé, hogy az adott egyén feltehetőleg megfelel a betöltendő állásra.


Középiskolában is tanítanak rengeteg dolgot amire az életben soha nem lesz szükséged.


btw: Nekem sincs diplomám, vezető fejlesztőként dolgozom és rengeteg diplomás, programozó matematikust szórtam már ki interjúról mert a junior szinthez is kevés volt a tudásuk.


"Na, többek között ez a gond azokkal, akiknek nincs diplomájuk, hogy még kifejezni sem tudják magukat."

- Na igen, te aztán teljesen tökéletesen ki tudod fejezni magadat... :)



"Semmi olyan nem történik az iskola falain belül, ami máshol nem történhetne meg."

Ja, csak azok a qurva vizsgák, ugye..

- Oda ne rohanjak. A való életben meg egy rendszer összeomlását okozhatod, tényleg kisebb rizikónak számít mint, hogy kapsz egy számot egy papírlapra :)


ps: Meg lehet nézni, hogy a gyártósoron mennyi diplomás dolgozik ;) Nem mellesleg, diplománál X évet fizetés nélkül kell eltöltened ameddig autodidaktaként egyrészt pénzt is keresel és már referenciát is szerzel. Nem mellékes az sem, hogy jelenleg rengeteg embernek az anyagiak jelentenek problémát és ezért nem tudnak főiskolára menni.

2017. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

"rengeteg diplomás, programozó matematikust szórtam már ki interjúról mert a junior szinthez is kevés volt a tudásuk."


Valószínűleg ez elégíti ki az egódat. (Hogy hatalmad van olyanok fökött, akik veled ellentétben el tudtak végezni legalább egy főiskolát.)

2018. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
#33: De gépészmérnökként is valószínűleg elsajátítottál olyan tanulási képességeket és alapokat, amire építhettél amikor átképezted magad.
2018. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Értelmetlen itt olyan emberekkel példálózni, akik az USA-ban abbahagyták tanulmányaikat és mégis a számítástechnika "nagy öregjei" lettek belőlük. Legtöbbjük sikeréhez az a gazdasági környezet is hozzájárult, ami itt nincs jelen, nem beszélve arról, hogy némelyikük bizonyára valami téren eleve zseni volt és/vagy jó helyen volt jó időben.
2018. jún. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!