Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek érdemes még...

Szerintetek érdemes még visszamennem? Nem vagyok már túl idős?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Korábban jártam az ELTE proginfo-ra, de eléggé felidegesítettek az ottani viszonyok, ezért 2 év után otthagytam. Most műszerész vagyok, és elég jól is keresek. Viszont nagyon szeretek programozni, és szabadidőmben is azt csinálom.


Szerintetek érdemes még visszamennem az egyetemre lediplomázni? Van még esélyem a munkaerő piacon?

Már 27 éves vagyok, és 30 fölött már a legtöbb programozót ki is rugják.



2017. okt. 20. 05:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#10 Az a gond, hogy ezt mondják, de nincs így. A statisztika talán javulást mutat, de azt elfelejtik, hogy a katalógus bevezetése mellett számos tárgy könnyebb lett, tematikai változás miatt, vagy a számonkérés módja változott, az egyik legerősebb buktatótárgyból (analízis) például megajánlott jegyek kerültek bevezetésre. De bármelyik egyetemistát megkérdezed, azt mondja majd, hogy a kötelező katalógus csak rontott a teljesítményén, mert nehezebbé teszi az idő beosztását. Arról nem is beszélve, hogy van aki csak azért bukik meg valamelyik tárgyból, mert hiányzott a katalógusos előadásról.
2017. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Tényleg úgy van, ahogy korábban mondtam. Megpróbálja az egyetem úgy tartani az órákat, hogy ne lehessen munkát vállalni mellette. Nem titkolja annyira.


Az esti iskolásról pedig annyit, hogy az egész világon itthon a legdrágábbak az egyetemek a fizetésekhez képest. Ráadásul annyira haszontalan és vacak a képzés, hogy amikor ösztöndíjas voltam - még én kaptam pénzt, hogy bejárok - akkor is minden nap átgondoltam, hogy mennyire éri meg. Tehát ezért a semmiért fizetni csak pénzkidobás, lehúzás.


És hogy miért vacak, arról egy kisebb regényt lehetne írni.

2017. okt. 20. 21:57
 13/18 anonim ***** válasza:

"Már 27 éves vagyok, és 30 fölött már a legtöbb programozót ki is rugják."


Ezt az ökörséget hogy sikerült összehozni? 41 éves vagyok, épp állást keresek, interjúkra járok. Egyrészt sehol soha nem kérdezték a koromat másrészt idősebbekkel is találkozom mindenfelé. Volt már több 50-60+ kollégám is, menő fejlesztő cégeknél. Úgyhogy ez a mondatod egyszerűen butaság.

2017. okt. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az estivel jobban jársz, ha tanulni is akarsz valamit. Pont amiatt, hogy fizetős és drága sokkal nagyobb arányban vannak olyanok, akik valóban tanulni is akarnak. Jelentősen jobb, hasznosabb a légkör az órákon is, mert kevesebb a csicska, aki csak azért jár egyetemre, hogy legyen kivel berúgni és csodálkozik, hogy 0 befektetett energiával megbukik.


Munkaerő piacon bőven van esélyed. Senki nem nézi a korod. 30 év körüli junior teljesen reális.

2017. okt. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm estin tanul. És ugyanazok a tanárok és szabályok vannak. Ráadásul ő még nem is válogathat a tanárok között. Egy van és azt kapja és kész. Múltkor olyat fogott ki, hogy senkit sem engedett át. A csávó úgy szenved az egyetemen, hogy 10 éve fejlesztő.
2017. okt. 21. 14:40
 16/18 anonim ***** válasza:

Nappalin is ugyanúgy kifoghatsz szar tanárokat. Attól, hogy válogathatsz..Nem biztos, hogy mindig ahoz tudsz kerülni, akihez akarsz.


"Múltkor olyat fogott ki, hogy senkit sem engedett át"


Eléggé ritka az a tanár, aki valóban rossz indulatból buktat. Én még egyel sem találkoztam. Az egyetemen tanulni kell és nem szenvedni. (Sokan vannak, akik eljátszák a nagy fájdalmukat, hogy milyen nehéz, meg milyen gonosz az oktatás, valójában csak tett magasról a kiadott feladatokra és felkészülésre mert egy 10 éves "fejlesztőnek" nincs ilyenre szüksége.)


Nem kell csodát várni az egyetemtől. A viszonyok még mindig olyanok valószínűleg mint pár éve. A különbség neked, hogy nappali mellett nem fogsz tudni dolgozni. Ennyi. Te tudod, hogy neked mi a jó, döntsd el és tégy aszerint.

2017. okt. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen öregen már semmibe nem érdemes fogni. Lassan nyugdíjas vagy.:D
2017. okt. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2017. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!