Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 2-es matek érettségivel...

FamiR kérdése:

2-es matek érettségivel mennyire lesz nehéz bekapcsolódni az egyetemi matematikába? (Mérnök/programtervező informatikus)

Figyelt kérdés
Igen,sajnos kicsit későn ért be a fejem(most lettem 20),és a jelenlegi érettségi pontjaimmal nem is tudnék egyetemre bekerülni.Viszont többletpontokkal,lenne lehetőségem a fent írtak közül valamelyikre jelentkezni.A matematikám sikerült a legrosszabbul(a többi tantárgy 3,4,4,4 lett),úgy hogy külön tanárral 1 hónap alatt feltornáztam magam kb a nulla szintről(főként lustaság és érdektelenség miatt volt az a 0 szint).Viszont járok informatikai rendszerüzemeltető okj-ra,amiben hálózatokból és programozásból is kaptam betekintést,és mindkettő érdekelne.Viszont semmi értelme egyetemen gondolkoznom,ha ilyen szintű matek tudással nem tudnék bekapcsolódni az ottani matematikába,ezért is érdekelne a véleményetek.

2019. jan. 29. 22:32
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
0%

ma 00:37

És ez kit érdekel? Akkor te is tudhatod, hogy a matek sokkal könnyebb azon a szinten, amit a mérnökök tanulnak. Én mérnökként ezt mondom, akkor te nehogy már.

2019. jan. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 dq ***** válasza:
41%

He?


A gráfalgoritmusok nem is matematika. Mégis mi köze van a középiskolai jegynek ahhoz hogy valaki meg bírja jegyezni kb 2 szót amiből összerakható a Ford Fulkerson bizonyítása? (Én ezeket a rövidtávú memóriámba raktam annó, nagyjából 15 szó kellett az egész vizsgára. Belefért a fejembe.)


Az ipse ha középiskolában 2-es volt, akkor vagy a modellalkotás nem ment neki (Pistinek van 2 almája --> P=2), vagy az egyenletrendezés. A gráfalgoritmusok vagy a geometria az tök más skilleket igényel, amit a középiskolai matek nem mér.


Ezt az agresszivitást meg nem értem. Van akinek az analízis fekszik, más meg a geometriát rázza ki a kisujjából. Nem kell megölni valakit mert szerinte az a könnyebb tárgy, amit te találtál nehezebbnek. Wtf mindenkinek elmentek itt?

2019. jan. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 Tom Benko ***** válasza:
100%

Tehát akkor a gagyimatek képzettségeddel akarod megmagyarázni, hogy mi miért nem értünk hozzá? /O\


Amúgy ahogy a BME egyes matematikai kurzusait nézegettem a múltkor, elég kemény matek előfordul ott is.

2019. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

ma 14:36

Amit látsz, meg amit elvárnak, az két NAGYON különböző dolog.

2019. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 Tom Benko ***** válasza:
Már ahol.
2019. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
0%

ma 13:18

Mindenhol.

2019. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

Persze lehet valaki meg nem értett zseni, akinek csak az alapok nem mentek, de az erre épülő összes minden az készség szintjén megy.

Ne sarkítsuk ki csak a matematikára, egy mérnöki szakon (építőmérnöki és gépészmérnökire van rálátásom főiskola, bsc, msc) nem csak a matek a szóró, sok tantárgy van ami készség szintjén várja el nem csak a szakközépiskolai, hanem a vele párhuzamosan tanult matematikai ismereteket. Szóval hiába menne neki egy mechanika, fizika elmélet, ha egy-egy zh azért nem sikerül, mert egyszerűen nem lesz rá ideje, hogy megoldja a feladatokat ,mert "BÉNÁZIK" a feladatok alapvető matematikai részével. (és valljuk, be nem egy zh erre játszik).

Kérdező nem elkeseríteni akarlak, ha tényleg komolyan gondolod feküdj rá keményen, készülj fel ,pótold az alapokat.

2019. febr. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Esetleg Üzemmérnök informatikáról tapasztalatok?Állítólag ott kevesebb elmélet van.
2019. febr. 3. 13:05
 39/44 anonim válasza:

10-es válaszoló vagyok, az üzemmérnöki nem rossz ötlet! Egyik szaktársam, aki 1 év után kihullott villamosmérnökiről (leginkább a matek miatt) most üzemmérnök informatikusnak tanul és azt mondja megy neki. Azért azt nem árt tudni, hogy sok diplomás informatikus olyan munkát végez, amihez nem kell komoly matektudás (bár készségnek jól jön néha) és így is elég szépen keresnek. Legalábbis nekem a végzett proginfós ismerőseim szinte mind azt mondják, hogy úgy érzik nem érte meg végig szenvedni a szakot, mert a cégnél ahol dolgoznak (legtöbbjük multinál van) ugyanúgy felvesznek diploma nélküli informatikusokat is ugyanabba a pozícióba, amiben ők vannak és ugyanannyi pénzért...

Szóval ha mindenképp informatika és programozás, akkor érdemes lehet megpróbálni, de akkor is ugyanúgy össze kell szedned magadat matekból, mert ott is lesz bőven!

2019. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Igazából pont azért mennék egyetemre,hogy a programozást megtanuljam olyan szinten hogy utána tudjak továbbfejlődni(Autodidakta módon elvesznék ha az alapoktól kéne kezdenem).A másik meg az a matematika tudás ami ugyanúgy fontos ahhoz hogy később tovább fejlődhessek.
2019. febr. 4. 13:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!