Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 2-es matek érettségivel...

FamiR kérdése:

2-es matek érettségivel mennyire lesz nehéz bekapcsolódni az egyetemi matematikába? (Mérnök/programtervező informatikus)

Figyelt kérdés
Igen,sajnos kicsit későn ért be a fejem(most lettem 20),és a jelenlegi érettségi pontjaimmal nem is tudnék egyetemre bekerülni.Viszont többletpontokkal,lenne lehetőségem a fent írtak közül valamelyikre jelentkezni.A matematikám sikerült a legrosszabbul(a többi tantárgy 3,4,4,4 lett),úgy hogy külön tanárral 1 hónap alatt feltornáztam magam kb a nulla szintről(főként lustaság és érdektelenség miatt volt az a 0 szint).Viszont járok informatikai rendszerüzemeltető okj-ra,amiben hálózatokból és programozásból is kaptam betekintést,és mindkettő érdekelne.Viszont semmi értelme egyetemen gondolkoznom,ha ilyen szintű matek tudással nem tudnék bekapcsolódni az ottani matematikába,ezért is érdekelne a véleményetek.

2019. jan. 29. 22:32
1 2 3 4 5
 41/44 Tom Benko ***** válasza:
@36: Igaz is, van, ahol sokkal többet várnak el, mint amit látni.
2019. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
0%

20:23

Szeretném én azt a helyet látni 2 különböző egyetem 2 különböző mérnöki képzése után.

2019. febr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim válasza:
64%

Jézusom, szard már le mások véleményét. (szerintem) Általánosból írtó gyenge alapokkal mentem gimibe, 2-es voltam matekból, és szépen fejlődtem, gyakorolgattam.

Utolsó évre már ötös voltam, a közép érettségim 88% lett és ha bár nem nekem volt a legkönnyebb a matek az egyetemen(bme mérnökinfó) szorgalommal és tanulással mindegyik matekos tárgyam elsőre meglett. Szóval hagyjuk ezt a zéró esély és társait...

2019. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

# 43!

Ez mind szép és jó, de T.Kérdezőnek nem (csak) az általános iskolai alapok hiányoznak. Nem lehetetlen, de nehéz felhozni magad, ha a stabil alapok hiányoznak.

2019. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!