Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg igénytelenség minden...

Tényleg igénytelenség minden nap ugyanazt a nadrágot hordani?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk pár ismerősömmel, és egyikük teljesen undorodva mesélte, hogy egy ismerőse mindig ugyanazt az egy (farmer)nadrágot hordja ősztől tavaszig. Az egész társaság elborzadt, hogy hogy lehet valaki ilyen igénytelen.

Amúgy nem ilyen divatcicás sznobok, szóval nagyon ritka, hogy öltözködés terén valamire negatívat mondjanak, de ezen nagyon kiakadtak.

Én csak csendben hallgattam, és nem értettem.

Én is csak egyetlen hosszú farmert hordok x ideig, amíg bírja vállalható állapotban, aztán csak utána veszek másikat. Igazából így is éppen elég kihívás egyetlen olyan darabot találnom, amit szívesen felvennék, és egy darab is éppen elég drága és elég helyet foglal.....

Ettől tényleg igénytelen lennék? Ha igen, akkor pontosan miért? (Mármint hogy pontosan mi köze az igényességnek a szekrényben tárolt nadrágok számához?)


2019. nov. 4. 15:09
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért jönnek többen a tisztítással....

Komolyan kérdezem: miért ne lehetne egy darab nadrágot kitisztítani?

2019. nov. 4. 15:54
 12/38 anonim ***** válasza:
67%
Ha valoban tisztitod azt a nadragot, akkor szuper. Ettol fuggetlenul a kornyezeted ezt nem tudja, kibeszelesre ad okot, ha valaki mindig ugyan abban van. En is igenytelennek gondolnam, ha a kolleganom minden nap ugyan azt a nadragot venne fel. Ennyi erovel miert nem veszel egy darab polit egy darab pulcsit egy darab bugyit es mosod minden nap? Kb ugyan az a ketto..
2019. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem igénytelenség. Én is így csinálom.
2019. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Pólóból, bugyiból, pulcsiból van értelme többet vásárolnom és hordanom, mert többféle tetszik. Nadrágból viszont egyetlen fajta tetszik, értelmetlennek érzem, hogy x db ugyanolyan nadrágért adjak ki többszörös pénzt - valamint akkor ugyanúgy kibeszélhetnének, mert ugyanannak nézne ki, hiába másik darab.

De például pólóból is csak egy darabot veszek egy fajtából, értelmetlen lenne betáraznom 5 db egyforma fehér pólót például.


Egyébként még mindig tanácstalanul állok az első oldal válaszai előtt, tényleg nem értem, miért zárná ki a megfelelő gyakoriságú tisztítást a nadrág bizonyos darabszáma. :)

2019. nov. 4. 16:11
 15/38 anonim ***** válasza:
51%
Egyszer veszek fel nadrágot, utána megy a mosásba. Ha csak azt mosnám ki, akkor pazarlás lenne, több szennyes meg nem gyűlik össze mellé. De tegyük fel, kimosom délután, reggelre meg sem száradna a mostan időben, még a konvektor mellett sem. Szóval kettő nadrág minimum kell sztem.
2019. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
81%
Ès mivan azzal aki ugyan abból a nadrágból ès pulóverből vesz 10-10 darabot? Nekem volt olyan pulóverem ès pólóm aminek az anyagát ès szabását annyira megszerettem hogy legközelebb vettem mèg belőle 6-ot. Így volt belőle a nadrágból ès a pólóból is 7-7 ugyan olyan.
2019. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
81%
Hát én nem tudom, hogy ti mit csináltok, hogy egy nap alatt koszos és büdös lesz minden ruhátok. Nem lehet, hogy rossz mosószert használtok? Én simán elvagyok egy hétig ugyan abban a farmerben, most is csak 1 van. De ha volt 2-3 akkor sem mostam ki 1 hordás után mert konkrétan olyan, mintha a szárítóról vettem vola le. Alsóneműt nyilván 1 hordás után mosni kell de én a felsőt is simán felveszem 2x (bár nem egymás után) ha annak öblítő és parfümillata van.
2019. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
93%

Nem igènytelensèg szerintem. Mint írtad, mindig mosod.

Viszont tényleg nem nagy beruhàzás meg egy nadrág beszerzése.

Praktikusabb ha kettő van.

2019. nov. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha tiszta, 2-3 huzamosabb viselés után kimosod akkor nem az. Mai világban ez sem kihívás, főleg ha van szárítógépe az embernek, 2,5 óra alatt minden tiszta és száraz.


Nadrágból amúgy nekem is van több hasonló, én tudom, hogy az egyik gombja ilyen, a másiké olyan, meg az egyik picit hosszabb de egy külsős szerintem csak anyit vesz észre, hogy egyszerű szűkszárú farmer van rajtam.

2019. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kolis voltam akkor elég sokat kellet utaznom és sietnem ami egy hatalmas bőrönddel nem valami vicces. Igyekeztem tényleg csak a legszükségesebb dolgokat vinni. 2 farmert pakoltam mindig, 1-et amiben dolgoztam a gyakorlati órákon, ilyen sztreccses farmer, és 1-et amiben az elméleti órákon voltam és suli után. Gyakorlati órák után zuhanyoztam és felvettem a másik farmerem. Simán kihúztam vele 6 napot. (Vasárnaptól péntekig) Sajnos mosni nem volt lehetőség a koliban és a városban sem, kézzel a csapban mosni pedig nem jött be. Bár volt rá példa, hogy muszáj volt. :D Otthon volt/van mindig pluszba 3-4 farmerem. Összeér a combon és egy idő után kiszakadnak ott a nadrágok, szóval nekem kell is, hogy legyen csere nadrágom és, hogy tudjam őket váltogatni, hogy ne menjen tönkre 1-1 db olyan hamar. Én ezért is tartom fontosnak, hogy ha véletlenül kiszakad és tönkre megy, akkor legyen otthon másik amit fellehet venni.

Egyébként csak 1db téli kabátom van, azt hordom egész télen, és kb 2-3 hetente mosom. Gondolkodom egy ideje, hogy veszek még egyet, mert tény, hogy kell 2 nap mire az megszárad és addig ott vagyok kabát nélkül.

2019. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!