Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van az, hogy nem gáz...

Miért van az, hogy nem gáz nőként férfi ruhákat hordani, de gáz férfiként női ruhákat?

Figyelt kérdés

Miért kell genderizálni a ruhadarabokat és miért van az, hogy, ha egy nő férfi részlegen vásárol vagy férfi ruhákat hord az tök jó ,legyen az ő dolga mit hord és ezaz csajszi haj rá:), de ha fordítva teszi egy férfi akkor az már "b*zis", homár. Holott szerintem még mindig nincs semmi köze a szexualitáshoz, a viselkedésnek főleg nem a ruhadarabokhoz.


Egy nő lehet férfias mert az nem baj addig persze amíg nincs 70 centis karja meg bajsza mert utánna már őt is elítélek pedig szerintem azt se kéne, de ha egy férfi kicsit sem felel meg a "férfias" elvárásnak akkor egyből b*zi, meleg, transz? De amúgy az, ha az akkor ne aggódjon, mert ma "már elfogadják". Szerintem ez annyira szánalmas, hogy másokat sértenek ezzel vagy hátráltatnak, hogy kibontakozzanak és úgy éljek az életüket ahogy szeretnék.


Persze most nem arra gondolok, hogy cérna vékony tűsarkúban és feszülős ruhában és csili Vili sminkkel járkáljanak a ferfiak, hanem mondjuk egy egyszerű szoknya vagy egy folt eltüntető smink "az miért probléma"? Vagyis amikor valaki "viccből, fogadásből, színész, meleg" akkor nincs probléma, de heteronak már nem vallhatja magát mert ilyet csinál?


Nem inkább az férfiasabb aki képes ilyet megtenni, hogy nyílt utcára menjen, mert nem kimer állni magáért, mintsem az akinek "minden b*zis"?



2020. aug. 11. 15:07
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
82%

10.

Jól írta, csupán azzal egészíteném ki hogy ebbe még belejátszik ez a diploma vadászat is, ha nincs diplomád nem vagy ember.

Vagy ami még ettől is szőrnyűbb talán fizikai munkát kell végezned.

Ez is a megfelelési kényszert erősíti.

2020. aug. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
49%
Biztos van akiknek a diploma is lényeges. De ha egy pasi rendelkezik megfelelő külsővel, akkor sok nőnek a végzettség 20-ad rangú, a lényeg, hogy szexuálisan jó legyen. Ezért írtam, hogy a pasik vagy igazi pasik, vagy szánalmas hímringyó.
2020. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Igaz amit írok. Sajnos ha valaki nem akar megfelelni ennek az átértékelődött "férfiasság"-nak akkor őt nem, hogy férfinak nem hívják és puhapö*sűnek nevezik, de még emberszámba se veszik. Ha valaki nem akar megfelelni a ráerőltetett elvárásnak már célponttá válik ebben a vad világban. Japánban nem véletlen van annyi fiatalkorú férfi többletű öngyilkosság, mert nehezen bírják vagy nem akarnak alkalmazkodni az elvárásokhoz amit akaratuk ellenére szögeztek rájuk.


Ma már diploma nélkül nem sokat kezd az ember még eladónak se vesznek fel :( Az pedig, hogy emiatt lenéznek valakit az az egozás, hogy egymás sebezhetőségét kihasználva akarnak felmászni a "ranglétra" tetejére.


Mikor a buszmegállóban látok három fiatalkorú iskolás fiút felvágott hajjal és Airpodsal a füllükbe. Persze most az előítélet szól rólam, de ők együtt voltak és biztos nem azért volt a füllükbe az a divatmárkás fülhallgató mert jó minőségű zenehallgatási élményt szerettek volna maguknak biztosítani a buszra való várakozáskor, ha meg mégis nem is szóltam.

2020. aug. 11. 21:03
 14/41 anonim ***** válasza:
93%

Lehetne erről igazából sokat beszélgetni...

A nők megkapták az egyenjogúságot de mi férfiak lemondtunk a sajátunkról.

Nekem piros volt a combom köze a boxertől ezért kaptam bugyit...

Azóta csak ha nagyon muszáj hordok boxert.

Ha valaki meglátna biztos más indíttatásra gondolna.

Pedig ez is csak 1 darab textil.

Amúgy meg amikor a kőművesdekoltázs kivillan az sem sexi a csajoknak szal kb mind1.

Mi férfiak adunk a látszatnak túl sokat.

Mondjuk ezt a transzvesztitaság is eléggé hátráltató dolog mert egybe vonnak mindent mindennel..

Azért valami már elindult.

Már vannak harisnyás férfiak lehet én is kipróbálom majd télen.

Nem a ruha zeszi az embert...

2020. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 FoxtrotLidérc ***** válasza:
64%
Istenem gyerekek... Öltözzetek, ahogyan akartok. Senkit nem érdekel. Csak azt érném meg, hogy ne rugózzatok ezen a kérdésen örökkétig!
2020. aug. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
90%
Igen ezt a kérdést akár én is ki írhattam volna. Mert sok hozzá szólónak olyan arrogáns meg nyilvánulása van, hogy az nyomda festéket nem türő. Mindenki hordja azt ami neki jó. De az állandó homározástól és társaitól már szinte hányingerem van.
2020. aug. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
89%

14.

Ne beszélj többesszámban, én semmiről nem mondtam le.

2020. aug. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Hogy érted 17es, hogy te semmiről se mondtál le?
2020. aug. 13. 12:47
 19/41 anonim ***** válasza:
74%

Vannak dolgok amiket a palik élveznek előnyt pl : egy fiu sok lanyal sexel vagy jön össze az menő! De ha egy lány sok fiuval fekszik le és jön össze az r*banc!

Egy lány hordhat fiu ruhat max anyit mondanak rá hogy fius, sminkelhet is őt nem itelik el hiszen lány, es ruhadarabok ekszerekel is jobban kiserletezhet mint egy fiu.....

2020. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

De itt pont ez lenne a lényeg 19-es, hogy ez csak "illúzió" és nincs semmi értelme, mindkét nem ugyan úgy élvezhetné minden "előnyt" és nem kéne ilyenekért habogni.


Azt a fiút/férfit se nagyon előnyösitik amelyik mindenkivel össze fekszik. Mellesleg lényegtelen, ha igazad van, ha nem, mivel az rossz logika, hogy az egyik nem nem csinálhat valamit mert nem annak született de a másik nemnél is vannak hasonlók ezért kvittek vagyunk. Ez talán a legrosszabb probléma megoldó szöveg ami létezik. Egyik oldalon se kéne ilyen vagy ehhez hasonló témában/dolgokban elítélni a másikat születése miatt amiről nem tehet. Na persze most lehet mondani, hogy akkor legyen transzi és összefekhet fűvel fával, de ez nem válaszolja meg a kérdést mi köze ezeknek a genderhez?

2020. aug. 13. 13:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!