Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van az, hogy nem gáz...

Miért van az, hogy nem gáz nőként férfi ruhákat hordani, de gáz férfiként női ruhákat?

Figyelt kérdés

Miért kell genderizálni a ruhadarabokat és miért van az, hogy, ha egy nő férfi részlegen vásárol vagy férfi ruhákat hord az tök jó ,legyen az ő dolga mit hord és ezaz csajszi haj rá:), de ha fordítva teszi egy férfi akkor az már "b*zis", homár. Holott szerintem még mindig nincs semmi köze a szexualitáshoz, a viselkedésnek főleg nem a ruhadarabokhoz.


Egy nő lehet férfias mert az nem baj addig persze amíg nincs 70 centis karja meg bajsza mert utánna már őt is elítélek pedig szerintem azt se kéne, de ha egy férfi kicsit sem felel meg a "férfias" elvárásnak akkor egyből b*zi, meleg, transz? De amúgy az, ha az akkor ne aggódjon, mert ma "már elfogadják". Szerintem ez annyira szánalmas, hogy másokat sértenek ezzel vagy hátráltatnak, hogy kibontakozzanak és úgy éljek az életüket ahogy szeretnék.


Persze most nem arra gondolok, hogy cérna vékony tűsarkúban és feszülős ruhában és csili Vili sminkkel járkáljanak a ferfiak, hanem mondjuk egy egyszerű szoknya vagy egy folt eltüntető smink "az miért probléma"? Vagyis amikor valaki "viccből, fogadásből, színész, meleg" akkor nincs probléma, de heteronak már nem vallhatja magát mert ilyet csinál?


Nem inkább az férfiasabb aki képes ilyet megtenni, hogy nyílt utcára menjen, mert nem kimer állni magáért, mintsem az akinek "minden b*zis"?



2020. aug. 11. 15:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
90%
Dogmák. Már azon is kiakadnak, és fujjolnak ha egy férfi bugyit hord, mert az kellemesebb anyagból készült, mint a vastag férfigatyák, vagy ha fázik harisnyanadrágot vesz fel, és ráadásul nőit, mert az lényegesen olcsóbb mint a férfi.
2020. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező! Nem véletlen vagyunk két nem, mindkét nemnek megvan a maga erőssége és szerepe az életben anya természetben, a nő az gyengéd, sejtető, törékeny (igazi nők)

A fiuk erős, gondoskodo, szenvedelyes.(igazi ferfiak)

Egy izig verig ferfi imadja a noket, vedelmezi, és gondoskodo, megvedi őket egy sminket viselő, szoknyat hordo ferfi nem eppen ilyen hatast kellt, kulso alapjan nem illik itelkezni ez teny, de a ruha mar valasztas kerdese, és tetszik nem tetszik vannak etiketetek szokások amik a lánykoknak vannak és amik csak a férfiaknak, ha összekeverődnek a szerepek akkor zürzavar lesz, kiegésziti egymast egy egeszseges kapcsolat az ellenkezo nembol, smink szineszeknel, enekeseknel, modell ferfiaknal bele fer hisz a munkajuk resze, de hetkoznapi fiuknal ugyan miert akarna sminkelni vagy noies ruha darabokat magara venni, bar vannak olyan ferfiak akik szeretnek női ruhaba sminkben lenni de ők szerintem nem egeszsegesek.

2020. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Kedves 22-edik!


Az a gond, hogy amit mondasz az mind neveltetés kérdése. Soha az életben meg nem fogalmazódott volna benned olyan, hogy "a fiúk ilyenek, a lányok olyanok...", ha nem így neveltek volna és a környezet nem ezt a hatást gyakorolta volna rád. Én pont azt próbálom mondani, hogy lehet félre kéne tenni azt az elmaradott gondolkodást amit most többségben te is képviselsz, amit elődeink ránk hagytak.


Az a gond a gondolkodásoddal, hogy zárt és tanult. Tehát ha látsz egy lányt nadrágban elfogadod, mert "elfogadott", de ha vissza repítenélek 100 évet a múltba, akkor már amellett érvelnél, hogy egy lánynak nem szabad nadrágot hordani. Másik dolog, hogy a nem(a szexualitás) az egy biológia dolog ami a szaporodás miatt van. Az, hogy a férfi teherbe ejti a nőt, a nő világra hozza a gyereket ahogyan azt az "emlős" szaporodási folyamat meghadja nem függ össze azzal, hogy milyen textil darab van rajtad.


És csak még valami, hogy érveljek. Ha te most 300 évvel visszább korábban élnél egyáltalán nem vitatkoznál velem azzal kapcsolatosan , hogy egy férfi nem lehet kisminkelve, mert több mint valószínű, hogy te is kisminkelve lennél.


Egyáltalán nem etikus az az etikett amely lelkileg rombol másokban, mert olyat csinált amit a "buta konzervatívak" nem fogadnak el. Már bocsánat.

2020. aug. 13. 17:18
 24/41 anonim ***** válasza:
39%
Értem nem is ismersz de buta konzervatívnak titulálsz, nos attol mert valamiben nem értünk egyet te egyből itélkezel holott pont te teszel ki egy olyan kérdést hogy miért vannak elöiteletek? Nos nekem ez a velemenyem, egy ferfi legyen ferfi, a nő nő, transzik melegekel sinvs semmi bajom amig engem nem bantanak, elfogadom hogy vannak és vannak olyan fiuk akik pl sminkesek, vagy ilyesmi, egy szoval sem mondtam hogy barmi bajom van veluk de parkapcsolatban lehet nem mennek bele, én nem vagyok maradi mert pl a lany letemre a lanyokal valo testi kozelsegnek a gondolatat sem vettem el, mert szerintem nem feltetlen bunos dolog ahogy a maszturbalas vagy a szeretkezes sem, mindenki azt rak magara amit akar, az mas teszta en nekem ez tetszik e nyilvan megtartom magamnak a velemenyem, de te ne iteld el azokat az embereket akikel nem teljesen ugyanaz a velemenyetek mert konnyen tévedhetsz.
2020. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Nem előitélet. Segítettél megismertetni magadat velem a "buta konzervatív" felfogásoddal azzal amiket írtál. Egy szóval sem mondtam, hogy buta vagy. A gondolkodásodra értettem, ha mondtam is voltam. Bocsánat.

Lány létedre nem zavar a testi közelség más lányokkal? Rendben van. Többségben én úgy tapasztalom azt szokták jobban elítélni ha két férfi ölelkezik nem pedig, ha két lány.


A vélemény és a buta felfogás között van különbség. Mondok egy példát. Ha én nem szeretem a füstölt sajtot mert számomra taszító a kinézete és a színe, az egy vélemény. Amit te mondtál az egy befolyásolható vélemény. A sajt íze állandó. Az, hogy mi az elfogadott az rugalmas. Ha éppen most ez akkor ez jön be neked. Ha éppen más lenne akkor azt előnyösitenéd és ezt pedig hátrányosítanád. Azt, hogy ezzel kapcsolatban hogy érzel az egy rossz szocializálódás eredménye. Persze a sajt utálata is lehet ahogyan éppen az aktuális kormány utálja a "migránsokat", de ez már más tészta. A lényeg, hogy a te tömegkontrollált elvedben is nyithatsz. Nem hiszem, hogy az ilyesfajta értékrendeddel nem megegyező férfi kevesebbet érne. Viszont egyesek, ha te nem is bántják őket. Megszólást tesznek mindkét nemnél dolgokra. Amiért későbbiekben szociális gondok is alakulhatnak ki egyesekben, ha folyton megszolják őket. És nem szépen, ha nem "buz*****" őket.

2020. aug. 13. 18:48
 26/41 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek veled kérdező! Épp erről írtam, hogy a férfiaktól elvárják, hogy full ffi legyen egész életében. Ha valaki nem akar full ffias lenni, - most öltözéket értem,- akkor betegnek, bzisnak,hímringyónak nézik.
2020. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes az hogy ez tényleg így van, ha valaki fiú/férfi létre hord női ruhát akkor azt mindjárt le is bu__z@k. De ezt még nem sikerült nekem ki találni hogy miért!!

Vagy csak egyszerűen ez jó nekik hogy be tudnak szólni másoknak, mert amúgy meg el vannak nyomva az életben vagy nem is tudom. Minden esetre én nagy ívben tojok rá mit mondanak. Nekem is van pár olyan női ruha amit nagyon szeretek hordani, és fogom is, mert szeretem, mert kényelmes, és mert praktikus. Ők még tehetnek egy szivességet.....

2020. aug. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

27-es. Valószínűleg azért, mert gyerek koruk óta elvan az emberekben mélyen hintve ez a férfiasság kérdés és minden ami a nőkkel összeegyeztethető az a gyengeséget jelenti a férfiaknál. És hát ugye kérdés, hogy miért baj ha valaki "gyenge" férfi létére? Miért zavarja ezt az embereket. Vetélytárst látnak mindenkibe?

Vagy csak a magyar politika ami megerősíti bennük, hogy gyűlölközni kell mindenen és mindenki felett. Az emberek már csak ilyenek. Kellene egy közvéleményt befolyásoló példakép, akik ha lépnének ez ügyben a népnek is felnyílna a szeme, de amíg a kormány azt skandálja, hogy a migránsokat és a homoszexuálisokat büntetni kell addig az emberek büszkén állnak és védi a férfiasságukat amit a másokon való gyűlölközés jelenti számukra. Most egyébként se nagyon van köze a homoszexualitáshoz ennek, de ezzel párosítják. Szóval a gond a politikussal van és az emberekkel. Toxikus

maszkulin világrendet élünk sajnos. Ez meglátszik abban is, hogy a nőknek is "férfiasan" kell viselkedni ahhoz, hogy "legyenek valakik." Emiatt van az szerintem, hogy a nőknek nem gáz a fordított szituáció.


Csak hát ugye még egy nő lehet gyenge és erős is addig egy férfit kizárólag erősnek fogadnak el, mert ha könnye csordul nem a vigasztalás, hanem a buz*zás fogadja majd.

2020. aug. 31. 08:06
 29/41 anonim ***** válasza:
26%

Mert vannak ferfi ruhak es vannak noi ruhak. Vannak ferfiak es vannak nok a vilagon. Nem ertem ezen mit kell hoborogni. Maskulonben mi is himnosnek lettunk volna teremtve, mint a csigak. Szoval az, hogy ketto nem van, az magaval hozza azt is, hogy lesznek kulonbsegek sok mindenben. Es ez miert baj? Miert baj, ha a szoknya noknek valo? Azert ez nem egy veszelyes kulonbseg. Nem arrol van szo, hogy egy ferfi csak 5 percenkent vegyen levegot, mert az ferfias. De miert hordana noi ruhat? Egyaltalan a noi reszlegrol megis mit akar egy ferfi hordani?

Az se mindegy, hogy egy no milyen ferfi ruhat vasarol... mert ha valami bo pulcsit akkor oke, mert olyan a noi reszlegen is van, max kisebb. De persze ha van egy sima mondjuk fekete xxl-es kapucnis pulcsi a noi reszlegen es azt megveszi egy ferfi, hat legyen.

Na mindegy, szoval igen, nyilvan ezek a mi ferfias es mi noies dolgok, ruhak azert alakultak ki a fejunkben, mert ez alalult ki a tarsadalomban.

Es igen, ez csak egy textil. De nem veletlenul alakulnak ki a tarsadalomban ilyenek. Ha most 0-rol kezdenenk elobb-utobb ugyis kialakulnanak ujra a ferfi es noi dolgok, mert egy ferfi kulonbozni akar a notol pl kinezetre es ugyanugy egy no is. Legalabbis a tobbseg.

En, mint no, szeretem mutatni, hogy no vagyok, ami nem csak belulrol jon, de kivulrol is latszik. Es ezt egy ferfitol is elvarom, hogy ne rozsaszin poloban es szoknyaban feszitsen mellettem.

2020. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Még mindig nem a ruha teszi az embert. Mutasd meg, hogy nő vagy bátran, de miért úgy mást ellehetetleníteni akarsz valamitől? Ahogy a kérdésben is leírtam nem ilyenre gondoltam, mint például ez:


[link]


Valami ilyesmi ami esztétikus, jól néz ki:


[link]


[link]


[link]


Smink alatt se erre gondoltam:


[link]


Az nem zavar, hogy a harisnya a lábak védelméért egy hosszú "zokni"ként jött létre, a szoknya pedig már az ókori Rómában hordták a középkoron keresztül. A nadrágot azért vették fel, mert lovaglásnál, különböző munkáknál sokkal praktikusabb volt, de akkor ma már miért baj ha valaki olyan ruhadarabot vesz fel férfiként ami alul szellőzik és nem pusztul bele a melegbe a spermiumok?


Legyen a két nem között különbség, de ne színben vagy ruhában, haj hosszúságban, mert annyian vagyunk annyi különböző ízléssel, hogy ha valakinek az tetszik ne kelljen amiatt szégyenkeznie és azt érezni kevésbé lesz tőle valaki.

Hiszen csak egyszer élünk akkor éljünk minőségien, nem?


A nevek különbözhetnek, mivel a magyarban nincs szó amivel jelöljük a neveket. Az angolban például She/he, ilyen a magyarban nincsen szóval a név különbözhet. A rózsaszín még 100 évvel a nagy "férfiasság" korában is férfias szín volt.


[link]


Mellesleg nem csak a "női" ruhák, kedves 29-es, de sok férfi ruha is tabu már.


Például a fecskét is sokan megszolják. Nem tudom, de hogy éreznéd, ha a férfi melletted megmondaná mit vehetsz fel hová. Persze, ha neked erre van igényed ilyen férfit is találsz, de ettől még nem kell másokat megbélyegezni, mert lehet hogy a rózsaszín pólós szoknyás férfi melletted sokkal jobb élményeket biztosítana neked az életed során. A könyvet se a borító alapján kell megítélni.

2020. aug. 31. 10:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!