Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi ez az új "mánia"?

Mi ez az új "mánia"?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülyén hangzik a kérdésem, de nap mint nap látom szinte hogy tesznek fel itt tornadresszel kapcsolatos kérdéseket, jaj így meg úgy kötelező meg hol lehet venni és stb... Csak nem értem hogy most mi ez az új mániája az embereknek. Ugye szinte már sehol nem kérik a dresszt a sulikban sokáig volt hogy nem kellett most meg azzal szembesülök hogy újra be akarják vezetni ezt az ocsmány ruha darabot. Ez a ruha köztudott arra hogy egy adott sportághoz illik, pl szertorna vagy aerobic, és nem értem hogy minek akarnak ebbe rendes iskolai tesi órán tesiztetni amikor tudjuk hogy minden lány rémálma ez a ruha darab és kellemetlen helyzetekbe hozza őket, főleg a serdülő lányokra. Unokahúgom is panaszkodik nekem hogy most kezdte el a gimit és cseszteti őket a tanár hogy kell dresszt venniük. Ugyanakkor a másik unokahúgomnak még egyszer sem kellett dresszt vennie sőt nekem se, pedig már 21 éves vagyok. Most én ezt az új fellángolást nem értem, most hogy sztárok is hasonló ruhadarabot húznak magukra mert szerintük ez jó, és most az összes tesitanár be kattant vagy mi? Tudom hogy hülyén hangzik a kérdésem csak már frusztrál ez a kérdés hogy ez miért jó. Bocsi ha hosszú lett.
2011. szept. 7. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is rinyált a tanár de én vittem igazolást,hogy allergiás a műanyagra a bőröm,pamutból meg nem gyártanak.Amit ajánlott a tanár az 17 ezerbe került volna,any vigyorogva közölte vele,hogy amint megveszi nekem abban fogok tesizni.Azóta valahogy nem fontos már neki:D
2011. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez most honnan jön, de ezzel is csak azt érik el, hogy az általában amúgyis keveset mozgó diákoknak még inkább elveszik a kedvét a sporttól. Talán valami olyasmi lehet az indok, hogy nem zavar az anyag a mozgásban meg látszanak az izmaid, így feltűnő, hogy rendesen csinálod-e a gyakorlatokat. De én is úgy vélem, hogy sokkal inkább kényelmetlen, idegesítő, félő, hogy elcsúszik, kivillan valami, és ha az embernek nincs tökéletes alakja, akkor meg még előnytelen is, ami még inkább rásegít, hogy az emberlánya ne érezze benne jól magát.
2011. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a 2. vagyok, amúgy 19, és nekünk se kellett soha:) vagyis, talán oviban volt rajtam/rajtunk, de akkor még ugye senkit nem érdekel, hogy mit visel:)
2011. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem olyan rég érettségiztem és nálunk is kötelező volt úgy 7.-ig... Akkor már kellően fellázadtak a lányok, és speciel elhiszem, hogy a tornászoknak jól jön de egy szimpla tesire hülyeségnek tartom. Kifejezetten megalázónak találtam, hogy a tanárunk nem értette meg azt, ha valakinek megvan, és akkor is így kellett parádézni, mellesleg megjegyzem 12 évesen mondjuk nem igazán szokás tampont használni... Mellé azokat a kék dresszek baromira nem esztétikusak szerintem, és akkor arról még nem beszéltünk, hogyha az alakod nem tökéletes hogy nézel ki benne.

Én speciel betiltatnám...:D

2011. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de elég hülyeségnek tartom... Nekem talán elsőben kellett utoljára tornadresszt felvennem, utána másik suliba mentem és ott már a sima rövid/hosszú nadrág + póló elég volt. Gimiben szintén.
2011. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%
Abszolút igazad van, hogy iskolás tesire felesleges. De annyi minden egyéb felesleges dolgot is csinálsz az életedben, miért pont ez zavar? Legyen egészséges lelkületed, és akkor nem fog zavarni, hogy látják a tested.
2011. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Csak pár éve érettségiztem,de nálunk mind a 4 évig hordani kellett a tornadresszt. ritka undok dolog volt,ráadásul egy csomó időbe telt miatta az öltözködés. Ami szerencsénk volt,hogy hálistennek a tesitanárok nálunk megengedték,hogy polot és rövidnadrágot vegyünk rá. Innentől értelmetlen volt a tornaruha,de mit tehettünk volna,örültünk,hogy ezt ki tudtuk sírni...
2011. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor se venném fel, ha kötelező lenne. Majd ha ilyenben tart tesit, talán. Talán meggondolom. ;D
2011. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csak általánosban volt kötelező.Szerintem is nagyon kényelmetlen helyzetbe tud hozni egy serdülő lányt,főleg a menstruáció idején,ráadásul emlékeim szerint nem túl kényelmes,ami egy tesiórán szintén hátrány.


21/L

2011. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
nekünk álltalánosba elsőtől negyedikig kötelező volt piros színű tornadressz.. utána ötödiktől nyolcadikig meg piros gatya piros póló... hanem volt akor baszogattak minket meg 1es..
2011. szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!