Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért viselnek egyre többen...

Miért viselnek egyre többen drága ruhákat?

Figyelt kérdés
Egyre több embert (főként fiúkat-férfiakat) látni drága, márkás ruhákban, cipőkben. Régebben szerintem ez nem annyira volt jellemző (vagy csak nekem nem tűnt fel?), de most rengeteg embert látni igen drága ruhákban, 20-30.000-es ralph lauren, hugo boss pólókban, 30-40.000-es lacoste cipőkben, 30.000-es tommy hilfiger, replay rövidnadrágokban. És akkor még nem is beszéltünk a 40-50.000-es napszemüvegekről, a többszázezres iphone telefonokról. Egy egyszerű nyári szett (cipő, póló, rövidnadrág) is simán üti a 100e Ft-ot

2015. aug. 6. 07:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 A kérdező kommentje:

És nem 40-50 éves emberekről beszélek, akik már egy élet munkájával megtehetik, hanem 20-30 éves fiatalokról, akik jóformán még most kezdik az életet.


Megvan már mindenük, lakás, autó, megtakarítás, hogy már a ruházkodásra is ennyit tudnak költeni?

2015. aug. 6. 07:16
 2/81 anonim ***** válasza:
100%

1. lehet hamis is, mert pont ezeket a márkákat hamisítják a legjobban, de ha nem


2. de a legfőbb ok az, hogy sok mindenki önbizalom hiányos, és valaki kigyúrja emiatt magát, valaki bugyira vetkőzik, hogy jöjjön a lájk, van aki meg drága ruhába jár, hogy felnézzenek rá

2015. aug. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy hamisak, ezeken látszik hogy nem és általában nagyon magabiztosak a viselőjük.


De ne érts félre, nem FB-on pózoló emberekről beszélek, hanem nívósabb szórakozóhelyeken, kávézókban, plázákban előfordulókról. Tehát ezek általában nem a 4-6-os megállójában állnak.

2015. aug. 6. 07:55
 4/81 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert sokan szeretnek igényesen öltözködni és kinézni+ a média hatása, van aki azért öltözködik így mert elsődlegesen tetszik, másoknak elsődlegesen a divat számít.
2015. aug. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
81%

A drága ruha státuszszimbólumnak számít, ezzel az ember egy társadalmi réteghez vagy osztályhoz tartozását reprezentálhatja, vagy sok esetben hazudhatja. Sok ember többnek, jobbnak akarja magát mutatni, inkább kenyéren és vízen él, de kiköhögi a 30 ezret egy márkás ruhára.


Másik lehetőség, amit már előttem is írtak, hogy hamisítványt vesznek, de amúgy turkálóban is rengeteg márkás ruhát lehet kapni én is vettem már több 10 ezret érő ingeket pár száz forintért (bár engem nem a márka hajtott, hanem a minőség).

2015. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
0%

ÉN azért mert imádom a jó ruhákat imádok élni.

Lányok is nyitottabbak és így érzem magam jól,plusz sok szakmabeli undorító ahogy kinéz(IT ipar),tehát megtehetné de felvesz olyan göncöket amibe én konditerembe nem teszem be a lábam,mert extrém ultra gáz,és másként néznek rám,főleg egy HR-s állásinterjún,mosolyog állandóan.

A ruhád szerint fogadnak el,az eszed szerint fognak elbocsátani.

2015. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
0%

Amiket felsoroltál, nem is annyira drága márkák. Ezt azért elég sokan megengedhetik maguknak. Meg ahogy írtad, nem a 4-es 6-os megállóban állnak, hanem nívós szórakozóhelyeken látod őket, tehát nyilván te is ilyen helyeke jársz, ezért látsz mostanában sok ilyen embert. Ha a 4-es 6-os megállójában állnál csak, akkor nem találkoznál velük.

Egyébként gyakran jellemző, hogy pont a magabiztosság miatt elhiszed, hogy eredeti a cucc amit látsz. Közben mellé állna olyan, akin valóban eredeti van, és ordítana a különbség. Sajnos ilyen is sok van.


Tegyél még egy nullát az egyszerű nyári szett értékének a végére. Ott kezdődik a drága kategória.

2015. aug. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 A kérdező kommentje:

Persze, mindent meg lehet fejelni valamivel, nyilván van 200 ezres póló meg 300 ezres cipő, de szerintem olyanokat még az sem nagyon vesz, aki megtehetné.

És azért szerintem 40 ezer egy cipőért, 20-30 ezer egy pólóért igenis sok, amikor sokan ennyiből élnek egy hónapban.


És mondom, ezek fiatal, 20-30 éves srácok.

Van egy ismerősünk, aki milliárdos és teljesen hétköznapi ruhákban jár, ha meglátnád, azt mondanád róla, hogy 12 egy tucat, középkorú vállalkozó.

Tehát én ebben látom az ellentmondást.

2015. aug. 6. 14:34
 9/81 anonim ***** válasza:
60%

28 éves nő vagyok, vezető beosztásban dolgozom, és gyakran van rajtam olyan összegben ruha, amiről írtam előzőleg. Csak (szerencsére) sok embernek fogalma sincs erről, mivel nem vagyok élő márkajelzés.

Sosem ahhoz hasonlítom magam, hogy másoknak mennyi van és mennyiből élnek. Mindig azt tartom szem előtt, hogy én mit szeretnék elérni.

2015. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 A kérdező kommentje:

És neked már megvan mindened, szép ház, jó kocsi, nyaraló, megtakarítások, stb, hogy te már ilyen összegben költhetsz ruhára?

Vagy a ruha az elsődleges? Mert ez nagyon nem mindegy!

2015. aug. 7. 06:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!