Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért viselnek egyre többen...

Miért viselnek egyre többen drága ruhákat?

Figyelt kérdés
Egyre több embert (főként fiúkat-férfiakat) látni drága, márkás ruhákban, cipőkben. Régebben szerintem ez nem annyira volt jellemző (vagy csak nekem nem tűnt fel?), de most rengeteg embert látni igen drága ruhákban, 20-30.000-es ralph lauren, hugo boss pólókban, 30-40.000-es lacoste cipőkben, 30.000-es tommy hilfiger, replay rövidnadrágokban. És akkor még nem is beszéltünk a 40-50.000-es napszemüvegekről, a többszázezres iphone telefonokról. Egy egyszerű nyári szett (cipő, póló, rövidnadrág) is simán üti a 100e Ft-ot

2015. aug. 6. 07:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 A kérdező kommentje:

47: Tisztázzuk már, nettó vagy bruttó öszegekről beszélünk? Mert nagyon nem mindegy, hogy nettó 600 vagy bruttó.

De még a nettó 600 sem az a nagyságrendű jövedelem, ami mellett megengedhet valaki magának 120.000-es cipőket.

Már persze, ha van családja és nem egy vénlány.

2015. aug. 10. 16:23
 52/81 anonim ***** válasza:
79%
Teszem azt 600 nettóból elköltök 100-at rezsire, meg kajára, akkor mi a fenéért ne vehetnénk 150-ért egy cipőt??? :D :D
2015. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
76%

Mondom, hogy a kérdezőnek problémája van a számokkal! :D Vagy egyszerűen nem érti, hogy más hogyan tudja beosztani normálisan a pénzét, hogy mindene meglegyen... Bár szerinte a napi szintű ruhavásárlás is normális. Választ nem adott rá, hogy minek annyi cucc.

Azt sem érti, hogy hogyan lehet egy designer darabot évekig hordani, és ebből kifolyólag azt sem, hogy nem kell minden nap újat venni. Hát ez van... Nem vagyunk egyformák, szerencsére! :)


Szeretem ezt a sztereotípiát egyébként, miszerint akinek van pénze és drága ruhái, cipői, táskái, szép autója, igényes lakása, annak üres az élete. Én nem így érzem, pont nem! Boldog vagyok a vőlegényemmel hosszú évek óta, szeretem a lakást, amit az én ízlésem szerint lett kialakítva és berendezve, tehát igazán otthon érzem magam benne. Imádom vezetni az autómat. Van pénzem rá, hogy utazgassak, világot lássak, és ha kedvem tartja új éttermeket és ételeket próbálok ki. És nem mellesleg a munkám a hobbimmá vált, szeretem amit csinálok, és a kollégáim is szeretnek velem dolgozni. Valódi barátaim lettek, pedig sima munkakapcsolatként indult, így jó közösségben dolgozom, mindenben segítünk egymásnak. Sokat kirándulunk. Minden napom tartalmasan telik.

És igen, fontos nekem az öltözködés és a luxus. Mert szeretem.

Szóval miért is üres az életem?


Azt gondolom, pont annak üres az élete, akinek van ideje és affinitása azon gondolkozni, hogy másoknak mire miből telik, és minek az nekik. Unalmas lehet...

2015. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
43%

Ott a pont utolsó,így làtom én is.A kérdezô egy irigy ember akinek lehet van pénze de nincsen stílusa,és szerinte akinek van annak üres az élete,pont,hogy nem mert élményeket veszel utazol és boldog leszel.

És valakinek màs az érték.

2015. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 A kérdező kommentje:
52: Tőlem vehetsz akár 500 ezerért is cipőt, csak azt az egyet ne akard bemagyarázni, hogy az normális, hogy a jövedelmed egynegyedét cipőre költöd.
2015. aug. 10. 18:44
 56/81 A kérdező kommentje:
48%-os! Attól, hogy drága ruhákat aggatsz magadra, mint egy bazári majom, attól még nem lesz stílusod. A stílus az egészen máshol kezdődik...
2015. aug. 10. 18:47
 57/81 anonim ***** válasza:
43%
Á, szóval mivel magas az életszínvonalam, üres az életem. Nem tudom miért lenne üres az életem, mikor van egy nagyszerű barátnőm, akivel imádjuk egymást, jó munkám, normális barátaim, akikkel tudok bulizni, de komoly dolgokról is beszélgetni, illetve ha úgy jön, akkor együtt elutazni egy bulis hétvégére valahova. Olyan lakásban és ott lakom, ahol szeretnék, azt eszek, amit akarok, olyan kocsim van, amilyent akartam. Volt olyan esetem, hogy csütörtökön gondoltam egyet és vettem egy repülőjegyet a hétvégére Berlinbe, mert ehhez volt kedvem. Ez szerinted üres életre vall? Nem hiszem.
2015. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező! Én írtam a 600-as jövedelemről. Az eredeti kérdésedben "30-40.000-es lacoste" cipőkről beszéltél, azt simán ki lehet gazdálkodni 600-ból de még kevesebb pénzből is. A 150 ezer már más kategória de van az a fizetés ami mellett azt is ki lehet fizetni.
2015. aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
69%
Na én feladom, reménytelen... :D Még mindig nem érted kérdező, még mindig nem...
2015. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
71%
Vannak ismerőseim akik 100 körül keresnek (nettó) ők ilyen 15 ezer körüli cipőket vesznek. Na most ez a fizetésük 15%-a. Ha valaki 1 milliót keres (felsővezetők, ügyvédek, magánorvosok, vállalkozók, pénzügyi területen dolgozók stb.), ha ők is a fizetésük 15%-áért vesznek cipőt akkor az 150 ezer. Szóval ez nem feltétlen rongyrázás. Lehet nem bírja 10-szer tovább a 10-szer annyiba kerülő cipő, de aki megteheti és az tetszik neki akkor az miért fossza meg magát ettől? Ha irigy vagy emberekre akkor sajnállak mert nagyon rossz tulajdonság, inkább azon gondolkozz, hogy hogyan érhetnéd el te is azt a szintet amin ilyen árak a normálisak.
2015. aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!