Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem képesek egyes...

Miért nem képesek egyes emberek elfogadni az extrémebb öltözködést, vagy azt ami akár egy kicsivel is eltér az átlagtól? Extrémebb külsejú emberek, titeket is ér atrocitás a megjelenésetek miatt?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz.


Nem öltözködöm annyira extrémen.

Csak szivesebben hordok tetőtöl talpig fekete cuccokat meg szeretem a kicsit különlegesebb szabású ruhákat, felsőket.

Meg a kicsit érdekesebb darkosabb cipőket, bakancsokat.

A goth szubkultúra és a black metal áll nagyon közel a szívemhez de nem akarnám magamat bekategorizálni sehova sem.

Piercingjeim is vannak 2 a számban (snake bites) és egy karika középen az orromban (septum). Sajnos sokszor kapom a megjegyzéseket rokonoktól ismerősöktől és random emberektol is akik elsétálnak mellettem az utcán. Ebből egyedül a szüleim hozzá állása bánt nagyon.

Nem képesek elfogadni, hogy nekem ez tetszik, én így érzem jól magamat. Anyám még egész normálisan viszonyul a megjelenésemhez, néha még turkálóbol is hoz nekem egy két szuper darabot. Na de apám folyton teszi a megjegyzéseket.

Mikor veszed már ki a vasakat? (Itt a piercingekre gondol)

Ez a cipő hogy néz már ki?!

Miért nem hordasz színes cuccokat? Gyászmadár...stb..

Hiába magyarázom el neki 50,szer, hogy én így érzem jól magamat, mindig beleköt valamibe.

És a rokonok sem jobbak. Utálok családi összejövetelekre menni mert mindig (ha csak egy két mondatig is) téma a kinézetem. Kamaszként kezelnek emiatt pedig már huszon éves vagyok.

Az ismerőseim sem jobbak. Tőllük is mindig kapom az ívet.

Idegenek meg napi szinten inzultálnak.

Persze legtöbbször a proli lecsúszott alakok, romák és kamasz lányok ,fiúk, de néha az idős emberek is megszólnak. Nem ülnek le mellém a metrón stb..

Miért ilyen nehéz elfogadni azt, hogy mindenkinek más az izlése, mindenkinek más tetszik? Miért kell szándékosan belekötni a másikba csak a kinézete miatt?

Én csak próbálom magamat jól érezni a bőrömben csak néha felidegesít az emberek viselkedése amit tanúsítanak felém. Persze nem azt várom el hogy mindenkinek tetszen az extrémebb megjelenés. Csak az esne jól ha nem akadnának fent ezen vagy inkább mindenki megtartaná magának a véleményét vagy normális kritikát fogalmazna meg sértegetés helyett.


Na mindegy, kicsit sok lett a picsogásból



2018. jan. 22. 12:41
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
Szerencsére a párom is metalos. Őt nem zavarja az öltözködésem, persze van egy két dolog ami nem tetszik neki de nem piszkál miatta.
2018. jan. 22. 16:26
 22/53 Metionin ***** válasza:
100%

Sokan így élik ki a frusztráltságukat a saját elcseszett életük miatt, ergo amíg van min csámcsogni, addig sem kell a saját dolgukkal foglalkozni. Ehhez nem kell extrémen kinézni, elég ha bármilyen okot adsz nekik a csámcsogásra, mondjuk cigizel vagy elválsz vagy piros biciklit veszel de a faluban mindenki kékkel jár. Kisközségben ez számottevőbb, ahol a szüleim laknak, gyakran kijönnek az utcára csak hogy megnézzenek. Városon meg mindenki leszarja, max megdicsérik a hajam.

Nálam környezettől függ hogy mennyire vagyok "extrém", én is ilyen blackmetalgótizé vagyok (szintén nem kategorizálok mert minek), mindig feketében, színes hajjal, van tetkóm és szeretem a szépen kidolgozott fura mintás pólókat, na ez egy nagyobb városban kb. a kit érdekel kategória, míg egy faluban cirkuszi látványosság. Kicsit viccesnek tartom amikor valaki kihívónak tartja a kinézetemet, szerintem sokkal kihívóbb az ha valaki közszemlére teszi a melleit, hasát meg a fenekét, ami nálam sosem fordul elő. Beszólogatások igazából csak bizonyos etnikumtól jönnek, akik szívesen kiabálják utánam hogy "rokkos", "sátános", "rokkergyász" vagy épp "emóóóós", illetve néhány szűk látókörű egyén közli baljósan hogy így sosem lesz munkám (kösz van és jó), továbbá előfordulnak a nénik akik kérdezgetik hogy kit gyászolok (ilyenkor körülnézek és azt mondom, hogy még nem döntöttem el). Elég maradi helyről származom de valódi atrocitás nem ért még a kinézetem miatt. A random idegenek esetében sokat jelent ha magabiztosan, emelt fővel jársz az utcán, ez csökkenti az "unatkozom, belekötök má'" nevű hormon termelését.

Összesítve az ilyen emberek általában szűk látókörűek, nem túl okosak és nem igazán fogják fel hogy mások kinézetéhez semmi közük. A védekezés ellene egy jó nagy adag leszarom tabletta a jobbik fajtából. Szülő esetében is hat.

2018. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

Metionin, köszi a választ. Jó arc vagy :)

Teljesen igazad van.

Én a fővárosban lakok de sajnos engem még itt is érnek napi szinten beszólások.

Megpróbálom ezeket a leszarom tablettákat, mert sajnos ezek ellen úgy látszik tényleg nem lehet mást tenni.

Persze azért csalás lenne azt állítani hogy nem érnek pozitív megjegyzések vagy gesztusok random emberektől. de ezek sokkal ritkábbak mint a negatív megjegyzések, beszólások

Amúgy engem is azzal riogatnak, hogy így tuti nem lesz munkám.

2018. jan. 22. 20:43
 24/53 anonim ***** válasza:
91%

„Csak szivesebben hordok tetőtöl talpig fekete cuccokat meg szeretem a kicsit különlegesebb szabású ruhákat, felsőket.

Meg a kicsit érdekesebb darkosabb cipőket, bakancsokat."


Ezt akár én írhattam volna, mégis teljesen máshogy öltözködünk a képek alapján. Ez is jelzi, hogy a teljesen fekete outfitek is mennyire egyediek lehetnek.


Természetesen engem is ért már atrocitás. A kedvencem egyértelműen az idős néni a vasútállomáson. Épp vártuk a vonatot mikor végignézett rajtam és közölte, hogy „Fiatalember, magának a lelke is fekete" és kifejtette, hogy azonnal abba kell hagynom ezt a sötét öltözködést:D Zseniális.


Más kulturális közegben nevelkedtek, máshogy szocializálódtak. Szóval az idősebbeknél viszonylag egyszerű az indok. Fiatalok esetében csak páwák szóltak be eddig, de ők is leginkább a hosszú haj és szakáll kombóra. Voltam én már minden, Aquaman (Jason Momoa) a négyhatoson, Hagrid, ősember. A kontextus: „Hahhaha, nédd má' Hagrid. Höhh".

Frusztrált az ország, az egész kulturális és szociális közeg. Ebből fakad minden.


Egyébként így öltözködöm:


[link]


[link]


[link]

2018. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

Tegnapi 9 es válaszoló vagyok. Egy hónapja dolgozok egy helyen ma voltam 2. jára bent egy Metallica Master of Puppetses pulcsiban amin aki esetleg nem tudná semmi extrém dolog nincs (keresztek egy mezőn sorba fölöttük 2 kéz nagyjából) erre kollégáim mondták hogy ezzel csak óvatosan mert a vezetőség nem szereti az "ilyen" pólókat. Mondom mi a pitsa :D nincs amúgy dresscode se.


Na most erre mit mondasz? :D

2018. jan. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 Metionin ***** válasza:
100%
Basszus. Én ma is Dimmus pólóban dolgoztam, tegnap meg Kissesben xDD
2018. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
100%

Telejesen megértelek,meg gondolom mindenki aki hasolnó cipőben jár. De hát aki máshogy akar kinézni annak fel is kell vállalnia magát. Az emberek már csak ilyenek.

Az mondjuk szomorú hogyha a családod sem tágogat ebben,annak ellenére is hogy felnőtt vagy. Erről nem tudok nyilatkozni mert ilyen helyzetben még nem voltam.

Dolgozol már? Tanulsz esetleg? Mert az hogy kapsz-e munkát extrémebb külsővel,az attól is függ hogy milyen területről van szó,ugye.

Apud valószínűleg attól tart hogy majd emiatt nem lesz munkád meg hasonló.Szerencsére a piercingek kiveheőek ha végleg ráunnál vagy hirtelen konzervatív munkát akarnál végezni,szóval nem vészes. A sminken-ruhán,hajon perig bármikor lehet korrigálni.

Mondjuk azéert nem kell hollónak öltözni minden családi ünnepen meg ilyesmi,a te stílusodon belül is vannak nőiesebb cuccok,szinesebben,kulturáltabbak.Ilyen alkalmakon éredemes lenne egy kicsit próbálkozni,hogy lássák,a goth-metálos csajok is lehetnek nagyon csinosak.

Hétköznap meg azt viselsz amit akarsz.Gondolom a nagyvárosban százasával szaladgálnak hasonlók,nem kapnak tán minden alkalommal szívrohamot a járókelők?!

2018. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
100%

„„Csak szivesebben hordok tetőtöl talpig fekete cuccokat meg szeretem a kicsit különlegesebb szabású ruhákat, felsőket.

Meg a kicsit érdekesebb darkosabb cipőket, bakancsokat."


Ezt akár én írhattam volna, mégis teljesen máshogy öltözködünk a képek alapján. Ez is jelzi, hogy a teljesen fekete outfitek is mennyire egyediek lehetnek."


Mármint nyilván attól eltekintve, hogy te nő vagy én meg férfi:DD Szóval úgy értve, hogy ha az outfitjeid stílusbeli férfi megfelelőit nézzük:D

2018. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaaaaaj a kedvencem eddig a "te ilyen góóóótikus vagy?" volt... igen vazzeg én vagyok a Notre Dame :D

Szerencsére a baráti köröm se százas szóval nem szólnak be, az egyik 25 évesen úgy öltözik mint aki szivárványt hányt (160 centis babaarcú full lapos kiscsaj, 12 évet letagadhana szóval illik hozzá, mellé meg egy beteg állat) a másik neonáci, a harmadik "átlagos" csak szeret ilyen lolitás, vámpíros csipkés ruhákat gyűjteni.

Utcán azért meg szoktak nézni, a fő ruha amit mostanában hordok amikor csak tudok az ez [link] de meglepően sokan mondják (főleg bolti eladók) hogy nagyon tetszik nekik.

Szüleim meglepőan racionálisak, anya annyit kért hogy ne legyen tetkó látható helyen (én se akarok, majd max ha olyan munkám lesz ahol engedik) arcra ne nagyon piercingezzek (van egy orrpötty, anno akartam egy labretet de párom és anya szerint is nem állna jól én meg nem akartam olyan fú de nagyon szóval nem nagy áldozat, meg hogy ne öltözzek úgy hogy mindenem mivan, volt mikor szólt az öltözködésemre még a kezdő korszakban mert kicsit khm...... útszéli hatása volt.

Párom mikor megismerkedtünk a tipikus kocka srác volt de azt hiszem szééééép lassan rángatom magam felé, ahogy valaki mondta a "gótmetálosizé" felé :D Inkább fekete pólókat hord, pár bandásat, pár sárkányos/farkasost, anno volt egy övlánca amit tőlem kapott de beakadt mindenbe, a haját most elkezdte lenöveszteni, olyan geek-goth felé halad :)

2018. jan. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok még, a szemkontaktust én se tartom jól de van egy haverom aki nagyon szociális személy és azzal szoktunk szórakozni hogy a bevásárló utcán olyan fejjel bámul vissza a járókelőkre ahogy ők rám, elég sokan megsértődnek :D
2018. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!