Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem képesek egyes...

Miért nem képesek egyes emberek elfogadni az extrémebb öltözködést, vagy azt ami akár egy kicsivel is eltér az átlagtól? Extrémebb külsejú emberek, titeket is ér atrocitás a megjelenésetek miatt?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz.


Nem öltözködöm annyira extrémen.

Csak szivesebben hordok tetőtöl talpig fekete cuccokat meg szeretem a kicsit különlegesebb szabású ruhákat, felsőket.

Meg a kicsit érdekesebb darkosabb cipőket, bakancsokat.

A goth szubkultúra és a black metal áll nagyon közel a szívemhez de nem akarnám magamat bekategorizálni sehova sem.

Piercingjeim is vannak 2 a számban (snake bites) és egy karika középen az orromban (septum). Sajnos sokszor kapom a megjegyzéseket rokonoktól ismerősöktől és random emberektol is akik elsétálnak mellettem az utcán. Ebből egyedül a szüleim hozzá állása bánt nagyon.

Nem képesek elfogadni, hogy nekem ez tetszik, én így érzem jól magamat. Anyám még egész normálisan viszonyul a megjelenésemhez, néha még turkálóbol is hoz nekem egy két szuper darabot. Na de apám folyton teszi a megjegyzéseket.

Mikor veszed már ki a vasakat? (Itt a piercingekre gondol)

Ez a cipő hogy néz már ki?!

Miért nem hordasz színes cuccokat? Gyászmadár...stb..

Hiába magyarázom el neki 50,szer, hogy én így érzem jól magamat, mindig beleköt valamibe.

És a rokonok sem jobbak. Utálok családi összejövetelekre menni mert mindig (ha csak egy két mondatig is) téma a kinézetem. Kamaszként kezelnek emiatt pedig már huszon éves vagyok.

Az ismerőseim sem jobbak. Tőllük is mindig kapom az ívet.

Idegenek meg napi szinten inzultálnak.

Persze legtöbbször a proli lecsúszott alakok, romák és kamasz lányok ,fiúk, de néha az idős emberek is megszólnak. Nem ülnek le mellém a metrón stb..

Miért ilyen nehéz elfogadni azt, hogy mindenkinek más az izlése, mindenkinek más tetszik? Miért kell szándékosan belekötni a másikba csak a kinézete miatt?

Én csak próbálom magamat jól érezni a bőrömben csak néha felidegesít az emberek viselkedése amit tanúsítanak felém. Persze nem azt várom el hogy mindenkinek tetszen az extrémebb megjelenés. Csak az esne jól ha nem akadnának fent ezen vagy inkább mindenki megtartaná magának a véleményét vagy normális kritikát fogalmazna meg sértegetés helyett.


Na mindegy, kicsit sok lett a picsogásból



2018. jan. 22. 12:41
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
76%

Hát kérdező nem is tudom... amikor megláttam a pinterest féle mintákat sztem feleségül is vennélek ott helyben :D


Nagyon érdekes és izgalmas ez a stílus, a piercingekkel bár én se vagyok mindig jóban, de sztem megbeszélés kérdése az egész - mint mindig :)


Bár én nem hordok ilyesmi culákat de ha lenne egy párom aki így nyomja az fain lenne.


Én a magam részéről maradok a jó kis full feszülős viseletemmel lent és fent egyaránt - becsléseim szerint ez még legalább 5év mire országosan elfogadottá válik :D


Férfi leggings és társai, izompóló - ha "szükséges" akkor egy kevésbé feszülő cucc még felmegy ezekre de az első rétegnek mindenképp feszülnie kell :D


Az hogy a társadalom nagy része mit szól ehhez kb. leszarom kategória, vegye csak mindenki ugyanazt amit már vagy 30-40 éve kitaláltak. Elmész egy átlagos rendezvényre és mindenki ugyanazt hordja. Legfeljebb van sötétebb és világosabb kék, nagyon kevés fekete és szürke, esetleg sötétzöld és kész jó az nekik.


Tartsák is meg jó szokásukat mert így könnyebb kincset találni a tömegben - aki más mer lenni mint mások :D


Ami pedig téged illet fejleszd tökéletesre a leszarási képességedet a hülyékkel szemben és akkor nem lesz baj.


Én is megkapom családi körben olykor hogy nőies a viseletem... két megoldás is van. Ha csaj mondja "akkor csinosabb vagyok mint te?" ha pasi mondja "felállt a farkad?" - ritkán kellett ezeket bevetni, úgyhogy hatásos a módszer :D


Van egy-két retardált aki sose tanul a hibákból azokat mindig beégetem :D Akik meg csak poénkodnak vagy dicsérnek annak megköszönöm :) 30F

2018. febr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom ezt az extrém stílust, csak még mondhatni gyűjtök az ilyen cuccokra. Legtöbben azért vetik meg a magunkfajtákat, mert egyszerűen előítéletesek. Leggyakrabban Sátánistának néznek, ami amúgy azért is "vicces" mert a Sátánistákkal is előítéletesek, mivel ők sem azt csinálják amiket gondolnak róluk. Aztán van a másik véglet, mikor azt hiszik hogy kamudepressziósak vagyunk és meg akarunk halni, és ez leggyakrabban a Gothokra meg az Emokra vonatkozik. Az uccsó véglet amivel én leggyakrabban találkozok az az amikor úgy gondolják hogy csupán figyelemfelkeltés céljából nézünk ki így...Lényeg ami lényeg, le kell sz***ni őket magasról! :3
2018. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre a legjobb válasz az, hogy az emberek egyszerűen hülyék. Annyi közük van a világnézetedhez, az ízlésedhez, és a kinézedhez mint amennyi eszük van. Semennyi. A hülyét itt pedig úgy kell értelmezni hogy úgy szólnak hozzá dolgokhoz hogy azt sem tudják miről beszélnek igazán, csak a népszerű sztereotípiákra alapoznak. Nem kell velük foglalkozni, az ő bajuk hogy idióták. Azért remélem hogy az én környékemen nincs ennyi tahó, mert ha így van akkor elég sok beszólást fogok kapni mikor felveszem a saját alternatív stílusom... Cyka Bylat. Te csak gondolj arra hogy magasabb szinten vagy ezeknél az embereknél mert te tanult vagy ilyen téren, nem vagy előítéletes, legalábbis gondolom hogy tudod milyen rossz érzés mikor azok veled és ezért te nem teszed, valamint bunkó se vagy :)
2018. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!