Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem képesek egyes...

Miért nem képesek egyes emberek elfogadni az extrémebb öltözködést, vagy azt ami akár egy kicsivel is eltér az átlagtól? Extrémebb külsejú emberek, titeket is ér atrocitás a megjelenésetek miatt?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz.


Nem öltözködöm annyira extrémen.

Csak szivesebben hordok tetőtöl talpig fekete cuccokat meg szeretem a kicsit különlegesebb szabású ruhákat, felsőket.

Meg a kicsit érdekesebb darkosabb cipőket, bakancsokat.

A goth szubkultúra és a black metal áll nagyon közel a szívemhez de nem akarnám magamat bekategorizálni sehova sem.

Piercingjeim is vannak 2 a számban (snake bites) és egy karika középen az orromban (septum). Sajnos sokszor kapom a megjegyzéseket rokonoktól ismerősöktől és random emberektol is akik elsétálnak mellettem az utcán. Ebből egyedül a szüleim hozzá állása bánt nagyon.

Nem képesek elfogadni, hogy nekem ez tetszik, én így érzem jól magamat. Anyám még egész normálisan viszonyul a megjelenésemhez, néha még turkálóbol is hoz nekem egy két szuper darabot. Na de apám folyton teszi a megjegyzéseket.

Mikor veszed már ki a vasakat? (Itt a piercingekre gondol)

Ez a cipő hogy néz már ki?!

Miért nem hordasz színes cuccokat? Gyászmadár...stb..

Hiába magyarázom el neki 50,szer, hogy én így érzem jól magamat, mindig beleköt valamibe.

És a rokonok sem jobbak. Utálok családi összejövetelekre menni mert mindig (ha csak egy két mondatig is) téma a kinézetem. Kamaszként kezelnek emiatt pedig már huszon éves vagyok.

Az ismerőseim sem jobbak. Tőllük is mindig kapom az ívet.

Idegenek meg napi szinten inzultálnak.

Persze legtöbbször a proli lecsúszott alakok, romák és kamasz lányok ,fiúk, de néha az idős emberek is megszólnak. Nem ülnek le mellém a metrón stb..

Miért ilyen nehéz elfogadni azt, hogy mindenkinek más az izlése, mindenkinek más tetszik? Miért kell szándékosan belekötni a másikba csak a kinézete miatt?

Én csak próbálom magamat jól érezni a bőrömben csak néha felidegesít az emberek viselkedése amit tanúsítanak felém. Persze nem azt várom el hogy mindenkinek tetszen az extrémebb megjelenés. Csak az esne jól ha nem akadnának fent ezen vagy inkább mindenki megtartaná magának a véleményét vagy normális kritikát fogalmazna meg sértegetés helyett.


Na mindegy, kicsit sok lett a picsogásból



2018. jan. 22. 12:41
1 2 3 4 5 6
 31/53 Metionin ***** válasza:
100%
Haha, én a buszmegállóban szoktam bámulást tapasztalni és olyankor mindig rámosolygok a bámulóra :D a fiatalok van hogy visszamosolyognak, de az idősebbek rendesen megsértődnek, volt aki keresztet is vetett :D
2018. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
100%

Meglepnek az itteni válaszok.

Én is szeretem ezt a stílust, de csak visszafogottan. Én is fekete cuccokat hordok kizárólag, szeretem a spiral márka termékeit, de többnyire csak farmer-póló-pulcsit hordok, de azokból inkább feketét, gothic/rock stílusúakat. Sose szóltak be érte, sokszor van, h megbámulnak, de inkább tetszést látok az emberek arcán mint lenézést... Rendszeresen szokták is dicsérni a stílusomat. Én szeretem, és büszke vagyok rá.


21L

2018. jan. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

_mihi_


Tökre tetszik az öltözködésed :) főlleg az utolsó kép amit linkeltél. Na az nagyon posztapokaliptikus, nagyon bejön.


#25 válaszoló

Na az viszont nagyon dúrva hogy a Master of Puppets-es pulcsid milyat beszóltak. Én mondjuk csak azért is felvenném és ha továbra is belémkötnének akkor megmondanám nekik, hogy tudtommal nincs dresscode. Remélhetőleg előbb utóbb csak békén hagynak. De ezen rendesen kiakadtam

Gondolom a vezetőségnek csak az tetszene ha valami egyen ember lennél :(


#29 válaszoló


Nagyon tetszik az a punk rave kabát. Jó választás volt :)

Amúgy szerencsés vagy a barátaiddal.

Velem egyszer volt olyan, hogy a metrón egy idős nő nagyon megbámult és én visszabámultam. Aztán elkezdet kérdezgetni a piercingjeimről, hogy nem zavaróak-e nekem meg biztos kényelmetlenek, a szüleim mit szólnak ehhez stb. Azt mondtam neki, hogy max mást zavarnak én köszönöm szépen jól elvagyok velük. Aztán arrébb mentem a metrón. De az esetek többségében nem nagyon bámulok vissza vagy ilyesmi. Csak akkor ha éppen aznap jobb hangulatom van és ez által egy kicsit több az önbizalmam.

2018. jan. 24. 09:11
 34/53 anonim ***** válasza:
100%
#33 a kérdések engem alapból nem zavarnak mert sokan tényleg érdeklődésből kérdezik, tegnap munkatársamnak magyaráztam hogy az industrial nem zavar annak ellenére hogy nem tudom úgy hajtogatni a fülem, az ékszereimre is kérdezik de csak megmondom hogy nem, 1-2 nap után nem érzi magán az ember, emlékszem egyszer egy idős néni kezdett el kérdezgetni a buszon és azzal zárta hogy "Ha fiatalabb lennék én is így járkálnék" :)
2018. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

Engem sem zavarnak a kérdések ha olyan hangnemben vannak megkérdezve.

Egyik távoli ismerősöm aki olyan 60 felé jár pl megkérdezte, hogy hol csináltattam a piercingjeimet mert nagyon tetszenek neki és ő is szeretne egyet a szemöldökébe. Meg hogy mennyire fáj meg mennyi ideig tart a gyógyulás stb.

2018. jan. 24. 18:21
 36/53 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem szinte a mindennapi viseletemhez tartozik, hogy tetőtől talpig feketébe burkolom magam, zenekaros felső, három darab piercing van a számba, fekete rúzs, erős fekete smink és 20 soros acélbetétes bakancs.

Napi szinten kapom a beszólásokat, családtagoktól és idegenektől egyaránt. Fintorogva néznek rám az utcán, sokszor kapom meg, hogy "emós" vagyok (holott marhára nem).

Egyszerűen ne foglalkozz velük. Nekem a rögeszmém, hogy CSAK magamnak akarok megfelelni és nem másoknak. Magam miatt kenem fel a sminkem, magam miatt öltözök úgy ahogy és magam miatt szurattam ki a számat, nem azért, hogy xy-nak megfeleljek. Ez mind azért van, hogy jól érezzem magam a saját bőrömben. Tanuld meg ignorálni a rosszindulatú embereket. Nyilván nem mindennapi látvány számukra az ilyen, mert kb minden második lány ugyanúgy öltözködik, csak nézz rá a mai tiniribikre.

Én is megvívtam/vívom ezt a harcot a szüleimmel, nálam ez már odaáig is fajult, hogy a saját anyám nem vállalt fel az utcán. Amikor orvoshoz mentünk, elment az eggyel hamarabbi busszal, csakhogy ne kelljen velem mutatkoznia az utcán.

De már megtanultam ignorálni ezeket. Vagy megszokják, vagy így jártak, nem izgat. Ne stresszelj ezen te sem :)

Plusz legalább így ki tudod szűrni a felszínes, taj paraszt embereket, akik egyből beszólnak a kinézeted miatt.

2018. jan. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:

#36-os válaszoló


Sajnálom, hogy anyud így viszonyul a megjelenésedhez :(


Abban teljesen igazad van, hogy az extrémebb külső szűrőként is működik. Ki lehet vele szűrni a felszínes és korlátolt embereket.

2018. jan. 25. 17:20
 38/53 A kérdező kommentje:

Nem érzem magamat olyan különlegesen egyedinek. Egyszerűen csak így érzem magamat komfortosan. Nem öltözök attól sátánnak mert feketében járok. Ezt nem tudom honnan vetted... Amúgy meg minden ember egyedi, mivel saját világlátással rendelkezik (jó esetben) és nem a ruházattól lesz senki sem különleges Hanem a látásmódjától. Amúgy meg azok az emberek akik szeretik a sötétebb cuccokat egyáltalán nem öltöznek mind ugyan úgy. Ugyan annyira változatosak vagyunk mi is mint a nem csak feketében járó általad "normálisnak" nevezett emberek. Amúgy meg mi számít normálisnak? Mindig az a normális amit az aktuális korszellem annak tart. Nem akarok egy konformista ember lenni aki mindig az aktuális divathoz igazítja az életét nehogy kilógjon a sorból, nehogy ne számítson normálisnak.

Amit a dacról mondasz az puszta hülyeség. Én sok esetben a mostani átlagos értékrendel társadalmi normákal nem tudok azonosulni nem pedig a technikával. Amúgy én nem szoktam itélkezni mások öltözködése kinézete miatt. Pont nem érdekel, hogy ki hogy néz ki ameddig az illető ápolt és tiszta. Nem érdekelne ha az orvosom darkosabb cuccokban rendelne vagy anyám így öltözködne. Én nem szólok be senkinek sem, hogy miért nem hord fekete cuccokat meg bakancsot. Akkor nem értem, hogy miért kell beszólni. Fáj neked ez vagy mi?


És nem kell okokat fejtegetni, hogy miért lesz ilyen az ember.

Azért mert ez tetszik.

Gondolom te is azért hordod pl a kedvenc pulcsidat mert neked az tetszik.

Nekem meg az ahogyan én öltözködöm. Ilyen egyszerű.

2018. jan. 25. 19:56
 39/53 Metionin ***** válasza:
100%

Én azt nem vágom, hogy miért hiszik azt sokan, hogy mi ettől egyedinek és menőnek gondoljuk magunkat? Nem rohadtul nem vagyok egyedi, millió ember szaladgál a világon rajtam kívül, aki szeret feketében járni és színes a haja meg metált hallgat. Az egyediség nem a külsőből fakad hanem a belsőből. Az egyedi szokásokból, kézírásból, mindenkinek más a hangja stb. Igazából ez egy nagyon egyszerű dolog, jól érzem magam feketében, mert gyerekkorom óta a nyugalom és a csend érzését társítom hozzá. Színes a hajam, mert nekem úgy tetszik. Azért van piercingem és tetkóm, mert nekem úgy tetszik. A legtöbb ember nem mások kedvéért néz ki úgy ahogy, hanem a sajátjáért. Nem akarok egyedi lenni, sem különleges, sem menő, nincs vallásom, nem érdekem, hogy ennek-annak nézzenek. Én csak önmagam akarok lenni és az így néz ki. Mások kinézete sem érdekel, én az emberek értelmi szintjét és a tetteiket, a szándékaikat nézem amikor véleményt alkotok róluk. Pont nem érdekelne, hogy hogy néz ki az anyám, az orvosom vagy a gyerekem óvónője. A konvencionális társadalmi értékek közé meg hadd ne soroljuk már az öltözködést, ugyan kinek ártok egy fekete pólóval meg egy bordó rúzzsal a számon?

Amúgy meg a kérdés bármilyen szokatlanabb öltözködésre vonatkozik, az csak puszta véletlen, hogy épp feketében járó közösség gyűlt itt össze. Ugyanúgy eltér az átlagtól és érheti atrocitás azt is, aki mondjuk szőrös rózsaszín mellényben mászkál vagy télen is rövidgatyát húz papuccsal. Ők nem "halálmadarak", mégis beszólnak nekik pedig nem ártanak senkinek azzal ahogy kinéznek.

2018. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%

"Egyedinek érzed magad ettől? Akkor miért vagytok tízezerszámra egyformák? " fúúúú ez erős volt egy átlag embertől, mert az instagramos csajok aaaaaaaaaannyira egydibbek.

Oké, lebuktam, kiskoromban apukám megerőszakolt, anyukám felakasztotta magát előttem és a kutyám is meghalt, meg akartam halni de rájöttem ha egy bizonyos színt hordok az összerakja az életem és újra értelmet ad neki.



Phaszmek nemár.

Arra nem gondolnak egyesek hogy azért hordjuk mert..... most figyelj.... ez durva lesz.... de tényleg... najó én szóltam... itt jön a nagy titok..... MERT EZ TETSZIK B+, ha valaki piros pulcsit vesz fel amögé is ilyen gyerekkori lelki traumákat tesznek?

2018. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!