Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem képesek egyes...

Miért nem képesek egyes emberek elfogadni az extrémebb öltözködést, vagy azt ami akár egy kicsivel is eltér az átlagtól? Extrémebb külsejú emberek, titeket is ér atrocitás a megjelenésetek miatt?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz.


Nem öltözködöm annyira extrémen.

Csak szivesebben hordok tetőtöl talpig fekete cuccokat meg szeretem a kicsit különlegesebb szabású ruhákat, felsőket.

Meg a kicsit érdekesebb darkosabb cipőket, bakancsokat.

A goth szubkultúra és a black metal áll nagyon közel a szívemhez de nem akarnám magamat bekategorizálni sehova sem.

Piercingjeim is vannak 2 a számban (snake bites) és egy karika középen az orromban (septum). Sajnos sokszor kapom a megjegyzéseket rokonoktól ismerősöktől és random emberektol is akik elsétálnak mellettem az utcán. Ebből egyedül a szüleim hozzá állása bánt nagyon.

Nem képesek elfogadni, hogy nekem ez tetszik, én így érzem jól magamat. Anyám még egész normálisan viszonyul a megjelenésemhez, néha még turkálóbol is hoz nekem egy két szuper darabot. Na de apám folyton teszi a megjegyzéseket.

Mikor veszed már ki a vasakat? (Itt a piercingekre gondol)

Ez a cipő hogy néz már ki?!

Miért nem hordasz színes cuccokat? Gyászmadár...stb..

Hiába magyarázom el neki 50,szer, hogy én így érzem jól magamat, mindig beleköt valamibe.

És a rokonok sem jobbak. Utálok családi összejövetelekre menni mert mindig (ha csak egy két mondatig is) téma a kinézetem. Kamaszként kezelnek emiatt pedig már huszon éves vagyok.

Az ismerőseim sem jobbak. Tőllük is mindig kapom az ívet.

Idegenek meg napi szinten inzultálnak.

Persze legtöbbször a proli lecsúszott alakok, romák és kamasz lányok ,fiúk, de néha az idős emberek is megszólnak. Nem ülnek le mellém a metrón stb..

Miért ilyen nehéz elfogadni azt, hogy mindenkinek más az izlése, mindenkinek más tetszik? Miért kell szándékosan belekötni a másikba csak a kinézete miatt?

Én csak próbálom magamat jól érezni a bőrömben csak néha felidegesít az emberek viselkedése amit tanúsítanak felém. Persze nem azt várom el hogy mindenkinek tetszen az extrémebb megjelenés. Csak az esne jól ha nem akadnának fent ezen vagy inkább mindenki megtartaná magának a véleményét vagy normális kritikát fogalmazna meg sértegetés helyett.


Na mindegy, kicsit sok lett a picsogásból



2018. jan. 22. 12:41
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim válasza:
100%
Igaz ez Off. De mindenképp Megeri neked megnezni a legnagyobb showmant a mozikban v otthon. De bárki másnak is:-) fő téma ott is az egyemiseg
2018. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

„Vagy elmennél egy orvoshoz bármilyen betegségeddel és egy halálmadárnak öltözött orvos fogadna csak azért, mert így érzi jól magát? A társadalommal lehet dacolni, nagyon remek dolognak tűnik. De akkor ha elutasítod a konvencionális társadalmi értékeket, akkor utasítsd el rendesen, vagyis ne használj mobil, mert ugye azt normális emberek tervezték és gyártották, a mobil rendszert sem feketére sminkelt hülyegyerekek működtetik."


Igen, felvállalom a negatív oldalát is annak, hogy egyenesen hánynom kell ettől a közegtől és elvektől amiket leírtál. Szerencsére a világ egyre inkább kedvez az ilyesféle magatartásnak. Volt olyan munkám, hogy a megbízó gyakorlatilag azt sem tudta hogy nézek ki. Én úgy gondolom csak a szaktudásom számít, valamint a hozzáállásom az adott munkához. Egyébként tagja vagyok egy politikai csoportnak, az elveink és céljaink között szerepel a blind audition támogatása is. Szerintem ez módfelett sok dolgot elárul:)

Megjegyzem voltam már olyan orvosnál, aki kézfejig ki volt varrva. Szleng szavakat használt és hihetetlenül szókimondó volt. Szaktudásban semmi különbséget nem láttam közte és a többi képzett kollégája között. Ahogy a mobil appok, big data elemzések és blokklánccal kapcsolatos dolgok fejlesztésében is jópár „szakadt" geek arcot látni. Szóval eléggé mellé lőttél barátom.

A tetoválásaimra (mindkét karom csuklóig) is tett megjegyzést egy tanárom, hogy gyakorlatilag a testemen hordom a portfólióm (művészeti intézmény, grafika képzés) :D Szerintem ez a laza alternatív hozzáállás egyre inkább meghonosodik. Nagy örömömre.


Jaa és a telefonod alulfizetett, éhbérért dolgozó távol-keletiek gyártották. Ez az öltönyös, luxus karórás, jól fésült kedvenceid intézték így:)

2018. jan. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 Kamionmondom ***** válasza:
100%

A 38-as egyértelműen átlag hülye, szót sem érdemel.


Jómagam sem a mindennaposan tömegvizionált "elfogadott" unalmas szarságokban járkálok mert nekem is más tetszik, máshogy érzem jól magam. Még soha nem kaptam hangosan felém irányuló beszólást, maximum néhányan addig merészkedtek, hogy lopva megnéznek. A lényeg szerintem a határozottság! Amint látom, hogy valaki jobban megnéz, azonnal a szemébe nézek és mindig magabiztosan, egyenesen mintha a lelkébe látnék! :) Ez kivétel nélkül mindig hatásos. Érdemes gyakorolni az ilyesmi nézést.

Akin pedig azt látom, hogy pusztán kíváncsiságból de jó szándékúan méreget, arra inkább mosolygok.

2018. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Már nem mostani ez a kérdés, de úgy érzem, írnom kell. Az első: azta, neked gyönyörű ruháid vannak! Én 15 vagyok, hasonlóan öltözök, csak nem márkásan... Nekem nagyim nem fogadja el, már ki is mondta, konkrétan: Azt szeretné, ha olyan lennék, mint a többi. De megoldom, ha hazaérek, mindig átöltözök. Meg mostanában már hordok színeket. A beszólogatásokat én is megkaptam. Erre csak azt tudom mondani, hogy a fülhallgató jó barát, mert nem hallod az emberek hülyeségeit, hanem elmerülsz egy olyan dologban, amit szeretsz. Próbáld ki te is.
2018. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy a nagyid nem fogadja el az öltözködésedet :(

Ő egy más generáció. Az ő idejében még volt a vasfüggöny és akkor itthon az volt az elfogadott nézet amit a vezetők sulykoltak bele az emberekbe hogy ha valami "deviáns" vagy külömb a megszokottnál az már egyből rossz.


Amúgy a füllhalgató tényleg sokat segít. Metrón és tömegközlekedésen meg az utcán is mindig füllhalgatót használok, és zenét hallgatok. Eltereli a figyelmemet:D

2018. febr. 14. 12:12
 46/53 A kérdező kommentje:
És köszönöm amit írsz a cuccaimról. Amúgy sokukat turiból szereztem.
2018. febr. 14. 12:14
 47/53 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Turiból? Aztaaa. Azt hittem, ilyeneket tényleg csak méregdrága Killstar meg Punkrave kollekciókban lehet szerezni... :) nagyit már megszoktam, csak kicsit nehéz, mert most vele élek s mivel beteg, nem akarom idegesíteni sem, ugyanakkor önmagam szeretnék maradni... Ej, de nehéz néha a családdal...
2018. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

Ja a Killstar ruhákat meg a Punk rave felsőt akciósan rendeltem de pl a Demonia bakancsot használtan vettem. Meg vettem használtan több punk rave cuccot is. Turiból is van killstar polóm meg evil fairy pulcsim és cicás T.U.K cipőm.

Néha turiból kilehet fogni sötétebb stilusú vagy valamilyen darkos márkájú ruhákat. Csak nagyon szemfülesnek kell lenni

2018. febr. 14. 22:33
 49/53 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg nehéz néha a családal. Én is tapasztalom. De szerintem előbb utóbb megfogja érteni a nagyid, hogy attól hogy te így öltözködsz még ugyan úgy az ő unokája maradsz. És ezen nem változtatnak a sötét ruhák sem. Remélem, hogy elfogadja majd a stílusodat :)
2018. febr. 14. 22:37
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Hát én is remélem! Csak azon nem tudom túltenni magam, mikor egyszer azt mondta rám, hogy a sátán szállt meg. Mintha tudna bármit is erről a témáról... Én is remélem, hogy majd elfogadnak téged :)

Ja, és már velem is történt, hogy nem ültek le mellém a buszon a kinézetem miatt. Itt meg, ahol élek, a faluban a roma kiscsajoknak már egy kész kis mesét kitaláltam arról, hogy örök gyászt fogadtam, mert elvesztettem a nagyapámat. Mert hiába mondom nekik, hogy nekem ez tetszik, ők képtelenek felfogni. De a mai napig úgy köszönnek nekem, hogy ,,szevasz dímon!". Hát jó... De nem is olyan régen elkezdtem sminkelni és ahogy sétálok az utcán, odajönnek hozzám és azt mondják, hogyha gyászolok, nem szabad sminkelnem, mert kifestem a halott nagymamámat. És most erre reagáljon az ember értelmesen... :)

2018. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!