Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért olyan gáz, hogy nem...

Miért olyan gáz, hogy nem veszek márkás ruhákat?

Figyelt kérdés

Nem keresek rosszul, 300 nettót kapok havonta, de Hádában, olykor kínaiban, meg Pepcoban vásárolok ruhákat. Cipőket ccc-ben de deichmanban, sportcipőm amúgy nincs is, de amikor volt, az márkás volt, mert tartósabbak.


Nem értem, miért olyan fontos egyeseknek, hogy xy márka legyen ráírva a ruháira? Nekem fontosabb, hogy elmehessünk nyaralni, meg legyen lakástakarékunk, megtakarításunk, később kertes házunk.


Illetve szeretem, ha sok ruhám van, és gyakram tudjam frissíteni a ruhatáramat, ezért nem vagyok hajlandó kisebb vagyonokat ruhára költeni, mikor 1 év múlva amúgy is kimegy a divatból.


A replikákat mert irtó gáznak tartom, és azt is, mikor a metrón tinilányokon ott virít a MK óra, meg a kezükben Obag(ami szerintem tök ronda), a lábukon Superstar...stb. Inkább turizok magamnak egyszínű, szép ruhákat, amiket a legtöbb esetben még a cimke is ott van, nem is használt, a márkát sokszor utólag látom meg. Amikor ezt elmondom valakinek, hülyének néz, hogy nem adok magamra, pedig eléggé igényesen, stílusosan öltözködök. Az óráim közt van ilyen is, olyan is, van Wish-en rendelt Geneca és van Fossil és igazi MK is, a táskáimat meg általában Milánóban veszem, de nem ilyen koppintások, noname, viszont szépek és nagyon jó minőségűek.


Ennyire számít manapság, hogy ki hol vásárol?



2018. márc. 21. 08:17
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Nekem azzal van bajom, hogy pl kolléganőm állandóan mondja mit vett, milyen márkás, drága, mikor megkérdezte, és hol vásárolok, és mondtam, akkor már le voltam nézve. Erre vonatkozott a kérdés. Továbbra is azt gondolom, hogy hülyeség erre szórni a pénzt, miközben pl albiban lakik a nyolcban, nekem meg már van saját lakásom, mellé lakástakarék, megtakarítás, stb. Neki csak a márkás ruhái vannak, mindig mondja, hogy nem tud sűrűn pl színházba, koncertre menni, mi pl havi 2-3x megyünk szinházba, étterembe, koncertre.
2018. márc. 21. 12:14
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Szard le aki amiatt beszól, hogy hol veszed a ruháidat. De te se szólj be másnak. Engem csak ez az ami egy kicsit elgondolkodtatott. Hogy te is ugyan úgy leszólsz másokat
2018. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy meg, hogy másnak mi a fontos az is egyén függő. Van akinek az öltözködés egyfajta önkifejezés. Mint pl nállam is. De ettől még ugyan úgy járok én is szinházba meg koncertekre (és nem, nem divatmajom vagyok. Alter ruhákat veszek csak sajnos ha egy bizonyos szubkulturába tartozik az ember akkor nagyon nem könnyű olcsón olyan ruhákat találni mint amire vágyik)
2018. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
95%

Te meg leszólod az albérletet mert neked csak a keeeertes ház a menő. Gyerekes vagy és cseppet sem komoly felnőtt nő. Ennyit en utoljára 16 évesen foglalkoztam mások cuccaival. Magadat égeted.

Örülj a pénzednek, a MK órának amit majd a kertes házadban nézegetsz, ugyanolyan undorító vagy, mint a kolleganőd csak te más javakra vágsz fel nem textil ruhaneműre. Te a lakásra meg órára, nyaralásra. Szívből örülök hogy nem 2 ilyen picsu mellett dolgozom :)

2018. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Más meg lehet, hogy az étteremről gondolja ugyan ezt mint te a ruhákról. Én szeretek főzni. És mivel vega vagyok ezért sok étterem kapásból kilenne lőve nállam.

Inkább megfőzök magamnak meg Anyámnak bármilyen finom kaját sokkal olcsóbban mint amennyibe egy éttermezés kerül

2018. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha a kolléganődről van szó akkor, hogy jöttek képbe a tinik?
2018. márc. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
95%
Ő a ruhákat szereti, te a programokat. Ennyi. Mindenki arra áldoz, ami fontos neki. Most attól te jobb ember vagy hogy turkálod a ruháidat de moziba meg kajálni mész? Nem. Ahogy ő sem jobb attól, ha Guccit hord de otthon ül. Mert neked a kimozdulas, neki meg a szép ruhák okoznak örömet. Hányadék ahogy turkálsz a pénztárcájában.
2018. márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Igen, az új kolléganőmről van szó. 19 éves, gyakornok. És hidd el, engem egyáltalán nem érdekelt, hogy mennyit költ ruhára és hol, de ő minden nap mondja, hogy megint itt meg ott vett ezt neg azt ennyiért. Megkérdezte, én hol szoktam, amikor mondtam, hogy hol, akkor ő mondta, hogy jaj de gáz, milyen ciki. És én pl. Sosem mondtam se azt, hogy saját lakásunk van, se azt, hogy hol nyaraltunk, azt se, hová járunk szórakozni. Ö viszont rendszeresen rákérdez, na ez is szar hádás? Meg ilyrnek.


Igen, nekünk fontosabb, hogy haladjunk előre az életben, hogy legyen saját ház, ne pedig albi, fontos a kultúra, és a minőségi szórakozás. De ezt sem szoktam mondogatni neki. És ezért nem értem, miért néz le? Pl tegnap azr mondta, nem égetné magát azzal, hogy egy obagje sincs, mint nekem.

2018. márc. 21. 12:44
 19/38 anonim ***** válasza:
95%

Akkor nem beszélgetsz vele és probléma megoldva? De gondolom ott jópofizol elötte inkább.



Amúgy az egész történetet elég abszurdnak tartom. Biztos vagyok benne, hogy részedről nem kevés túlzás van az irigység mellett.

2018. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Mire kellene irigykednem? Nem értem....


Egyébként lehet rosszul tettem fel a kérdést. Talán így kellett volna kiirnom: miért néz le a kolléganőm, csak mert nagy márkás boltokban vásárolok, holott jobb az anyagi helyzetem is, életkörülményeim is? Ezt nem értem én. Ennyire a ruha teszi az embert manapság? Fontos az öltözködés, de manapság már fontosabb annál is, hogy legyen hol lakni? Vsgy ha nem is saját, akkor ne a gettóban? Komolyan nem értem.

2018. márc. 21. 13:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!