Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért olyan gáz, hogy nem...

Miért olyan gáz, hogy nem veszek márkás ruhákat?

Figyelt kérdés

Nem keresek rosszul, 300 nettót kapok havonta, de Hádában, olykor kínaiban, meg Pepcoban vásárolok ruhákat. Cipőket ccc-ben de deichmanban, sportcipőm amúgy nincs is, de amikor volt, az márkás volt, mert tartósabbak.


Nem értem, miért olyan fontos egyeseknek, hogy xy márka legyen ráírva a ruháira? Nekem fontosabb, hogy elmehessünk nyaralni, meg legyen lakástakarékunk, megtakarításunk, később kertes házunk.


Illetve szeretem, ha sok ruhám van, és gyakram tudjam frissíteni a ruhatáramat, ezért nem vagyok hajlandó kisebb vagyonokat ruhára költeni, mikor 1 év múlva amúgy is kimegy a divatból.


A replikákat mert irtó gáznak tartom, és azt is, mikor a metrón tinilányokon ott virít a MK óra, meg a kezükben Obag(ami szerintem tök ronda), a lábukon Superstar...stb. Inkább turizok magamnak egyszínű, szép ruhákat, amiket a legtöbb esetben még a cimke is ott van, nem is használt, a márkát sokszor utólag látom meg. Amikor ezt elmondom valakinek, hülyének néz, hogy nem adok magamra, pedig eléggé igényesen, stílusosan öltözködök. Az óráim közt van ilyen is, olyan is, van Wish-en rendelt Geneca és van Fossil és igazi MK is, a táskáimat meg általában Milánóban veszem, de nem ilyen koppintások, noname, viszont szépek és nagyon jó minőségűek.


Ennyire számít manapság, hogy ki hol vásárol?



2018. márc. 21. 08:17
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Most mire vársz? Simogassuk meg a buksidat és mondjuk, hogy nagyon ügyes vagy, sokra vitted az életben? Ha ennyire nem érdekel más véleménye akkor miért hisztizel már a harmadik oldalon keresztül azért, hogy egy nálad X évvel fiatalabb mit gondol rólad? Ugyan úgy viselkedsz mint ő, csak te az ingatlanoddal és a szabaidős programjaiddal.

Neked az fontos, neki pedig más. Miért kell ebből ekkora ügyet csinálni? Ha nem tetszik a stílusa akkor nem beszélgetsz vele. Te vagy az idősebb mégis neked kell megtanítani, hogyan kell elkerülni a konfliktusokat?


Viszont szerintem már az is "nagy dolog", hogy 18-19 évesen elköltözött otthonról és önellátó még akkor is ha a lakáson osztozik másokkal. Gondolom te sem ennyi idősen vetted az ingatlanod. Persze félre lehet tenni lakásmegtakarításba, de egyelőre neki ez nem fontos.

2018. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Semmi bajom nem lenne ezzel, ha nem tenne megjegyzéseket rám minden reggel kb.


Mint mondtam, a helyzetet nem értem. Ennyivel idősebb lennék nála? 28 vagyok.


És nem hisztizek, inkább nem értem, mire fel ez a nagyzolási mánia, mit hol vett és mennyiért. Amúgy én kamaszként is ilyen voltam, nem költöttem ilyenekre, helyette mondjuk vettem mást, ami fontosabb. Ja, és 24 évesen lett saját lakás, de ahhoz kissé előbb kell gondolkodni, és nem elplázázni a lóvét. Másrészt, én pl rengeteget invesztálok pl nyelvtanulásba, továbbképzésre, művelődésbe, ezt is lenézi, mert szerinte ez hülyeség.


A kettő értékítélet közti különbséget nem értem...

2018. márc. 21. 20:23
 33/38 anonim ***** válasza:
92%

Neked van igazad mert nyelveket tanulsz meg saját lakásod van és tartalékod is. Te jó dolgokra költöd a pénzt. És nem nagyzolsz

Azzal a gyakornok lányal meg ne foglalkoz mert ostoba. Csak rongyokra költi a pénzét. Nem fog így boldogúlni az életben



Na most akkor elégedett lennél egy ilyen válasszal?


Pedig ez nem így van. Kicsinyes vagy te is és ugyan úgy lenézed a csajt mint ahogy ezt állítólag ő is teszi veled.

Valóban süt rólad az önbizalom hiány. Ha leszarnád mások véleményét akkor nem írtad volna ki ezt a kérdést sem.

Jaj csak te működsz normális értékrendel ezen az oldalon...hagyjuk már.


Attól mert megveszek egy egy drágább és különleges szabású ruhát még nem leszek műveletlen felszínes paraszt aki szarik a művelődésre és a kultúrára (mint már említettem koncertekre is sokat járok csak úgy mint kiállításokra, szinházi előadásokra, csak úgy mint te, havonta több alkalommal is)

Egyedűl az éttermezést tartanám pénzszórásnak a magam részéről (finnyás vagyok)


De ahogyan itt próbálod fényezni magadat az valami szánni való. Szard le azt a lányt. Ezzel neki meg magadnak is csak jót teszel.


És ne picsogj!

De tényleg ne mert felesleges

Te is anyagias vagy csak te más anyagi javakra hajtasz, nem ruhákra.

És úgy beszélsz a művelődésről és egyéb programokról mintha olyan nagy presztízs értéke lenne ezeknek. Aki sokat foglalkozik ilyen dolgokkal annak ez tök természetes. Nem vág fel rá. De te még erre is felvágsz...

2018. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Ezzel nincs is semmi gond. Oké, és elfogadom, ha vki márkás üzletekben vásárol, legjobb barátnőm is ilyen. De pl ő is megteheti, én is, köztünk ebből nincs lenézés.


Nem nézem le azt, aki ilyen helyeken vásárol. De az számomr akkor is érthetetlen, ha vki megvonja magától az ALAPVETŐ dolgokat, csak hogy azt mutassa, hogy tehetős.


Nem értem.


Utolsó válaszoló, veled más a helyzet, gondolomte nem szólod le a munkatársadat ezért, és nem cak erre költesz.


Nem értem ezt a márkaőrületet. Nem arról vagy szó, hogy jó boltoktan vásárol mi a toszért vág fel vele? Oké, én itt elmondtam, a tisztánlátás végett, milyen helyzetben vagyok, de én ezeket nem mondom, fb-ra sem posztolom. Nem villogok ilyen anyagi dolgokkal.


Ezért nem értem. Eddig soha senki nem szólt meg emiatt, sőt, tökjól megbeszéltük akár cégvezetőkkel is, hogy ők is szoktak turizni :D


A kaja /étterem ekem is olyan dolog, hogy abból minőségi kell, mert érzékeny vagyok. De mondjuk leginkább itthon főzök, viszont jólesik 1-2 alkalommal jó helyen étkezni, egy finom bor mellett pl. Romantikus. És ez program. Mondjuk örüljetek magatoknak szerintem, nekem 5 év múlva lesz kertes házam, meg minőségi életem, még ha nem is Gucci-ban feszítek, hanem másfélében.

2018. márc. 21. 21:42
 35/38 anonim ***** válasza:
90%
Szóval 1 ember (ráadásul majd 10 évvel fiatalabb) véleménye annyira romba dönt hogy itt dühöngsz egész nap?....
2018. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
61%

Ne beszéljetek már el egymás mellett. A kérdező nem leszólni akar mindenkit, csak azt írja, hogy nem érti az okokat. Ez nem azt jelenti, hogy szerinte ezek oktalanságok lennének, csak azt, hogy nem érti. Abban nincs semmi leszólás, hogy ha azt mondod, hogy nem érted, hogy valaki miért csinál valamit úgy, ahogy. Pont azért van kiírva a kérdés, hátha valaki el tudja neki magyarázni.


Kedves kérdező, szerintem arról lehet szó, hogy az illető lány ilyen közegben nevelkedett. Neki az a természetes, hogy ha lehetséges, ha ki tudja fizetni, látványosan drága ruhákat hord az ember. Az ő világában az, aki nem ezt teszi, biztosan azért dönt így, mert nem tudja megfizetni vagy nem akar adni magára.


Mindannyiunkkal előfordul, hogy ehhez hasonlóan, otthonról hozott és nem átgondold sémák szerint gondolkozunk, és természetes módon gyakrabban fordulhat elő azzal, aki még fiatal. Valószínűleg én is és te is elkövettük ugyanezeket a hibákat, csak már nem emlékszünk rá, vagy fel se tűnt.


Ha még nem próbáltad, akkor beszéld meg a kolleginával, hogy nem kívánsz vele az öltözködésedről tárgyalni, és legyen szíves, ne emlegesse. Ha ezután is emlegeti, akkor ez van, vagy eltűröd, vagy más helyet keresel (sajnos erre megvan az esély, mert a nagyon mély beidegződéseket nehéz megváltoztatni).


(Egyébként ezzel ellentétes viselkedés is létezik: az én férjem semmilyen ruhát nem hajlandó felvenni, amin látható helyen felirat van, vagy látható márkajelzés. Ha le tudom fejteni vagy vágni a márkajelzést, akkor minden rendben, úgy jó neki. A cipőknél nehéz igazán, ott szerencsére a kicsi feliratot elfogadja.)

2018. márc. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Közel 10 évvel vagy idősebb! Mit érdekel téged, ha cseszeget a márkákkal? Gondolj már bele, mintha egy 19 éves nő írna ki ide hogy egy 10 (!) éves kislány minden reggel csúfolja....bakker, egy évtized van majdnem köztetek, hát komolyan egész nap ezzel foglalkoztál tegnap? Amúgy én nem a turkálós ruháid miatt csesztetnélek hanem mert munka helyett egész nap gyakorizol....lehetsz te akármilyen művelt, ez azért nem túl érett és komoly dolog.
2018. márc. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
38%

Soha nem vásároltam turiból, csak márkás ruháim vannak (márkák amelyek nincsenek jelen Magyarországon vagy csak az Andrássy úton), a kozmetikumaim Sisley, Dior, Chanel, Guerlain.

Rendszeresen utazók, étterembe járok, színházba és koncertre. Autóm és saját budai lakóparki lakásom van.

Soha nem éreztem azt hogy a külsőm miatt ítélnek meg vagy mást a külseje miatt kellene megítélnem. Sőt kerülöm a márkajelzett darabokat, nem szeretek feltűnést kelteni. Aki jól ismeri a luxusmárkákat az tudja ránézésre mit viseltek. De rosszul vagyok az olyanoktól akik másokat lenéznek miközben azzal próbálnak felvágni hogy ők megtehetik hogy utaznak mert nem szórják el a pénzt márkás ruhákra. Más pedig a márkát is megtudja fizetni és utazni is tud.

Hiába hiszed hogy nem látszik egy ruhán, hogy turibol való vagy az olcsóbb fast fashion üzletből, külső szemlélő aki ismeri a drágább ruhákat az elsőre észreveszi hogy nem drága és minőségi ruhadarab. Csak magad amitod vele és a kis kolléganőid. Neked meg nem mindegy hol laknak és hányan? Lehet talál egy gazdag férjet és a Rozsadombra költözik és luxusautóval jár luxusfarmerben. Te pedig addig is csak turizni fogsz és büszke leszel magadra mert tudsz bevásárolni hó végén.


Négy nyelven beszélek, diplomás harminc közeli nő vagyok.

2018. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!