Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért olyan gáz, hogy nem...

Miért olyan gáz, hogy nem veszek márkás ruhákat?

Figyelt kérdés

Nem keresek rosszul, 300 nettót kapok havonta, de Hádában, olykor kínaiban, meg Pepcoban vásárolok ruhákat. Cipőket ccc-ben de deichmanban, sportcipőm amúgy nincs is, de amikor volt, az márkás volt, mert tartósabbak.


Nem értem, miért olyan fontos egyeseknek, hogy xy márka legyen ráírva a ruháira? Nekem fontosabb, hogy elmehessünk nyaralni, meg legyen lakástakarékunk, megtakarításunk, később kertes házunk.


Illetve szeretem, ha sok ruhám van, és gyakram tudjam frissíteni a ruhatáramat, ezért nem vagyok hajlandó kisebb vagyonokat ruhára költeni, mikor 1 év múlva amúgy is kimegy a divatból.


A replikákat mert irtó gáznak tartom, és azt is, mikor a metrón tinilányokon ott virít a MK óra, meg a kezükben Obag(ami szerintem tök ronda), a lábukon Superstar...stb. Inkább turizok magamnak egyszínű, szép ruhákat, amiket a legtöbb esetben még a cimke is ott van, nem is használt, a márkát sokszor utólag látom meg. Amikor ezt elmondom valakinek, hülyének néz, hogy nem adok magamra, pedig eléggé igényesen, stílusosan öltözködök. Az óráim közt van ilyen is, olyan is, van Wish-en rendelt Geneca és van Fossil és igazi MK is, a táskáimat meg általában Milánóban veszem, de nem ilyen koppintások, noname, viszont szépek és nagyon jó minőségűek.


Ennyire számít manapság, hogy ki hol vásárol?



2018. márc. 21. 08:17
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
*csak mert NEM nagy márkás boltokban vásárolok
2018. márc. 21. 13:19
 22/38 anonim ***** válasza:
62%
Hát én szerintem mindkettőtök gáz. Mert szerintem jó turizni, de mellé meg designert viselni. Vegyíteni kell. Hát lakásra gyűjteni tipikus átlagember gondolkodás, lehet kolleganőd nagyobb dolgokra vágyik. Külföldi karrier, stb. Ismerek ilyen nőket, na ők aztán nem akarnak se családot se lakást, csak a sikerélmény hajtja őket, és egy jobb ajánlatért már a világ másik végén dolgoznak. Van aki nem is a pénzért csinálja, csak szereti lekörözni a kollégáit.
2018. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
86%
Hány éves vagy, mit foglalkozol vele?! Lépj már túl! Ovisok vagytok?
2018. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
79%
Mint egy óvodás. De lehet, hogy rosszabb. Mit foglalkozol ezzel? Neked kertes házra kell a pénz, másnak meg Gucci táskára. Ez zavar? Nekem igenis fontos, hogy márkás ruháim legyenek. Ezért most akkor kevesebbet érnék? Sajnálom, de számomra a turkáló igénytelen. Szerencsére nem vagyunk egyformák. És azt sem értem, hogy miért gondolod úgy, hogy neked van igazad? Ha akarok, akkor méregdrága órát veszek, mert az tetszik. Nehogy már azért kelljen bárkinek kellemetlenül éreznie magát, mert van egy-kettő idióta, akik megvannak győződve a saját maguk igazáról. Mindenki azt csinál, amit akar, mindaddig, amíg azzal nem árt másoknak.
2018. márc. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
60%
Hány éves vagy, hogy egy 19 évest így lekiscsajozol? Ha 30 akkor gáz hogy itt tartasz hogy neten siránkozol rajta, ha meg 23 akkor meg essetek egymás torkának, éretlenek vagytok még.
2018. márc. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért én vagyok a rossz. Én pl a kolléganőmnrk nem mondtam, hogy gáz a 70 ezres táska, ga kajára meg alug marad, ő viszont folyton leszól engem, amióta megtudta, hogy hol vásárolok. Miért én vagyok a rossz? Ő az, aki aztal foglalkozik, mim zuris, mim nem. Amúgy csinosan öltözködöm, komolyan. Miért én vagyok a hüly? Én amúgy sosem szóltam rá egy rossz szót sem, még ha én hülyeségnek is tartom ezt a rongyrázást meg márkaörülrtet. Ö viszont többször beszól, hiába kérem, hogy ne tegye.
2018. márc. 21. 15:10
 27/38 anonim ***** válasza:
85%
Azért vagy te a hülye mert úgy viselkedsz mint egy 12 éves kislány. Ideje felnőni.
2018. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Igazából csak ezt a fordított világon nem értem. Hogy van, aki 120ezres nettóból úgy öltözködik, mintha 5x annyit keresne, közben meg üres a hűtő, késnek a csekkel, és a Diószegi utcában lakik még 3 másik lánnyal...stb.


Az itteni válaszadók nagy része is engem néz hülyének, hogy előrébbvaló nekem az, hogy legyen szép házunk, hétvégente eltudjunk menni színházba, vagy az étterem ne csak a mekiből álljon. Nincs azzal sem baj, ha valaki kevesebbet keres, akkor nem szégyen, ha nem költ ilyenekre, de az fura nekem, hogy egyeseknek a külcsíny a legfontosabb, meg hogy többnek mutassa magát. Volt, mikor csak 80ezret kerestem, akkor sem vágytam arra, hogy mindenem x márkájú legyen, most sem. Biztos én vagyok fordítva összerakva :)


És nem vagyok ovis, csak már kicsit zavaró, hogy minden reggel azzal indul, hogy méreget a kiscsak, vajon turis vagy nem turis, vagy kínais-e a ruhám. Meg vajon mennyi lehetett. És igen, elég furcsa, hogy valaki elplázázza azt a pénzt, amiből jövőt lehetne építenie. Ha én ezt tettem volna ennyi idősen, nem lenne most saját lakásunk, kocsink, és ha majd lesznek gyerekeink, akkor azokat így legalább nem bizonytalan körülmények közé fogom szülni. Nekünk számít a megtakarítás is, lehetőleg minél több, mert lehet bármi, munkahely megszűnése, vagy betegség, akármi.


És nem azt ócsárolom, hogyha valaki, AKI MEGTEHETI, a drága márkaboltokban ( pl Mark&Spencer) vásárol, nekem az a furcsa, aki úgy teszi mindezt, hogy nincs is hozzá meg a háttér. És sajnos nem ez az első ilyen, hogy 18-22 éves kis gyakornokok, akik alig keresnek vmit, arra vágnak fel, hogy ők bezzeg ennél alább nem is adják. De igen. Alább adják, mert a jó életszínvonalhoz nem csak az kell, hogy valakin xy logója ékeskedjen, az is kell, hogy kényelmes, biztonságos otthona legyen, legyen biztonsági tartaléka, legyen az élete része a kultúra, a művelődés, az igazi élmények, mint pl. az utazás vagy más szabadidős program. Vagy pl a minőségi ételek, ebben én is finnyás vagyok, ha tehetem, a legjobb minőségű élelmiszereket vesszük, sok gyümölcsöt, zöldséget, jó minőségű húsokat. És arra tuti nem irigykedek, hogy valakin 100ezres a kabát, de a parízeres zsemlén kívül másra nem futja a hónap végén, meg olyan helyen lakik, ahol este az utcán mászkálni már nem egy életbiztosítás. Biztosan más az értékrendünk, de igencsak meglepő, hogy itt mindenki más is engem tart hülyének, amiért fontosabb számomra a ruhán kívül sok más dolog, és más a sorrend.

2018. márc. 21. 18:47
 29/38 anonim ***** válasza:
88%
Ne vedd sértésnek, de üvölt a leírásból hogy önértékelési gondjaid vannak. Elvárod hogy téged ne a ruháid márkája alapján ítéljenek meg, a következő mondatban meg a metrón veled utazó ismeretlenekről ítélkezel azért mert obagje meg adidas cipője van... kicsit ellentmondásos. Neked az a gondod hogy egyáltalán nincs önbizalmad. Zavar hogy leszólnak a cuccaid miatt és most itt próbálod bizonygatni hogy nem fontos a márka. A kolléganőd is azért nem hagyja abba mert látja rajtad hogy zavar és magadra veszed, ha jól kiosztottad volna az elején már rég kussba lenne. Mások is érzékelik az önbizalomhiányos, irigykedő nőket, ilyenekre mindenhol rászállnak.
2018. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
91%
+ az előzőhöz, ha valóban nem érdekelne mások véleménye és nem ez lenne a legfontosabb az értékrendedben, ezt a kérdést se tetted volna fel.
2018. márc. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!