Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy doktornőnek mit illik és...

Egy doktornőnek mit illik és mit nem?

Figyelt kérdés
Szabad-e "csinosnak" lenni? Azért teszem fel ezt a kérdést, mert én úgy gondoltam, hogy igen szabad, de az egyik nyári gyakorlatomon furcsa dolog történt. Egy sima nyári shortban (nem az a p*csakirakós) és pólóban, valamint sportcipőben mentem gyakorlatra, teszem hozzá 40+ fokban, mindig az adott osztályon öltöztem át a nővérekkel, sima felkötött haj és szemüveg. Pár nap után a főorvos rámszólt, hogy ne ott öltözzek, inkább ne is legyek ott civilben, mert a műtős fiúk meg még nem is tudom kik folyton megbámulnak. Számomra ez szörnyen kellemetlen volt, mert egyáltalán nem éreztem kihívónak az öltözékem, nem is érezném odaillőnek ha kiraknám mindenemet, de akkor már egy csinos, konszolidált nyári ruhát se vehetek fel ha egy sportcipő-póló-rövidnadrág ezt váltotta ki? Olyan hátrányos megkülönböztetés szaga van az egésznek... Ezen kívül ott vannak a közösségi oldalak, facebook, instagram stb. Civil ruhás képek, strandolós képek is kerülnek ki rólam, de vajon ezeket majd mellőznöm kell/le kell szednem ha munkába állok illetve megszerzem a diplomámat? Nem lenne nagy tragédia, nem is erről van szó, csak kicsit furcsának érzem, mert amellett hogy orvos leszek (remélhetőleg) egy fiatal nő is vagyok, aki szeret szépen - nem kihívóan! - felöltözni. Mit gondoltok erről?

2018. jún. 17. 17:36
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
28%
Tisztelt Doktornő! Az olvasottak alapján Ön annyira csinos, hogy az egész kórház csak Önre figyel:) Na, mindegy. A lényeg, hogy rövid nadrágban még nem láttam sem doktort, sem doktornőt. Még munkába menet sem. Ezek íratlan ,,szabályok". Természetesen, az egyetemen nem oktatják. Viszont, megnyugtatom, hogy lesz ennél még nagyobb gondja is...
2018. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
86%

Úgy gondolom, hogy a főorvos részéről (és akik itt egyetértenek vele) begyepesedett gondolkodás. Nyilván ne teljesen illetlenül öltözzön az ember, ha olyan munkakörben dolgozik, de azért ne essünk már túlzásokba. Konkrétan semmi köze a munkáltatónak, hogy te munka időn kívül mibe öltözöl.

Főleg ha ott teljes ruházatot cserélsz. Én magasról tennék rá, szerintem orvosként bőven találsz magyarba olyan munkahelyet, ahol a nem azt fogják nézni mibe mész dolgozni, hanem összerakják a kezüket, hogy lesz orvos akik náluk dolgozik... a jelenlegi helyzetet figyelembe véve....

2018. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
68%
Munkaidőm kívül semmi köze hozzá. De, hogy munkába menet miben jelenik meg, az minősítheti az embert. Sosem láttam még munkatársamat rövidnadrágban munkába érkezni. Magunkkal szembeni elvárás. Otthon, buliba, kirándulásra- igen.
2018. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
96%

Nos én az orvosoknál elsődleges a szaktudásukat nézem... másodlagosan pedig azt, hogy mennyire viselkedik emberségesen. Az, hogy milyen a "csomagolás" nem releváns abba, hogy látja el a betegeit, ellenben a fentebb említetteknél.

Az, hogy sok helyen még mindig arra mennek, hogy belekössenek a másik emberbe ilyen, olyan okok miatt és nem arra figyelnek amire kéne. (hogy hogyan végzi a munkáját) Az csak azt bizonyítja számomra, hogy rossz a rendszer, de szerencsére egy folyamatosan változó világban élünk, amit mi alakítunk. :)

2018. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
Ezt a lekezelő stílust igazán nem kellene kedves 21-es. Türelmes ember vagyok, de a hülyeségnek is van határa. Biztos naponta lát legalább 9-10 orvost munkába menet (?), gondolom alapjelenség, mint a madarak vándorlása vagy nem is tudom. Egyetemen, köszönjük szépen, így is többet tanítanak meg nekünk a kelleténél, de tessék csak nyugodtan lenézni minket, végülis sétagalopp az a 6 év, diplomát bárki tud szerezni (mégsem szerez, milyen érdekes). Mivel maximálisan a hivatásomnak szentelem teljes valómat, így van időm még ilyen jelentéktelen butaságokkal is foglalkoznom, mint az öltözködés, mert van annyira fontos nekem ez a szakma, hogy a szakszerű betegellátás megtanulása és az empátia gyakorlása mellett elsajátítsam az ilyen apróságnak tűnő dolgokat is. Én kérek elnézést.
2018. jún. 19. 06:15
 26/52 anonim ***** válasza:
14%
Minden doktor ismerősöm előtt fejet hajtok. De az Ön kérdése nevetséges és túl van pörögve. Kedves fölöttébb csinos doktornő! Biztosan talál megoldást, hogy ne Önt bámulja az egész kórház. Nagy gondok ezek:)
2018. jún. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
24%

Én annyit fűznék hozzá hogy a munkába menet is munkaidőnek számít tehát ha baleset ér az munkahelyi balesetnek számít.


Emiatt a munkába induló ruházatnak is megfelelőnek kell lennie!


Lehet gondolkozni ezen is!

2018. jún. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
88%
Egy csinos, konszolidált nyári ruha és egy nyári short közt óriási a különbség. Az előbbi igényes megjelenést kölcsönöz, míg az utóbbi otthoni viseletnek felel meg.
2018. jún. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
97%

Most akkor egyesek szerint az orvos nyáron délután 4-kor a 40 fokos kánikulában is köteles hosszúnadrágban járni? munka után? hazafelé?

Lehet hogy valaki így jár de attól még nem lesz rá köteles más is.


Amúgy engem az se érdekelne ha a kórházban járna rövidnadrágban és trikóban, nem attól nem fogok meggyógyulni hogy konszolidáltan öltözik és nem attól lesz valaki jó vagy rossz orvos hogy mit vesz fel.

2018. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
64%
Ebben az esetben konkrétan shortról volt szó. Más szféránan dolgozok de mi sem engedhetjük meg, hogy rövidnadrágban menjünk munkába. Azért létezik kellemes könnyű nyári viselet a rövidnadrágon kívül is. Igénytelenségre vall. Egy értelmiségi pedig jobb esetben nem igénytelen még az utcán sem.
2018. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!