Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy doktornőnek mit illik és...

Egy doktornőnek mit illik és mit nem?

Figyelt kérdés
Szabad-e "csinosnak" lenni? Azért teszem fel ezt a kérdést, mert én úgy gondoltam, hogy igen szabad, de az egyik nyári gyakorlatomon furcsa dolog történt. Egy sima nyári shortban (nem az a p*csakirakós) és pólóban, valamint sportcipőben mentem gyakorlatra, teszem hozzá 40+ fokban, mindig az adott osztályon öltöztem át a nővérekkel, sima felkötött haj és szemüveg. Pár nap után a főorvos rámszólt, hogy ne ott öltözzek, inkább ne is legyek ott civilben, mert a műtős fiúk meg még nem is tudom kik folyton megbámulnak. Számomra ez szörnyen kellemetlen volt, mert egyáltalán nem éreztem kihívónak az öltözékem, nem is érezném odaillőnek ha kiraknám mindenemet, de akkor már egy csinos, konszolidált nyári ruhát se vehetek fel ha egy sportcipő-póló-rövidnadrág ezt váltotta ki? Olyan hátrányos megkülönböztetés szaga van az egésznek... Ezen kívül ott vannak a közösségi oldalak, facebook, instagram stb. Civil ruhás képek, strandolós képek is kerülnek ki rólam, de vajon ezeket majd mellőznöm kell/le kell szednem ha munkába állok illetve megszerzem a diplomámat? Nem lenne nagy tragédia, nem is erről van szó, csak kicsit furcsának érzem, mert amellett hogy orvos leszek (remélhetőleg) egy fiatal nő is vagyok, aki szeret szépen - nem kihívóan! - felöltözni. Mit gondoltok erről?

2018. jún. 17. 17:36
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
*szférában.
2018. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
9%

29!


40 fokban ha a férfiak kibírják a félhosszú illetve hosszú nadrágot akkor talán a nők is , nem?

Ráadásul nekik ott van a szoknya ami lengébb szellősebb, vagy csak a fiúknak kötelező szerinted? A nők meg lassan már bikinibe mennek dolgozni csupán azért mert meleg van?!


Nekik mindent lehet?

2018. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim válasza:
70%
Ha a kórházi viseleted megfelelő, senkinek semmi köze hozzá, hogy munkaidőn kívül miben vagy. A férfiak egy része azonban túlságosan...khm, ez most hogy ne legyen sértő? Sajnos az lesz, tehát túlságosan ösztönlény. Elvárják, hogy a nő takargassa előlük magát, ha nem kaphatják meg, mert hogy hiába vágyakozni, ez olyan bosszantó nekik. Tehát a nő ne menjen miniben, rövidnadrágban, topban az utcára, mert ők meglátják, és csorog a nyáluk, de hiába, és ez nekik kellemetlen. Legszélsőségesebb példa az iszlám világ egyes vidékein van, ahol burkában kell járni, mert jaj, szegény férfinak feláll különben. De ezzel nem lehet mit tenni. Együttérzésből lehet alkalmazkodni hozzájuk, szerencsére vannak ruhák, amik úgy lengék és kánikulába valók, hogy közben nem mutatnak sokat, pl. combot, dekoltázst. Én is ilyeneket preferálok inkább, nem szoktam combot mutató ruhákban kimenni. Ha a főorvos ezt kéri, hát tartsd be. Magadban meg kezeld a helyén a dolgot.
2018. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim válasza:
95%

Strandolós képet amúgy nem tennék ki magamról közösségi oldalra, bármilyen munkám is legyen, hiszen a bikini nem takar többet, mint egy bugyi és melltartó, aztán abban sem fotózkodik az ember, rövidnadrágos képet viszont miért ne tehetnél?

A betegeiddel amúgy sem kell ismerősnek lenned, ők nem kell, hogy lássák ezeket a képeket. A főnök meg vegye tudomásul, hogy nem robot az alkalmazottja. Különben neki sem kell face-ismerősnek lennie, csak azokkal a kollégákkal érdemes annak lenni, akikkel valóban van is személyes kapcsolatod, és az jó. Mindenki más tud e-mailt írni vagy telefonálni, ha fontos, hogy elérjen esetleg munkaidőn kívül is.

2018. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
25%

33!

Ne általánosíts mert én férfi vagyok és pont hogy az ellenkezőjét érik el nálam az ilyen kivetközős nők mert inkább könnyü vérüeknek tünnek mintsem kívánatosnak.

2018. jún. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:
Én mindig úgy gondoltam, hogy egy nyári ruha sokkal szexuálisabban vagy kihívóbban hat, mint egy short-póló kombináció, de úgy látom, hogy többek szerint is a szoknyák, ruhák a konszolidáltabbak.
2018. jún. 21. 21:27
 37/52 anonim ***** válasza:
25%

Igen mivel egy egybe ruha nőiesebb és szebb mint egy útszéli stílust idéző short!

Amiben nem aggódnak hogy ribizlinek nézik őket csak a szoknyába aminek esetleg túl rövid az alja meg a magassarkúba.

2018. jún. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
76%

#37 láttál te már shortot? szerinted csak azok hordják akik az út szélén állnak? Elveszett az időgéped, mennél vissza 1910-be? Vagy láttál te már útszélit?

Amúgy meg mi van ha pl biciklivel megy dolgozni? Akkor fel se tud venni szoknyát mert az első menetszél premier plánba láttat mindent.

2018. jún. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim válasza:
97%
Szia! Nem tudom, a többiek egészségügyisek-e, én már felsőbb éves orvostanhallgató vagyok, járok sok gyakorlatra, látom a többieket és a munkába érkező orvosokat is. Ha a gyakorlat időtartama alatt a munkaruhád megfelel az elvárásoknak (fehér, zárt, kell/vagy nem kell köpeny, zárt cipőd van stb, amit kérnek), az elég. Senkinek semmi köze hozzá, hogy miben mész a kórházig. Nevetséges az az állítás, hogy az orvosok nem hordhatnak rövidnadrágot. Nyáron 40 fokban miért nem? A p*csanadrág és a hasvillantás tényleg nem illik a hivatáshoz, de azt írtad, nem így öltöztél fel, és egyébként az orvostanhallgató lányok alapvetően elég intelligensek ahhoz, hogy felmérjék, milyen ruhában illik megjelenni. A műtősfiúk így is úgy is mindenkit megbámulnak, úgy látszik, még a főorvos is. :D Ha ne a kijelölt öltözőben öltözz, akkor hol? Talán az ő szobájában? Nem kell ám tőle félni, én simán megkérdezném, mi a problémája az öltözékkel, és miért ne a nővérekkel öltözz. Úgyse fog tudni semmit mondani rá.
2018. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
85%

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezek mind borzasztóan útszéli és közönséges, rövidnadrágos női outfitek, valóban...Hajrá doktornő!

2018. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!