Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy doktornőnek mit illik és...

Egy doktornőnek mit illik és mit nem?

Figyelt kérdés
Szabad-e "csinosnak" lenni? Azért teszem fel ezt a kérdést, mert én úgy gondoltam, hogy igen szabad, de az egyik nyári gyakorlatomon furcsa dolog történt. Egy sima nyári shortban (nem az a p*csakirakós) és pólóban, valamint sportcipőben mentem gyakorlatra, teszem hozzá 40+ fokban, mindig az adott osztályon öltöztem át a nővérekkel, sima felkötött haj és szemüveg. Pár nap után a főorvos rámszólt, hogy ne ott öltözzek, inkább ne is legyek ott civilben, mert a műtős fiúk meg még nem is tudom kik folyton megbámulnak. Számomra ez szörnyen kellemetlen volt, mert egyáltalán nem éreztem kihívónak az öltözékem, nem is érezném odaillőnek ha kiraknám mindenemet, de akkor már egy csinos, konszolidált nyári ruhát se vehetek fel ha egy sportcipő-póló-rövidnadrág ezt váltotta ki? Olyan hátrányos megkülönböztetés szaga van az egésznek... Ezen kívül ott vannak a közösségi oldalak, facebook, instagram stb. Civil ruhás képek, strandolós képek is kerülnek ki rólam, de vajon ezeket majd mellőznöm kell/le kell szednem ha munkába állok illetve megszerzem a diplomámat? Nem lenne nagy tragédia, nem is erről van szó, csak kicsit furcsának érzem, mert amellett hogy orvos leszek (remélhetőleg) egy fiatal nő is vagyok, aki szeret szépen - nem kihívóan! - felöltözni. Mit gondoltok erről?

2018. jún. 17. 17:36
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
42%
Ez komoly, hogy egy leendő doktornak ez okozza a legnagyobb problémát?
2018. jún. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:

Ki mondta neked, utolsó, hogy ez jelenti a legnagyobb problémámat? Ha kérdést teszek fel a külsőmmel kapcsolatban, akkor valószínűleg az köti le minden időmet? Egy orvos nem ember? Nem érdekelhetik olyan dolgok, mint a többi embert? Szerintem nem kell abból ekkora össznépi felháborodást csinálni, ha egy fiatal nő kikéri mások véleményét az öltözködéséről.


A segítőkész válaszokat köszönöm.

2018. jún. 22. 16:51
 43/52 anonim ***** válasza:
33%
Képet kérünk!!!! Fürdőrucisat:)
2018. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
25%
De lehetsz shortban is;)
2018. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
14%
Mindegy, csak villants cicababa;)
2018. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
28%

38.


Sajnos láttam már mindkettőt és együtt is! Ezért tudom miről ïrok...


Szoknyába meg nem ülünk bringára épp azért amit írtál.

Minthogy bringás szerkóba sem megyünk irodába.


Etikett.

2018. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
4%
#46. Igen, az etikett szót sokan nem ismerik. Sajnos, ami meglepett, hogy ez esetben még egy leendő doktornő sem. Lehet érvelni azzal, hogy attól még jó doktor. De ebben az esetben az öltözékről és nem a szakmai hozzáértésről volt szó.
2018. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
97%
#46 az etikett része tudtommal az is hogy nem prostizol le egy nőt aki orvosnak tanul (lehet újdonság de rövidnadrág és rövidnadrág között is van jó 30 centi különbség, az hogy te egy kő alatt élsz és csak és kizárólag olyat láttál amiből kilóg az ember fél sejhaja meg nem a kérdező hibája. De kérlek akkor ha ennyire igazad van Mr. Lovagias Erkölcs menj oda random rövidnadrágos csajokhoz és kezd el kiabálni az utca közepén hogy ő egy k...a mert látod a combja egy részét, azonnal pippantson le egy 10-esért.
2018. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
3%
#48. Itt nem random rövidnadrágos csajokról volt szó, hanem egy doktorról, aki shortban szeretne munkába járni. Hoppá.
2018. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Én nem kívánok Önökkel tovább vitatkozni, mert csak ugyanazt képesek fújni, amit elsőre is tökéletesen megértettem. Lehet engem savazni, hogy nem ismerem az etikettet - ami nem csak az öltözködésből áll, hanem például a helyesírásból is, amit nem vélek felfedezni minden engem bíráló vagy lenéző kommentben, így igencsak el van túlozva ez a kijelentés, arról nem beszélve, hogy ezáltal hiteltelen is - de legalább merek kérdezni, hajlandó vagyok a változtatásra és a fejlődésre. Innentől kezdve szerintem nem velem van a baj. Válaszaikat köszönöm.
2018. jún. 24. 22:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!