Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért gagyi órákat hord?

Figyelt kérdés
A több tízezres divatórákra gondolok, aminek árán már lehet venni minőségi darabokat, főleg ha még egy kicsit tesz hozzá.

2018. dec. 3. 11:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
29%

ma 06:46 -nak.


Miért vesz valaki minőségi bio marhahúst, ha úgy is ki x@rja?

Miért költ valaki luxuskocsira, ha egy olcsó Dachia is odaviszi?

Miért hajt valaki fittmodell csajra, ha egy fogatlan C prosti is le tudja fejni?

Miért vesz valaki ...

2018. dec. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#9 vagyok.

Az utolsó válaszoló tökéletesen megválaszolta a “ minek a...” kérdést. :)

2018. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem tartom helytállónak a hasonlakat, mert míg a felsorolt példáknál valóban van elég nagy különbség, az óráknál én nem igazán látom ezt a különbséget. Még egyszer mondom, ha valaki gyüjtő, hozzáértő, az egy dolog, de egy laikus nem tudom, hogy hogy tudja kihasználni egy százezrekbe, milliókba kerülő óra "előnyeit".
2018. dec. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

ma 15:31-nek.


Nyilván függ a munkádtól és a társadalmi helyzetedtől is az óra. Ha öltönyös munkád van, még ha a 20. csicska aktatologató is vagy egy irodában, oda nem elég egy Casio.

Ha vállalkozó vagy, akkor is fontos a presztizs és ezt az órával IS kifejezed, hiszen hiába a 60 milliós BMW, ha az 4 emelettel lejjebb van a garázsban, a kulcsot az asztalra tenni meg ciki.


Ráadásul egy mechanikus/automata, normális márkájú óra, az mindig óra marad, de egy olcsó divat kvarc nem.


Egy automata, Certina mondjuk kibír 50-100 évet, de egy Deniellwellington vagy Fosszil vagy DÉKÁENY...?

2018. dec. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy aki presztizsből hord ilyen órát, annak valóban fontos, hogy 100 évig működjön az órája. Te magad is arra utaltál, hogy azért hord valaki ilyen órát, hogy megmutassa, hogy ettől ő "valaki", tehát a külsőség a lényeg, hogy lássák az emberek, hogy mennyit költött rá.

A kérdésemet végülis megválaszoltad, de szerintem ez nem különbözik attól a kérdéstől, amit a kérdező tett fel. Ez is ugyanaz, (csak nagyban) mint hogy valaki azért veszi meg a felsorolt divatmárkák óráit, mert menőnek tartja. A különbség csak az összegekben van.

2018. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15.-nek.


Tévedsz.


Ha egy 500 forintos kínai pólóra ráírom, hogy GUCCI, az nem lesz az. Akkor sem, ha maga a GUCCI cég írja rá.


Minőségi órával minőséget veszel, nem csak egy márkát. És a minőség adja a presztizst és a vele járó megjelenést.


Kínai terpjáró VS BMW M5

2018. dec. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ez mind oké, de aki Gucci feliratos pólót hord, az elsősorban nem azért hordja, mert annyira jó minőségű az a póló, szerintem:)

És attól még, hogy egy póló jó minőségű, nem feltétlenül kell, hogy díszelegjen rajta egy neves márka logója.

2018. dec. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az emberek különböző izlésvilággal rendelkeznek...


Szerintem pedig az órák 98%-a csúf.


Az se tetszik ami apámnak van nagy márkás ...s hiába csak pár darab van belőle a világon - nekem ugyan olyan "vacak" a kinézete.


Mások vagyunk 😄

2018. dec. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ott vannak az olyan márkák, mint a DK.


Eszméletlen marketing van mögöttük, főként bloggereket, közösségi média celebeket fűztek be.


Mivel manapság a leggagyibb 1$-os quartz szerkezet is pontos, és elmegy pár évet, így az emberek nem is tudják, hogy amit relatív drágán vesznek, az minőségileg egy pár dolláros divat cucc.


Megkérdezel ma egy 30 alatti embert, hogy mondjon óra márkákat, hamarabb fog egy DK-t említeni, mint egy Longinesst.

2018. dec. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

# 10/19 Időpont dec. 4. 06:46


Felfogás kérdése, számomra egy normális óra az a felnőttség egyik szimbóluma. Szerintem kissé gyerekes, meg csöves dolog telefonról leolvasni az időt. Az olyan tinédzseres, ott még elmegy. De 20-30, pláne 40 környékén legyen már egy órája az embernek, és ne a gumiszíjas, digitális kijelzős noname óra a Balaton parti szabadstrandi árustól.


Persze az egy tény, amit írsz, hogy mind a kettő megmutatja az időt, csak ugye bejön az anyaghasználat, konstrukció, márkanév, réteg akiket megcéloznak az adott órával, stb. És ez a nem mindegy, hogy félévente fogsz elemet cserélni a bazári árustól vett órában, vagy hozzá sem kell nyúlni, mert normálisan rakták össze normális anyagokból.


A kérdés fordítottjára válaszolva, azért vesznek az emberek drága órát, mert szeretnének valódi minőségi dolgot az életükben. Biztos van aki státusz miatt veszi, vagy felvágás miatt, de órát nem kapsz részletre, hamisítvány nem sok van, pláne nem hivatalos kereskedésekben.


Szóval egy Tag Heuer az Tag Heuer. Az nem olyan, mint a kínai piacos LV, O Bag, MK, akármi más hamisított ruhamárka, vagy kamuparfüm. Mert sokan ezt a vonalat nyomatják. Akarnak valahová tartozni, nincs rá pénz, amúgy sincs semmi közük ahhoz a szinthez (nem az öltözködés, hanem az alapvető intelligencia, neveltetés, státusz, egyebek miatt), és megveszik a fake hamisítványokat, és eljátsszák az élet császárát.


Szerintem ez sokkal gázabb, mint sznobságból venni egy félmilliós órát. Akkor inkább elmegyek és veszek egy egyszínű pólót 2000 Ft-ért, mint előadni a májert valami kamu ruhában, miközben olyan messze vagyok attól az életmódtól, mint a franc.

2018. dec. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!