Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Tetszik egy nagyon gazdag...

Tetszik egy nagyon gazdag (hozzám képest) sznob lány, én pedig elég szegény vagyok. Tudom, hogy esélyeim sincs, haza se hoznám, égő lenne. De nem hagy nyugodni a dolog. Valami ötlet? Vagy nem is ötlet kellene, hozzászólás, gondolatok.

Figyelt kérdés
egyébként tudja ki vagyok. Tudja a nevemet, köszönünk egymásnak ha találkozunk. 31f/23l
2013. máj. 18. 23:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
2013. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Aleandro Del Rio válasza:
ha snob, akkor te nem leszel befutós nála.. az pedig az alap hogy köszön. egyébként hogy hívják?
2013. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne próbálkoznod!Én is gazdag családból származom,de sosem aszerint választok barátokat vagy párt hogy ki mennyire gazdag,elvégre az intelligencia,műveltség és jól neveltség nem egyenesen arányos a pénztárca vastagságával :) 18/L
2013. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Azt írod, hogy sznob... Namármost, a sznob az ugye az, aki felsőbbrendűnek érzi magát és lenéz másokat... Miért tetszik neked egy ilyen???

Ha meg nem így gondoltad, hogy sznob... Akkor próbálkozz... Az én páromék is más anyagi helyzetűek, mint mi... Nem nagy a különbség, de azért érzékelhető... És ez egyikünket se zavarja... :)

2013. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

A sznob az azt jelenti, hogy annak ellenére képzeli magát nemesebb rangba, hogy felmenői között a legjobb esetben is csak egyszerű középosztálybeliek vannak.

Gyakorlatilag az újgazdagok jelentős többsége sznob, de egyébként annyira nem rossz tulajdonság ez.


A szorult anyagi helyzetemen, a külvilág semmit nem vesz észre. Mert ugye mit lát belőled a külvilág? Azt, hogy hogyan öltözködsz, és hogy milyen autóval jársz. Ebben szégyellni valóm nincsen, bár a határon tengődök autó ügyben, már öregnek mondható. Egyetemre jártam, diplomás vagyok, de ez már régen nem egyenlő a gazdagsággal, és a gondtalan élettel, sőt ...


De ha valaki alaposabban részt venne az életemben, akkor látná, hogy elég sok szégyellni való van benne, aminek alapvetően az alacsony jövedelem az oka. Például, a lakásunk befejezetlen részei, a hónap végi üres pénztárca, és még sorolhatnám. Aki nem él benne, nem tudja milyen ez. Mivel kisvárosban élünk, nem akarom,

hogy ez téma legyen, egyszerűen szégyenlem, és itt jön be a képbe a probléma: túl jó nekem ez a nő.


Az egyik hozzászóló a nevét kérdezi. Komolyan gondoltad, hogy kidobom ide?

2013. máj. 25. 10:43
 16/20 The Other ***** válasza:
100%

Kérdező, a sznob szót az általad leírt jelentésben ("sine nobilitate") kb. a múlt század eleje óta nem használják. Nem hiszem, hogy a kisasszony grófnak vagy bárónak képzelné magát (az ehhez tartozó etikett betartásával), csak azért, mert van pár jól menő családi cég...


A sznob szó mai jelentése a köztudatban az, hogy valaki felsőbbrendűnek tartja magát (más szóval más embereket tart alsóbbrendűnek) valamely tulajdonsága alapján. Ez leggyakrabban a vagyon vagy munkahelyi pozíció szokott lenni a mai világban.

A másik gyakori jelentése pedig az, hogy se nem gazdag, se nem kiemelkedő valamely téren, mégis úgy tesz, mintha az lenne.


Továbbá, mi az, hogy idézlek "egyébként annyira nem rossz tulajdonság ez"? Ez egy rossz tulajdonság, nincs mit ragozni rajta.

Azt a sznobot, aki felvágásból néz le másokat (pl. mert van pénze) az emberek többsége egy beképzelt bunkónak tartja...

Azt a sznobot pedig, aki úgy akar viselkedni mintha micsoda nagy elit lenne és emiatt jár pl. kiállításokra, miközben azt se tudja, hogy Manet és Monet nem ugyanaz a személy, szintén kinézik a társaságból.


Magyarul, a sznobra lentről és fentről is köpnek, szóval nem tudom, hogy szerinted ez miért nem negatív tulajdonság...

2013. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Korábban azt írtam, meg kell próbálni.

Most már máshogy látom. Ha Te úgy érzed, szégyellni valód van, és nem vagy elég jó neki, akkor innentől mindenféle elmélkedés a kérdésen felesleges. Ez a Te oldaladon lévő, szerintem nem legyőzhető gátlás. Mindegy, hogy a lány sznob-e. Onnantól kezdve, hogy jobb anyagi helyzetben van mint Te, és emiatt Te szégyelled a saját életkörülményeidet, szerintem nem az ő szobsága, hanem a benned lévő gát miatt nem érdemes ezzel többet foglalkoznod.

Elkezdhetnék magyarázni, hogy nincs szégyellni valód, stb., de nem ez volt a kérdés, ha jól értem.

2013. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de főleg az utolsónak. Helyretett!
2013. máj. 25. 18:00
 19/20 anonim ***** válasza:

Nini, nekem még sose köszöntek meg választ:-):-)

Szívesen...

Az utolsó

2013. máj. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Nagyon fontos,hogy önmagadat add neki. Szerintem szeretni fog,és nem a pénzel fog törődni,ha már vagy annyira idős hogy diplomád van(az egyik kommentben írtad)

Akkor bizonyára ő is érett már és tudja hogy nem a ruha teszi az embert!

2020. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!