Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Milyen lelki betegségem lehet...

Milyen lelki betegségem lehet szerintetek ezek alapján?

Figyelt kérdés

Már több éve, hogy utoljára szerelmes voltam úgy igazán egy lányba, akkor nagyot csalódtam egy lányban, akibe beleszeretettem és valahogy egy hatalmas törés lett bennem, illetve egyre több és több lányban láttam meg, hogy milyen aljas nőszemély rejlik bennük, így mintha hirtelen már nem hittem volna, hogy van olyan lány, aki valóban jólelkű és szerethető, mintha ez a sok negatív tapasztalat elérte volna, hogy soha többé ne tudjak szerelmes lenni egy lányba sem! És tényleg most is van két lány, akinek úgy tűnik kellek, főleg az egyiknek, de én egyszerűen képtelem vagyok még azt a szót is kimondani, hogy szeretle, mert nem őszinte, mégis megteszem, azt nem tudom nála mennyire őszinte, de megmondom őszintén én csak a testét kívánom, nem megy már ez nekem, nem tudok szeretni egy lányt sem. De fura mód ennek ellenére is imádok ölelgetni, csókolgatni csak úgy lányt, ha kicsit is szimpi, viszont igazán szeretni, szerelmes lenni nem tudok egy lányba sem már. Mintha minden csak a dugásról szólna már, mintha hitetlen lennék és bizalmatlan, megtört és úgy tekintek mélyen belül a lányokra, mintha egy álszent gonosz lények lennének, akik titokba arra várnak, hogy mikor szúrhatják át a szívem, mikor vághatnak megint tönkre lelkileg. Talán ezért hajtok én is csak a szexre, ezért nem tudok szerelmes lenni már senkibe sem?

Szeretnék szeretni és viszont szeretve lenni, de mégsem megy.


2013. nov. 10. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kb ugyanígy vagyok a fiúkkal. Elég szar érzés.
2013. nov. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is. Másfél éve vagyunk együtt. :-(
2013. nov. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2013. nov. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval... ez bizonytalan kötődésnek tűnik, mégpedig szorongó/ambivalens kötődésnek. Viszont azt tudd, hogy ennek égvilágon semmi köze nincs az első kapcsolatod alakulásához.

A kötődési mintázat, amit egész életünkben hordozunk, egy éves korunkra eldől. Az anyával való kapcsolatban. Később még más kapcsolati problémák (pl. szülők válása, elhagyatottság) ronthat ezen, de ez is lezárul kb. kamaszkorig. Onnantól már csak a hibás mintázatainkat ismételgetjük a kapcsolatainkban. Az, hogy az embert elhagyja az első szerelme, elég gyakran előfordul. Viszont a többségben ez nem okoz "hatalmas törést". Ez már a gyerekkori kapcsolati mintázat miatt van.

Kötődési problémát kezelni nem kis feladat. Vagy megtanulsz tudatosan változtatni rajta, felismerni a hibás működést, és tudatosan tenni ellene, vagy szakemberhez fordulsz. Ez a két megoldás van.

2013. nov. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tarcsik Márton válasza:
Nekem ilyen húszas éveim elején volt. 5 évig voltam együtt az akkori barátnőmmel, utána jó 2-3 évig ugyan ez volt. Aztán rájöttem, hogy nem nőkkel hanem r*bancokkal volt dolgom. Adj esélyt magadnak, próbálj valakit megismerni és utána szex, nekem így bevált. A szerelem meg nem olyan hogy akarod-e vagy nem. Megtörténik és kész. Sok sikert.
2013. nov. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!