Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Sikertelen, átlagnál rosszabb...

Sikertelen, átlagnál rosszabb adottságú fiatal fiúk, Ti mikor adjátok fel? Vagy mikor fáradtok bele a próbálkozásba a lányok, sikerek után, soha?

Figyelt kérdés
60 év múlva is még ha nem is jön be semmi és csak visszautasítás meg sikertelenség van akkor is tovább folytatjátok?

2014. jan. 13. 20:23
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Fura, hogy elfogadod az ÚSZ,t de az ÓSZ-t nem... na mindegy. Mikor Jézus maga is elfogadta azt, hiszen még idézett is belőle. Na bumm.


Nem azt mondtam, hogy nem pótolhatja, hanem azt, hogy ne annak tekintsd, mert Isten sokkal több annál. Legyen meg a külön helye és ne pótléknak tekintsd, erre gondoltam. Mert TE degradálod Istent azzal, hogy egy pótléknak tekinted.


Az is meg van írva, hogy akik nem bírják, inkább házasodjanak meg, mintsem paráználkodjanak. Még is tojnak erre sajnos manapság elég sokan és teljesen természetes a "keresztények között" is, paráznák. Sebaj.


És igen, katolikus baromság, mert a katolicizmusnak vajmi kevés köze van a krisztusi úthoz. Tele van az évszázadok során ráaggatott külső befolyásokkal. A cölibátus is ilyen, hisz nincs előírva a keresztényeknek sem papi osztály, sem cölibátus. Csak mint erény van megemlítve.


De nem akarok vallási vitát, csak úgy láttam, hogy félreértetted a kommentem.

2014. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

a katolicizmus az egyetlen keresztény irányzat pár hagyományos tradicionalista protestáns egyházzal együtt még ami valóban a krisztusi utat hirdeti, ezt szépen példázza Ferenc Pápa tevékenysége, embersége a nyitás, a tolerancia, a szeretet az elfogadás, nem hinném továbbá h minden kat papot ismersz személyesen így jogod sincs rágalmazni több tízezer embert, továbbá persze hogy Jézus is hivatkozik az ószövetségre pl itt János evangéliumában (bocs de angolul könnyebb idéznem van egy alkalmazásom rá) “Then said Jesus to those Jews …”

(8:31)


“’…If God were your Father, ye would love me: for I proceeded forth and came from God…”

(8:42)


“Ye are of your father the devil, and the lusts of your father ye will do. He was a murderer from the beginning, and abode not in the truth, because there is no truth in him. When he speaketh a lie, he speaketh of his own: for he is a liar, and the father of it.’”

(8:44)


vagy akár a hegyi beszédben mikor az ószövetségi képzetek ellen beszél, a lényeg h te degradálod le Jézust azzal hogy nem fogadod el miszerint Ő nem pótolhat egy emberi lényt, emberi kapcsolatot, ő mindent pótolhat és teljessé tehet

2014. jan. 13. 21:38
 23/36 A kérdező kommentje:
amúgy nem folytatom a vallási vitát, mert nincs értelme, nem erről szól a poszt, az tény h sok katolikus pap volt aki nem bírta de sok igen a cölibátust csak ezért merült fel bennem mint lehetőség a vallásba való elmélyülés és a világ kizárása
2014. jan. 13. 21:41
 24/36 anonim ***** válasza:

Jézus =/= Isten, de ez már külön vita lenne és NEM megyek bele, de ez már más kérdés. Alá tudom támasztani ezt is, ha akarod, de maradjunk inkább a témánál.


Boldoggá tehet, ha az Ő útját követed, ez igaz. DE akkor se pótléknak tekintsd, nem érted? Pont ezt akarom megértetni. Lehetsz boldog követője, magam is ezen dolgozom, de ne azért kövesd, mert neked nem jut/jutott nő, mert nem erről szól a dolog.

Meg van írva, hogy szeresd Istenedet teljes szíveddel, teljes lelkeddel, de ez nem ugyan az a fajta szeretet, amivel egy nőt szeretsz. Két külön nagyságrendű dolog ez, Isten javára persze. Kezded érte, mit akarok mondani? Ne helyezd Istent arra a szintre, ahová egy nőt.

2014. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
te nem vagy képes felfogni amit mondok, bár nem csoda, ha ilyen tiszteletlenséggel beszélsz Krisztusról, Ő mindent betölthet, ahogy Pál és maga Jézus is mondta, nem kell megházasodni, ha Krisztusban találsz követőre, az apácáknak sem véletlenül az a jelmondatuk, hogy "Krisztus jegyesei"
2014. jan. 13. 21:49
 26/36 anonim ***** válasza:

Már 18 évesen feladtam, rájöttem, hogy vacak génjeim miatt esélyem sincs. Sajnos az élet más területein sincs, de azt nem tudom feladni akármennyire is szeretném (meg kéne).

24F

2014. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Ha így gondolod, ahogy leírtad... nos teljesen elfogadható.

Valóban tiszteletreméltó, ha valaki úgy érzi, hogy neki nem kell társ, mert Ő boldog Isten szolgálatában. DE! Akkor miért a kérdés maga? Ha úgy gondolod, hogy megadja >azt a fajta< boldogságot, akkor miért nem mentél egyből papnak inkább, mintsem küszködtél X évig a lányokkal, majd beismerted, hogy ez nem megy és inkább a cölibátus?

Ez inkább önismereti kérdést feszeget a részedről, nem?


Mert bár a papokat nem tudom tisztelni, mint hivatalban dolgozó személyeket, abban valóban van valami tiszteletreméltó, ha ők már KEZDETTŐL FOGVA ezt választották Isten szeretete miatt. Belőled viszont nem ez a fajta tisztelet árad... sokkal inkább pótléknak akarod ezt, úgy veszem észre. És ezért tépem itt a billentyűket már sokadik komment óta.


(Én egyébként nem vagyok tiszteletlen, sőt! Nagyon is sokra tartom Jézus Krisztust, ahogy Istent még sokkal többre. Amiért azt írtam az azért van, mert nem papok oktattak a "hittanra", hanem a Bibliára alapozom amit írok.)


Szóval én nem kétlem, hogy igazad van a boldogsággal kapcsolatban, amit Isten szeretete és Krisztus útja nyújt. Ellenkezőleg. Én az indítékodat kérdőjelezem meg, de azt nagyon erősen. Mert ez számít igazán. Ezen elgondolkodnék a helyedben.

2014. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
az ember nem tökéletes és sokadik út kipróbálása után talál rá arra, amin boldog lesz, én csak feltételezem lehet hogy nekem, nekünk ez a boldogság útja, ha nem érhetnek földi, világi sikerek akkor éljünk úgy ahogy Krisztus (hisz Ő mindenben hasonlóvá lett az emberhez, kivéve pont a házasságot és a nőkkel való kapcsolatot, talán nem véletlen...) ki tudja?
2014. jan. 13. 22:32
 29/36 A kérdező kommentje:
én Jézus Krisztus valódi Istenét, valód Atyját tartom igazán sokra :) de ezt max priviben vitassuk meg ha akarod mert a poszt már télleg teljesen félrement :)
2014. jan. 13. 22:41
 30/36 anonim ***** válasza:
Én nekifogtam edzeni és majd ha azt sikerre vittem akkor elkezdek próbálkozni.
2014. jan. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!