Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlás. Érvek &...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlás. Érvek & ellenérvek? (Száz a kérdés, egy a válasz. )

Figyelt kérdés
16 évesen fogamzásgátlót szedni MÉG korai? Akkor amikor az ember MÁR nem akar gyereket fogamzásgátlót szedni érdemes? Milyen fogamzásgátlót szedtek, hány éves korotoktól, miért kezdtetek bele, és meddig tervezitek szedni? Ki miért gondolja azt, hogy ez a védekezés jobb mint a többi? Ha egy fogamzásgátlóról átváltottatok egy másikra, miért teszitek? A párotok fizeti a tablettákat, a szüleitek, vagy Ti magatok? Mennyibe kerül amit szedtek? Tapasztaltatok mellékhatásokat, ha igen milyeneket? Estetek már teherbe fogamzásgátló szedése közben, vagy akad olyan ismerősötök aki igen? Anyukák, milyen esetben bólintanátok rá a még nem felnőtt lányatoknál, hogy fogamzásgátlót szedjen?
2011. jan. 3. 19:08
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Elnézést. Utolsó kérdésben: Lányotoknál.
2011. jan. 3. 19:10
 2/43 nielindi ***** válasza:
70%

-16 évesen fogamzásgátlót szedni MÉG korai? én 16 éves koromban kezdtem el.

-Akkor amikor az ember MÁR nem akar gyereket fogamzásgátlót szedni érdemes?különböző fogamzásgátlók vannak olyan nöknek, akik már szültek.

-Milyen fogamzásgátlót szedtek, hány éves korotoktól, miért kezdtetek bele, és meddig tervezitek szedni? cypromix, 16, mert nem akartam terhes lenni, 1,5-2 év

-Ki miért gondolja azt, hogy ez a védekezés jobb mint a többi? mert nem kell vele vacakolni, nem történik probléma, ha a pasinál épp nincs gumi, és megbizható

-Ha egy fogamzásgátlóról átváltottatok egy másikra, miért teszitek? mert nem volt jo az előző (lindynette) lecsökkent a libidóm nullára.

-A párotok fizeti a tablettákat, a szüleitek, vagy Ti magatok? hol én, hol anyu, hol a pasim

Mennyibe kerül amit szedtek? ~2500/3havi

-Tapasztaltatok mellékhatásokat, ha igen milyeneket? a régivel már leirtam, az újjal nincs semmi.

-Estetek már teherbe fogamzásgátló szedése közben, vagy akad olyan ismerősötök aki igen? én nem. de egy volt osztálytársam igen. össze-vissza szedte, és igy kefélt füvel-fával.

-Anyukák, milyen esetben bólintanátok rá a még nem felnőtt lányatoknál, hogy fogamzásgátlót szedjen? nem bólintott. elmentem a dokihoz és felirta.

2011. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
57%
Hát jobb a szex ha nincs gumi tehát a tabletta egy szükséges rossz.
2011. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy ne szedj tablettát. Igaz, van jó oldala, mint pl: nem kell helyi védekezést alkalmazni, illetve 99%, hogy nem esel teherbe.

Viszont az ellenérv, hogy hízhatsz tőle (esetemben kb. 8 kiló), amit alig tudsz leadni. Kb. 2-3 évenként minimum féléves szünetet kell tartanod. A szünetekben a hormonháztartás megbolygatása miatt szintén hízhatsz, amit jobb mindenképp leadnod, különben tovább hízol.

Ezen felül sokkal könnyebben és többször kaphatsz el fertőzéseket.

Szerintem ne kezd el, mert ha egyszer elkezded akkor nagyon nehéz visszaállni a régi kerékvágásba.

Használjatok jó minőségű gumit (durex) és akkor nincs gond, és a te egészséged se bánja.

Természetesen a pároddal közösen fizessétek, úgy a normális.

2011. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem korai,én biztos ,hogy csak felnőtt nőknek engedném szedni,egészségügyi okokból. Akármilyen modernek és korszerűek,alacsony hormontartalmúak éveken vagy évtizedeken át szedni rengeteg problémát okozhat és általában okoz is /nem 1-2 évről beszélek

Egy olyan embernél,akinek még a hormonháztartása is elég labilis,fejlődésben van szerintem még károsabb.

Előnyei (amiért én is szedtem): olcsóbb mint az óvszer ha sokat szexel egy pár,nincs vele túl sok macera,napi 1 bogyó és kész.

Hátrányai: (ezek nem azonnal mutatkoztak meg nálam) -a viszerek elkezdtek kijönni a lábamon,amihez fájdalom is társult

-az anyajegyeim megszaporodtak

-miután abbahagytam majdnem 1 teljes év kellett hogy a ciklusom magától helyreálljon

-többet fájt a fejem

-libidóm szinte 0-ra csökkent,és ez biztos hogy a gyógyszertől volt.


Én mai fejemmel sosem kezdtem volna el szedni,nekem több hátránya volt sajnos mint előnye. Nem akarok ellenkampányt tartani,de az ismeretségi körömben is hasonló "mellékhatások"kal járt . Hozzáteszem és kihangsúlyozom,hogy ez nem 1-2 hanem inkább 5-10 év majdnem folyamatos gyógyszerszedés eredméyneképpen. A barátnőim közül 1 trómbozisos is lett,sajnos.

Hallottam már olyanról aki teherbe esett tőle,de kihagyott gyógyszert/antibiotikumot szedett/hányása hasmenése volt tehát ők nem figyeltek oda. Egyébként nagyon kevés az esély rá,hogy teherbe ess.

Én a 16 éves lányomnak szivem szerint nem engedném,azért amiket fönt felsoroltam,pedig én se voltam és nem is vagyok őrülten gyógyszerellenes,de ha van más megoldás akkor inkább azt válassza,pl óvszer. Az a nemi betegségektől is megvéd,ami épp olyan fontos mint a teherbeesés elleni védelem..

2011. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Kijavítanám magam,inkább elmondanám az én lányomnak az én tapasztalataimat és megpróbálnám lebeszélni róla.Mert ha nagyon akarja nélkülem is feliratja magának,szóval nem igazán lehet ezt engedni vagy nem engedni
2011. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim válasza:
85%
17 éves korom óta szedem, azért kezdtem bele mert nehezen tudok elélvezni és nálam az a kis idő is számít amíg felhúzza a párom az óvszert+ biztonság miatt. Most fogok váltani mert 5kg-t híztam tőle+ csökkent a lididóm. Közösen fizetjük a barátomal. 7500/3hó. Csökkent a fájdalom és a napok száma a menstruáció alatt. Szebb a bőrőm. Mellékhatást már leírtam.(hízás, libidó csökkenés)
2011. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
95%
Én nagyon megbántam, hogy elkezdtem szedni. Csak a probléma volt vele. Állandóan orvoshoz kellett mászkálnom fertőzésekkel, hízással, alhasi fájdalommal. Azt az időt, ameddig kihasználhattam volna, hogy szedem, az mind a tabletta miatti betegeskedéssel ment el. Azóta már abbahagytam, de még mindig próbálok lefogyni sikertelenül...
2011. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

- Nielindi most hány éves vagy? És mióta vagytok együtt a barátoddal? Mióta 16 évesen belekezdtél a szedésbe, ugyan az a kapcsolatod van? Amúgy nagyon köszönöm, hogy az összes kérdésre válaszoltál. Ment a zöld tappancs.


- Többiek. Köszönöm a válaszokat, természetesen értékeltem ezeket is. Sajnálom, hogy ennyi negatív tapasztalatotok van, kicsit elbizonytalanítottatok. A harmadik válaszolónak külön üzenném, hogy sajnos (Vagy nem olyan sajnos.) nem tudunk gumit használni, különböző okok miatt. (Igen tudom, hogy a fogamzásgátlásnak még ezer másik módja is van, de az a válaszoló aki ilyenkor be szokta ezt másolni egy hozzászólásba, kérem most ne tegye.) Az utolsónak pedig csak annyit, hogy türelmet, kitartást és sok sikert kívánok a lefogyáshoz.

2011. jan. 3. 19:41
 10/43 anonim ***** válasza:
60%

16 évesen korai ha nincs állandó barátod. én 20 évesen kezdtem el.szedni addig akarom mig nem érzem magam készen az anyaságra(kb.25-27).lindynette20 at szedek, ez volt az ajándékom 1 éves évfordulónkra a páromnak.

gyógyszerész leszek, tudom milyen problémákkal járHAT a szedése mégis vállaltam,mert: gumit már sikeresen szakitottunk ki és utána mehettem eseményutániért, a spirált csak már szült nöknek ajánlják és nagy a fertözésveszélye, a többit meg hát inkább hagyjuk..

7200-7400ft/3hó közötti ár- attól függ hol veszem - néha szokott a párom is bele pótolni az árába ha éppen ugy állok.

mellékhatás: hiztam v 4kg t de én sztem ez nem ettől volt hanem mert azelött heti 3x sportoltam és akörül hagytam abba. azóta semmit nem mozgok ..

figyelni kell a helyes szedésre, a gyógyszerkölcsönhatásokra, ne hányd ki és ne legyen hasmenés és akkor nem üt be a baj.

mivel 20 évesen szedtem anyukámtól nem kértem engedélyt h szedhetek e

és nem kell 2-3 évente szünetet tartani ,mivel az zavarja meg igazán a hormonrendszeredet, nem az ha folyamatosan szednéd 5-6 évig. szerencsétlen szervezet beáll egy ritmusra aztán mégis meggondolja magát az ember akkor megint idö kell mig beáll... felesleges dolog.

és a vérzésem órára!! pontosan megjön 3 napos és sokkal kevesebb mint az elött volt.

2011. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!