Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlás. Érvek &...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlás. Érvek & ellenérvek? (Száz a kérdés, egy a válasz. )

Figyelt kérdés
16 évesen fogamzásgátlót szedni MÉG korai? Akkor amikor az ember MÁR nem akar gyereket fogamzásgátlót szedni érdemes? Milyen fogamzásgátlót szedtek, hány éves korotoktól, miért kezdtetek bele, és meddig tervezitek szedni? Ki miért gondolja azt, hogy ez a védekezés jobb mint a többi? Ha egy fogamzásgátlóról átváltottatok egy másikra, miért teszitek? A párotok fizeti a tablettákat, a szüleitek, vagy Ti magatok? Mennyibe kerül amit szedtek? Tapasztaltatok mellékhatásokat, ha igen milyeneket? Estetek már teherbe fogamzásgátló szedése közben, vagy akad olyan ismerősötök aki igen? Anyukák, milyen esetben bólintanátok rá a még nem felnőtt lányatoknál, hogy fogamzásgátlót szedjen?
2011. jan. 3. 19:08
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
21:55: Biztató ez is, hogy valakinek az anyukája megengedte ebben a korban, és mégsem volt negatív tapasztalat. Örülök, hogy neked sikerült olyat kifogni ami nem hizlal, előző válaszolóknak volt ezzel problémája. Remélem, hogy régebb óta együtt vagytok a barátoddal, ezért tényleg megéri neked ez. Köszi, hogy válaszoltál, újabb voks a tabletta mellett. :-)
2011. jan. 4. 00:06
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha nagyon akarja nélkülem is feliratja magának,szóval nem igazán lehet ezt engedni vagy nem engedni"

Csak én vagyok olyan csóró, hogy nem tudnám kifizetni anyám tudta nélkül???

2011. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Most jól látom, hogy a neked tetsző pozitív válaszokat kiemeled, és megerősítésnek veszed, a negatívakkal meg nem foglalkozol?


Egyébként az nem tűnik fel senkinek, hogy aki szedett tabit, de már abbahagyta, az nem elégedett vele, aki pedig még szedi, az igen?

Ez nem arra utal, hogy a kellemetlenebb dolgok szedés UTÁN jönnek elő? (pl. hogy fél évig nincs menzesz, nehezebb a teherbeesés...)

2011. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

"Csak én vagyok olyan csóró, hogy nem tudnám kifizetni anyám tudta nélkül???"


Nyugi más is így van ezzel.

2011. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

16 éves koromban szedtem 1évig,

aztán 18 évesn újra a 4éve tartó kapcsom miatt

Lindynette 20ast szedek

A gumiban nem bízom,nem szeretem,macerás azon parázni h "huuu betette 1mp-ig gumi nélkül,terhes lehetek e az előváladéktól."

Azt gondolom jobb mint a többi védekezés mert véd a petefészek ráktól és ciszta is nehezebben alakulhat ki (doki mondta) nem kell paráznod.

Rövidebb a pirosnapos ünnep és szinte nem fáj,

Pontosan jön meg SZINTE órára pontosan így nem kell a 28.nap körül 3napig figyelni állandoan h huu nem áztam át? Megjött már??

a mellem az első 3hónapban jól megnőtt de sajnos vissza is ment...

Nem híztam tőle semmilyen negatív tapasztalat nincs

6500ft/3havi adag

az enyémet körzeti is felírhatja igy nem kell időpontért kuncsorogni és várni a nőgyógyin.

anyukám helyeselte mikor lkezdtem mert azt mondta hogy inkább mint egy abortusz,mert agumi elszakad vagy blabla mert úgy márt járt ismerős.

Úgy is járt ismerős h gyógyszer mellett lett terhes..


DE ha adhatok egy tanácsot ahogy mi csináljuk:

a ciklusod közepén 14.nap a veszélyes amikor ugye teherbe eshetsz.mi a 11 és a 17.nap között gumizunk pluszba.


szerintem így a 100%os mert az a 0,001% esély MINDEN fogamzásgátló eszköznél ott van! ha kiegészited azokon a napokon semmi baj nem lehet!


Az abba hagyást még nem tudom,majd ha gyereket szeretnék ugy 28-30évesen,addig tartok biztosan 2X is egy évnyi szünetet az elsőt most 5év után fogom,mert azt halottam h a mai gyógyszerek bár nem erős hormontartalmúak de 5-6 év után kell egy kis szünet h ne felejtse el a szervezet h mi is van valójában :)

22L

2011. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
jah és kifelejtettem hogy felesben fizetjük a barátommal utolsó 22L
2011. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

"a ciklusod közepén 14.nap a veszélyes amikor ugye teherbe eshetsz.mi a 11 és a 17.nap között gumizunk pluszba. "


Ne zavarjon, hogy a tabletta pont a peteérést akadályozza meg. Ha tablettát szedsz, akkor nincs saját ciklusod. Azért vérzel, mert nem szeded a gyógyszert abban a 7 napban...


Szóval teljesen felesleges gumizni. Ha véletlen mégis megérik egy petesejt, az meg közel sem biztos, hogy a "ciklusod" közepén fog a tabletta miatt....

2011. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim válasza:

Szerintem nem korai.

Én nem régen kezdtem a lindynette-ét szedni, és eddig semmi gondom vele és 18 éves vagyok, pár hónapja kezdtem

Azért ez a legjobb, mert valóban a legegyszerűbb megoldás, és a legbiztosabb

Felesbe a párommal fizetjük

6500Ft körül van 3 hónapra

Jelenleg még semmi mellékhatás

Nem vagyok még anyuka, erre nem tudok válaszolni

2011. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
nembaj én igy érzem magam biztonságban,amúgy meg dilibogyót,altatót szedek mellette (köztudottan bezavarHATja)de ezt nem akartam leirni de már mind1.. igy muszáj valami kiegészítés és nem én találtam ki h mikor.és ha a 28.napon jön meg akkor ha esetleg van peteérésem akkor nyilván nem a 24.napon fog megérni az a szerencsétlen.erről gondolhatod hogy beszélgettem a dokival mivel parázok egy babától..a lényeg h igy van vagy nem igy van,dilibogyók,altatók és egyéb befolyásoló téyezők mellett ami csökkentheti a hatását, 4év alatt ÍGY nem lettem terhes pedig még mindíg elég sűrűn van szex..
2011. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Jó, ha te így érzed magad biztonságban, akkor okés. Csak mondom, hogy tabi mellett nincs peteérés.
2011. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!