Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlás. Érvek &...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlás. Érvek & ellenérvek? (Száz a kérdés, egy a válasz. )

Figyelt kérdés
16 évesen fogamzásgátlót szedni MÉG korai? Akkor amikor az ember MÁR nem akar gyereket fogamzásgátlót szedni érdemes? Milyen fogamzásgátlót szedtek, hány éves korotoktól, miért kezdtetek bele, és meddig tervezitek szedni? Ki miért gondolja azt, hogy ez a védekezés jobb mint a többi? Ha egy fogamzásgátlóról átváltottatok egy másikra, miért teszitek? A párotok fizeti a tablettákat, a szüleitek, vagy Ti magatok? Mennyibe kerül amit szedtek? Tapasztaltatok mellékhatásokat, ha igen milyeneket? Estetek már teherbe fogamzásgátló szedése közben, vagy akad olyan ismerősötök aki igen? Anyukák, milyen esetben bólintanátok rá a még nem felnőtt lányatoknál, hogy fogamzásgátlót szedjen?
2011. jan. 3. 19:08
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen egyértelműen korai. Ilyen idős korban még nincs annyira kialakulva a hormonrendszer, nincs megfelelő peteérés. Ha ilyen korban belepiszkálunk, akkor nagy az esély arra, hogy a későbbiekben cikluszavarok alakulnak ki.

18 éves kor alatt semmiképpen sem javasolnám, afelett is csak normális kivizsgálás után. Nem úgy, ahogy néhány orvos szokta...

(Itt pl. megemlíteném azt a válaszolót, aki 16 évesen csak fogamzásgátlás céljából cypromixet kezdett el szedni. Ugyanis a cypromix egy elég erős hormongyógyszer, csak mellékhatása a fogamzásgátlás. Csak indokolt esetben szabadna felírni, előzetes hormonvizsgálatok előtt. Ebből is látszik, hogy sok orvos magasról szarik az egészre).


Ha túl lennék már a szülésen, és nem szeretnék babát, akkor inkább a spirált próbálnám meg. De a tabletta is lehet megoldás.


A fogamzásgátló előnyei:

- hatékony a fogamzásgátlásban

- nem kell aktus előtt szöszölni vele

- beleélvezhet a férfi a lányba

- rendszeres szexuális élet esetén olcsóbb, mint az óvszer

- akármikor egymásnak lehet esni

- állítólag véd bizonyos ráktípusok ellen

- általában lerövidíti és lecsökkenti a vérzés mennyiségét

- általában enyhíti a görcsöket


A hátrányai:

- nagyon kell figyelni a szedésre

- rengeteg mellékhatása van (nem sorolom fel, betegtájékoztató leírja)

- amit a tájékoztatók nem említenek: előfordul, hogy a szedés után jó ideig (vagy egyáltalán) nem áll helyre a peteérés, így ha vki babát szeretne, mehet a meddőségi központokba

- csak orvos írhatja fel, ami elég kellemetlen lehet néha (pl. az orvos szabadságon van, de elfogy a levél...lehet szaladgálni összevissza, hogy vki felírja)


Én személy szerint nem szedek fogamzásgátlót. Főként az zavar, hogy leállítja a természetes ciklust. Mivel nekem betegség miatt gyakorlatilag nincsen ciklusom, így most már úgy vagyok vele, hogy ha nem segít a gyógyszer, amit a doki felírt, akkor elkezdek tablettát szedni, mert az én ciklusomon már "nincs mit elrontani".

Viszont ha végre rendbe jönnék, szerintem nincs az a pénz, amiért csak úgy "kikapcsolnám". (Mert tulajdonképpen a tabletta azt csinálja).


Mivel nem szedek, így mellékhatásokat sem tapasztaltam.

Barátnőm azért hagyta abba, mert a libidója nulla lett tőle + hízott. De édesanyámnak pl sosem volt tőle semmi baja.

Egyébként egyszer csináltam egy kérdőívet, és eléggé meglepett az eredmény. 50 nőből csak 10 olyan volt, aki nem tapasztalt semmilyen mellékhatást.

A leggyakoribb a libidócsökkenés, hüvelyszárazság, hízás/étvágynövekedés, fejfájás/migrén, hasi fájdalmak, rendszertelen vérzés, mellfájdalom voltak.

Persze nem túl reprezentatív a felmérés, hisz lehet, hogy pont olyanok töltötték ki, akiknek bajuk volt tőle.

Mindenesetre azért elgondolkodtatott.


Ha a lányom fogamzásgátlót szeretne szedni, akkor elbeszélgetnék vele. Ha rá lehetne beszélni, hogy legalább 18 éves koráig használjon más, nem hormonális módszert, akkor örülnék, és nem engedném a tablettát.

De ha odaállna elém, és azt mondaná, hogy vagy ez, vagy a megszakításos "védekezés", akkor inkább tabletta.

De remélem ha lesz lányom, akkor időben sikerül őt felvilágosítanom, és nem lesz felelőtlen.

2011. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen fogamzásgátlót szedni MÉG korai?

Ha elég fejlett a méhed és rendszeres szexuális életet élsz, nem korai. Nem jó megoldás, de a sok rossz közül a kevésbé rossz.


Akkor amikor az ember MÁR nem akar gyereket fogamzásgátlót szedni érdemes?

Attól függ, hány éves az illető. 35 felett nem ajánlott.


Milyen fogamzásgátlót szedtek, hány éves korotoktól, miért kezdtetek bele, és meddig tervezitek szedni?

20 évesen Mercilon 3 évig, 31 évesen Mercilon, majd Dienille, szintén 3 évig, most tervezem abbahagyni babaprojekt miatt.


Ki miért gondolja azt, hogy ez a védekezés jobb mint a többi?

Mert ha normálisan szedik, 99,9%-ban véd. Nincs nagyobb hatásfokú módszer. És az ÉN kezemben van a sorsom, ha elfelejtem bevenni, az ÉN hibám a terhesség. Ez fontos, mert ÉN viselem a következményeket.


Ha egy fogamzásgátlóról átváltottatok egy másikra, miért teszitek?

Mert az orvos javasolta.


A párotok fizeti a tablettákat, a szüleitek, vagy Ti magatok?

Fele-fele a párommal. Az ő érdeke is.


Mennyibe kerül amit szedtek?

6000 körül 3 hónapra.


Tapasztaltatok mellékhatásokat, ha igen milyeneket?

Nem.


Estetek már teherbe fogamzásgátló szedése közben, vagy akad olyan ismerősötök aki igen?

Nem és nincs ilyen.

Vannak legendák, de nem hiszem, hogy rendesen szedett, nem kihányt stb. szedés mellett bárki is terhes lett volna. Legalábbis tömegesen biztosan nem, pedig mindenki ismer valakit, aki ismer valakit, aki terhes lett.


Anyukák, milyen esetben bólintanátok rá a még nem felnőtt lányatoknál, hogy fogamzásgátlót szedjen?

Rendszeres szexuális élet mellett.


Ez valami teszt vagy kutatás?

2011. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
47%
Nekem a barátnőm 17,5 éves, én is most akarom majd rábeszélni, hogy szedjen tablettát. Olcsóbb, mint a gumi és mégis csak jobb beleélvezni.
2011. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a rábeszélés elég paraszt dolog. Mégis csak az ő teste. Max ülj le vele beszélni, és érvelj, de ő döntse el...ne rábeszéld.
2011. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Rábeszélést úgy értettem, hogy én szeretném ha szedné és megpróbálom megbeszélni vele. Ha nagyon nem akarja akkor nem fogom erőltetni, mert azért nem akarok vele szakítani ilyen miatt, akkor marad a gumi.
2011. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
Így már jobban hangzik:) De nem ijeszt meg, hogy mindenki a libidócsökkenésre panaszkodik?:D
2011. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
Nekem nekem fog csökkenni a libidóm. :D
2011. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
De a barátnődnek lehet:D
2011. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 hencsyke ***** válasza:
én is 16 évesen kezdtem el szedni, mivel így sokkal kényelmesebb és jobb érzés, mintha gumiba szexelünk...akkor azért ott motoszkál a fejedbe, h nem csúszott le? nem lyukas? stb...Anyummal szépen meg lehetett beszélni, h menjünk el a dokihoz és nézzük meg, h mit mond...én jungee-t szedek, ami pont arra találtak ki, h ne lehessen tőle hízni.. 5600 ft/3 hónap és a barátommal felesbe fizetjük :)nekem csak az első 1 hétbe volt mellékhatása az, h fájt az alhasam, de azóta semmi sőt...teljesen kitisztult a bőröm, 1 pattanásom sincs, a menstruációs görcseim elmúltak, tudom órára pontosan, h mikor fog megjönni..már fél éve szedem, de én nem bántam meg :) 16/L
2011. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

21:02: Nem. Nem is teszt és nem is kutatás. Csak szerettem volna biztosra menni, a te válaszod, megint megerősített. Köszönöm, hogy kifejtetted, örülök az ilyen hozzászólásoknak. Ment a zöld tappancs.

21:09: Remélem, hogy tényleg rábeszélni akarod, csak próbálod majd meggyőzni, ha pedig nem akarja, akkor nem. Bár abból ahogy írsz, nem hiszem, hogy erőszakoskodni kezdenél. Ezt becsülöm. Köszönöm, hogy válaszoltál, fiú még úgysem írt ide. :-)

2011. jan. 4. 00:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!