Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért hiszik az emberek hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik az emberek hogy aki otthon van az LMBTQ témában az tagja is lesz mindennek?

Figyelt kérdés
-bocsánat az offért az előző rossz alkategóriában ment ki-

2018. dec. 30. 21:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
24%

Miért kéne bárkinek is tudni erről a baromságról.

Egyszerűen csak egy közös kifejezés ezekre az irányultsáokra, melyek amúgy is csak skatulyák, és önmagukban sem szabadna létezniük, mert tipizálják az embereket, teljesen feleslegesen.


A kérdésre a válasz: mert az embereket nem érdeklik ezek a homo témák, csak a homokat. Általában. Ilyen egyszerű.

(kivételek persze mindig vannak)

2018. dec. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

#11


Miért kellene bárkinek tudni erről?


Mert ez is az élet része. Alaphangon fél millió LMBTQ ember él a hazánkban.

Nem mondom, hogy mindenkinek betéve kell tudnia mindent, ami "meleg", mert nyilván nem.


De NEVETSÉGES, hogy általában olyan emberek utálkoznak az interneten és osztják az észt, akik azt sem tudják, hogy mit jelent az egész. Semmi kapcsolatuk ezzel, csak FÚJJ. Miért? Mert NEM ISMERIK.

Fogalmuk sincs az egészről. Csomószor azt sem tudják, hogy mi az a meleg. A múltkor pl láttam facebookon, ahogy egy nő azon panaszkodik, hogy milyen undorító már, hogy a melegek nőve operáltatják magukat és írta alá még nem egy ember, hogy igen, valóban, meg fújj, meg hasonlók.

De pls, a kettőnek kb köze sincs egymáshoz.


Azért van tele a társadalom gyűlölettel, mert semmit nem tudunk egymásról.

ÉS azért néhány alap dolgot tudni egy fél milliós csoportról, azért nem olyan nagy dolog. Szerintem. Legalább, amikor okoskodnak emberek, meg gyűlölködnek, előtte legyenek tisztában azzal, hogy mit is gyűlölnek.


(Amúgy szerintem meglepően sok hetero embert érdekel a téma, de ugyanilyen meglepően keveset tudnak az emberek erről az egészről. Tőlem is kérdeztek már olyan dolgokat, hogy csak fogtam a fejem.)

2018. dec. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%

"Az a gáz, hogy egyre több betűből áll..."


10 perce ezen röhögök :)))))

2018. dec. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
6%

Hát végig kellett olvasni a válaszokat, hogy a kérdést értelmezni tudjam. :D


Mondj egy okot, hogy egy heteró srác aki csajozik és éli felhőtlen életét, miért viseli szívén az LMBTQ témát és embereket? :D Na pont azért. :D

2018. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne viselhetné a szívén a témát egy hetero?:) Esetleg családjában/barátai között van, akit támogat, ez nem annyira lehetetlen.
2018. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
Én őszintén nem értem a kérdést és nem az LMBTQ részével van problémám
2019. jan. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

“Mondj egy okot, hogy egy heteró srác aki csajozik és éli felhőtlen életét, miért viseli szívén az LMBTQ témát és embereket? :D Na pont azért. :D”


Mert ennek a heteró srácnak, a legjobb barátja meleg.

2019. jan. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

"Az a gáz, hogy egyre több betűből áll..."

A legújabb verzió szerint: LMBTQI.

2019. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#Kérdező:


Mint látod ezért, mert nem tudják miről van szó. Illetve ahogyan más is írta: "Mert nem értik, hogy egy hetero minek foglalkozna a témával".


Én magam előadó vagyok egy programban. Az országban rengeteg általános- és középfokú oktatási intézménybe látogatunk el, ahol 1 (esetleg 2-3, órarend és megbeszélés függvénye) órában tartunk vagy egy osztálynak, vagy tornateremben teljes intézménynek interaktív előadásokat.


Nem meglepően a fiatalok, általános iskolások sokkal jobban megértik a dolgot. Ők maguk is kíváncsiak. Persze, aranyosan néha fújognak vagy ilyesmi, de valahogy kevésbé elítélőek.


Míg a középiskolákban már más a helyzet. Ott már inkább osztályonként szeretünk menni, mert komolyabbra fogjuk a dolgot. Az általános iskolásoknak inkább csak játékosan felvázoljuk, hogy egyáltalán létezik ilyen. Hogyha találkoznak valahol a témával, akkor ne legyen számukra ismeretlen. A középiskolásokkal viszont már meg is próbáljuk értetni a témát.

A középiskolások már durvább megjegyzéseket tesznek. Néha nehezen megválaszolható kérdéseket tesznek fel.


Nálunk aranyszabály, hogy a hálószoba történései hét pecsétes titkok az előadásokon. Illetve mi nem térítünk, nem próbálunk meg támogatásra buzdítani. Csak ismereteket bővítünk. Attól még a hallgatók szíve joga eldönteni, hogy mennyit fontol meg az elhangzottakból.


Nos...Mi középiskolában általában megkapjuk a hálószobára vonatkozó kérdéseket. Ez egyértelmű. Őket már jobban érdekli ez a része a dolognak. Szinte minden alkalommal elhangzik valami olyan kérdés, ami rám és a "pasimra" vonatkozik.

Pl.: "És Ti hogy szoktátok megoldani a csókolózást ha nem otthon vagytok?"

Erre a válaszom általában: "Mint mindenki más. Odahajolok és megcsókolom...mert a feleségem exhibicionista!"

És itt szokott jönni a ledöbbenés, hogy "De ha feleséged van, mit keresel itt?"


Ilyenkor szoktam elmagyarázni, hogy nem csak az foglalkozhat ezekkel az ügyekkel, aki beletartozik. Nekem a nővérem transz (férfiból lett nő, de meg nem lehet mondani róla, olyan jó műtéteken esett át Dél-Koreában és Japánban, hogy teljesen természetes nőnek néz ki), húgom leszbikus, illetve a legjobb haverom meleg.

Én magam még csak biszex sem vagyok!

Amint 14 éves koromtól vagyok együtt a párommal aki 5 évvel idősebb nálam. Végzősként amint betöltöttem a 18-at összeházasodtunk. Van egy kislányunk, aki 1 nappal az első házassági évfordulónk előtt született.


Van hogy hitetlenkednek a diákok. Ilyenkor ki szoktam vetíteni pár családi fotót. Mind a tesóimról, mind a feleségemről és a lányomról.

Mivel ez általában nagyon az elején történik hála az égnek, így általában az "apuci pici lánya" fotókkal megnyerem magamnak a lány hallgatók figyelmét, míg a ténnyel hogy hetero vagyok, a fiú diákok is figyelnek, hiszen nem ejthetnek el olyan megjegyzéseket, amivel egy meleg előadó sértegetésével lehetnének "menők".


-------------


Szóval. Én is csak a saját példámat mondhatom.

Egyszerűen azért, mert Magyarországon az a felfogás van életben, hogy "Minek foglalkozzam a másik érdekeivel? Majd akkor foglalkozom ha sértegetni kell!"...

Magyarországon nem népszerű dolog más ismeretlen emberért kiállni. Ha valaki éjjel szemtanúja lenne, hogy 4-5 120 kg-os c kategóriás éppen erőszakol egy tinilányt, akkor simán elsétálna, hiszen "Minek foglalkozzam mások biztonságával? Foglalkozom a saját biztonságommal!". Sőt, még a lány hibája lenne hogy a nyár közepén hogy mer olyan szoknyában lenni amiben látszik a bokája.


Egyszerűen ez a magyar mentalitás:

"Csak akkor foglalkozol egy csoport érdekeivel, ha beletartozol a csoportba! Más esetben kerüld és/vagy szapuld a csoportot!"


21/F

2019. jan. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

UI: A feleségem biszex.


#19 voltam.

2019. jan. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!