Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Sok leszbikus nőnek miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok leszbikus nőnek miért kell gyűlöletet szítani a heteroszexuális fehér férfiak ellen?

Figyelt kérdés

Én heteroszexuális fehér férfiként ma kint voltam a tüntetésen, szolidaritásból…


De az egyik leszbikus felszólaló kapva kapott az alkalmon és kiemelten a hetero, FEHÉR férfiak ellen beszélt…


Hogy Őt még sosem zaklatta leszbikus nő (vagy fekete, roma, esetleg ázsiai férfi)…

Csak kizárólag hetero, fehér férfi.


Nem én voltam az egyetlen aki heteroként szolidaritásból kiment, de ez után a nő után el is jöttem/jöttünk…

Miért kell belerúgni abba, aki mellettem tüntet? Milyen logika ez?


Most hallgatom a a partizán liveot a tüntetés további részéről és ilyenek hangzanak el:

“A sötétséggel nem lehet elűzni a sötétséget, arra csak a fény képes.

Gyűlölettel nem lehet legyőzni a gyűlöletet, arra csak a szeretet képes”

MLK


Akkor miért kell a hetero fehér férfiak irányába a gyűlöletet szítani?


(Annak aki ezt csinálja… Akinek nem inge, ne vegye magára)



2021. jún. 14. 19:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
64%

Én pl. leszbikus vagyok és nem értek egyet a pride-al, mert úgy érzem, hogy velem csesznek ki, amikor hergelik a népet.

Engem pl. soha nem bántottak a férfiak, nők többször is, mégsem vagyok nőgyűlölő.


17/19, a punci finom, egyszer majd próbáld ki!

2021. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

#17 Te mikor döntöttél úgy, hogy heteroszexuális leszel?


Kb ennyire volt értelmes a kérdésed.

2021. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nem akart megbántani senkit csupán arra akart kilyukadni, hogy ugye a leszbikusság az ami úgymond “nem normális” sok ember szemében míg pl egy hetero férfival sok esetben senkinek sincs problémája az identitásával kapcsolatosan. Mégis sok hetero férfi zaklatja a nőket, akik elméletileg “normálisak”.


Remélem érthetően fogalmaztam meg, hogy szerintem mi akart lenni a mondanivalója lényege. Én úgy gondolom ennek a beszédnek nem az volt a lényege, hogy megsértse a hetero férfiakat, de úgy látom sajnos mégis sikerült. :/

2021. jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
66%

Én megértem, miért ezeket a kifejezéseket használta.

Egyrészt az új törvénymódosítás hozói is hetero fehér férfiak, akiknek valószínűleg lövésük sincs arról, milyen nőként élni ebben a társadalomban, hát még leszbikus nőként.


A hetero fehér férfiak a jelenlegi rendszerben olyan előnyöket élveznek, ami miatt könnyebben megúsznak nők ellen elkövetett zaklatást, bántalmazást, erőszakot, sőt, ez még kifejezetten normalizálva is van. (Hogy miért, abba most nem mennék bele.) Én is egész életemben elsősorban hetero fehér férfiaktól kaptam szexista megjegyzéseket, zaklatást az utcán, és általában tőlük érkezik az olyan bánásmód, amitől nem érzem magam biztonságban. Többször próbáltak megerőszakolni, azt állítják, leszbikus nem létezik és majd "ők" bebizonyítják nekem, hogy csak egy férfira van szükségem, illetve rendszeresen kapjuk a szexista ívet, ha a barátnőmmel végigsétálunk az utcán. Sőt, kizárólag fehér hetero férfiaktól kaptam az utcán zaklatást (nem csak verbális!), amikor nőként megfogtam a lány párom kezét.


A tüntetésen egy szóval sem állította a beszélő, hogy minden férfi ilyen. Azokat említette meg, akik ilyenek, s akiket mégis véd a rendszer. Állítólag egyenjogúságban élünk, s közben mégis általában a hetero fehér férfiak közül kerülnek ki azok, akik megússzák a rendszer szabályainak megszegését, illetve akik előszeretettel bántják a nőket - főleg ha az leszbikus, mégis kevés megrovásban részesülnek emiatt. Biztos sérti az egójukat, hogy nem őket választja a nő és nem tehet ellene semmit, hogy vonzódjon hozzá... Eezt is rendszeresen tapasztalom.


Vannak kivételek. A beszédet mondó mégcsak nem is általánosított, csupán elmesélte a saját tapasztalatait. Ha újra elolvasod az elhangzott szöveget, talán meglátod benne, hogy nem hetero fehér férfi gyűlölő, hanem egy ilyen férfiak által zaklatott nőről beszélünk. Egyetlen leszbikus ismerősöm sem mondhatja el magáról, hogy soha nem érte zaklatás ilyen férfiaktól. Az állítást, miszerint főként hetero fehér férfiaktől érkezik ez a zaklatás, úgy gondolom, sok leszbikus nő megerősítené.

2021. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!