Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Klánalapítás mmo játékokban....

SpilerHUN kérdése:

Klánalapítás mmo játékokban. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Segítsetek nekem tanácsokkal. Játszottam több mmoval is már életem során (swtor, gw2, teso, newerwinter, wow, sto, stb) sok helyen voltam klántag de sok klán nem tetszett mert nem voltak ott jó arcok és vagy kiléptem v kirúgtak.


után azt találtam ki h saját magam fogok klánt csinálni bele is kezdtem meg is alakult de úgy néz ki h befullad a dolog.


Ez a mostani klánom oldala: [link]


volt sok tag de főleg csak túl fiatalok jöttek 15-18 évesek de én volt a guild mester az elején hallgattak rám de utána nem tudtam őket irányitani és leléptek máshová.

próbáltam más nagyobb klánok példáját követni lemásolni a szabályzatukat v több szabályzatot összegyurni de még igy sem akart müködni hosszú távon.


aztán felvetettem magamat más klánokba és próbáltam infokat gyüjteni meg a régi klánom vezetőitöl kértem tanácsot akik azt mondták h legyen egy fix officeri réteg és ne 14 évesekből csináljak klánt mert az szét fog esni. de én csak azt szeretném ha lenne hatalmam ha a tagok tisztelnének és úgy müködne minden mint más profi klánokban.


most azt találtam ki h a régi klánom nevét felhasználva (innen kirugtak mert nem úgy viselkedtem ahogy kellet volna) több helyen az ö nevüket felhasználva csináltam klánt és több magyar azt hitte h ez az eredeti klán és többen is csatlakoztak hozzám csak félek h ki fog derülni az igazság és megint lelépnek az emberek.


az igazi klán vezetöinek persze nem mondtam el h mit csináltam csak attól is parázok h ki fog derülni. nekik egy több éve müködö ilyen multi klánjuk van ami több mmoban ott van és én is ilyet szeretnék majd.


mit csináljak h az én klánom is sikeres legyen? Mi a sikere mmo klánok titka? Minden ötletet szivesen várok!


Ja és nem vok 15 éves, 24 vok és tegnap óta már melóm is van, nem vok kis hülyegyerek!



2015. máj. 8. 11:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 A kérdező kommentje:

Platával értek egyet, én is utálom mindkét felsorolt klánt.


Ki vagy te kento? Mi az ingame neved?


tudd h volt ahonnan kirúgtak de sok helyről én léptem ki és utána csináltam saját klánt mert volt rá igény.


Láttam én a resonance meg a renegade belsö működését meg votlam pár hasonló klánban. a resonance legalább profin nyomja de ott a magamfajta nem lett volna vezető ezért léptem le. a renegade nem annyira profi ott túl zárt a kemény mag de láttam más profi klánokat.


Az én klánom egy profi, hc baráti közösség lesz sok taggal félig gyüjtő és majd ha sokan leszünk akkor majd multi gamerek is leszünk!!!! most sok időm nem lesz erre mert van munkám de majd keresek pár jó offit és velük megoldom.


Csak azért vagytok menők mert elhitettétek a tagokkal meg a külvilággal h reptiliánok a vezetők nálatok is meg a Renegadeben is! Szánalmas! :D :D :D :D

2015. máj. 9. 10:07
 22/85 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod Plata, és külön "tetszett", hogy így ismeretlenül is lekezelő stílusban írtál.


Attól, hogy te személyesen mit tartasz jónak, létezhetnek ( és léteznek is ) más és más alternatívák.

Te a klánoddal ahogy észreveszem, a HC vonalat képviseled, ami ( félre ne értsed ) nem probléma. Huszonévesen, több szabadidő birtokában én is 2-3 évig HC klánban játszottam, de azóta a munkahely és a családalapítás háttérbe szorította a játékot ( érthetően ).


Nem ismerem már a magyar klánok nagy többségét sem, ritkán jutok el oda, hogy pár órára belemerülök a virtuális világba.

Viszont az igenis el kell fogadni, hogy minden ember más, mindenkinek más az elvárása akár játékban, akár a való életben. A megfelelő mértékű arroganciával nincsen probléma, főleg egy HC klánnál, ahol a legfontosabb dolog a progress, a haladás. Viszont ha már nincs meg ez a fejlődés, de az arrogancia megmarad, az tartósan a klán hanyatlásához vezethet. Ugyan melyik játékos szeretne olyan közösségben játszani, ami nem nyújtja azt, amit elvár, és még lekezelően is bánnak vele?


Nem ismerem a belső működéseteket, sem a tagokat, ezért nincs is jogom véleményt formálni a klánodról, csak annyit tehetek, hogy sikerekben gazdag játékot kívánjak nektek.

2015. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 Kento ***** válasza:

Plata és Spíler!


Nem igazán tudom eldönteni, hogy ezeket az orbitális baromságokat komolyan gondoljátok e vagy csak mesteri trollok vagytok!


Félek, hogy előbbi! :(


Plata, a szövegértelmezés 42 évesen sem megy, leírtam melyik klánt képviselem, de sebaj! :)


Igazad van, nem tártuk soha a nagyvilág elé az elért sikereinket (tudom, most jön majd az, hogy csaltunk vagy exploit volt :) ), mert elég volt, ha a közösségünk tagjai tudják. Ahogy nem akartunk soha sehol vezető szerepet betölteni, ezt meghagyjuk Neked/Nektek vagy Spílernek!


Elhiszem azt is, hogy rengeteg dolgot tudhatsz rólam vagy bárki másról, húúúúú most nagyon megijedtem! :)


Legyen nyugodtan a te három betűs klánod a magyar mmo közösség vezetője, sok sikert, szedd össze a hasonló klánokat, Spíler biztosan örömmel csatlakozik hozzátok.


Spíler!


Neked is sok sikert! Azért vigyázz, mert mi, Reptiliánok másképp oldjuk meg a problémákat mint ti, emberek. A helyedben -többek között- előkóstolót is alkalmaznék az étkezések során, soha nem lehet tudni. Vagy nehogy egy "véletlen" baleset érjen! Tudod, a gyíkemberek leleményesek! :)

Az is meglehet, hogy rád küldünk egy chupakabrát! :)

2015. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 Plata ***** válasza:
32%

Csak sorrendben!


Angyalkám, téged soha nem vettünk volna fel a HGF-be mert nem illettél volna bele. Igen, mi a HC vonalat képviseljük de közben baráti közösség is vagyunk!


Igen, volt btk-nk és voltak tárgyalások is, pár tag el lett ítélve, de ez hozzá tartozik a játékhoz! A régi vezetők már nincsenek nálunk, távoztak (maguktól vagy erre kaptak jelzést).


Kento fiú!


Sejtem mi az ingame neved de nem írom le. Igen, nekünk kell a vezető szerepet elvállalnunk a magyar mmosok között mert más nem alkalmas rá.

Vagy lennétek ti? Vagy a Renegade? Vagy más szutyok klán?


Nem!!!!! inkább működünk együtt 100 spílerrel mint egy zsoltyval (mert tudom h te vagy az vagy mistgun) vagy egy nephinnel vagy ahettal a másik oldalról.


idáig szépen tudtatok terjeszkedni mert szerencsétek volt de a 2009 óta tartó sikerszériátok véget ért ahogy a többi multis szutyoknak is.


Az mmo közösségek jövő nem a multi klánokban, miért nem érted meg?


Idéznék a honlapotokon lévő szabályzatból:


"Összefoglalva tehát, kiknek is tudjuk ajánlani a Resonance-t?


Azoknak a casual játékosoknak, akik szeretnek játszani a játékkal és mindezt kötelező online játékidő nélkül szeretnék tenni, de amikor belogolnak akkor nem zárkóznak el egy gyorsan összeálló csapattal egy instát (dungeon, flashpoint, melyik játékban mi ) kipucolni, tudnak és akarnak közösségben játszani és ezt képesek kulturált keretek között folytatni.

Illetve olyan HC játékosoknak, akik időhiány, vagy egyéb okok miatt nem tudnak a szigorú időbeosztású és szabályrendszerű HC guildek soraiba csatlakozni, de meg szeretnék érezni az end-game tartalmak ízét és bármikor kaphatóak egy jó kis raid futamra."


Ezt ti el is hiszitek?


Vagy itt van a Renegadé! Ok legalább felvállalják ebben is az mmo hopperkedést!


"Fő filozófiánk, hogy szórakozni akarunk egy játékban. Célunk, hogy közösen fedezzük fel az újabb és újabb játékokat, egy barátságos közegben."


Felvételi lapok meg egy egyéb böszmeségek!!!!


Mi van nálunk?


"Csatlakozási szándékkal érdemes a Vezetőség valamelyik tagját megkeresni, de bármelyik Főtiszt jogosult új tagok felvenni, a megfelelő protokoll betartásával. Megkeresed az éppen aktív vezetőségi tagot, felveszed barátnak, ráírsz privát üzenetet vagy egyszerűen beírod, a HUN chat-re, hogy csatlakozni szeretnél a HGF-hez, mindig figyeljük a chat-et. "



A reptilián dologgal meg ne viccelődj, mert biztos h léteznek de ha ti azok is vagytok, akkor sem vagytok többek egy alsó kasztos gyíkoknál.

2015. máj. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 Kento ***** válasza:

Jól van srácok, én itt kiszállok ebből a "vitából" vagy miből, mert érzem, hogy hülyeség terén meg fogtok verni a rutinotokkal! :)


Sok sikert mindkettőtöknek!

2015. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 Plata ***** válasza:
53%

Ez az futamodj csak meg, ez a híres resonance: beszari gyíkok gyűjtője!


Valamelyik renegades okostojás nem szeretne hozzászólni? Vagy bárki más?

2015. máj. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:

Kedves Plata:


Volt egy mondatod, amit kiragadnék az írásodból.


" Igen, nekünk kell a vezető szerepet elvállalnunk a magyar mmosok között mert más nem alkalmas rá. "


Ezzel annyi a baj, hogy soha, senkinek nem fog összejönni egy ilyen vezető szerep, semmilyen játékban. Miért? Mert minden embernek egyéni igényei vannak, és más más módon akarnak szórakozni a játékban. Van akinek ez tetszik, van akinek amaz, van akinek megint más. Lehetnek szövetségek klánok között, de a teljes közösséget összefogni nem lehet.Nem véletlen, hogy más népeknél sincsenek ilyen jellegű próbálkozások ( vagy lehet hogy vannak, de hasonló a "siker". )


Az pedig, hogy nem vettetek volna fel... Honnan tudod, hogy milyen ember vagyok, ha nem is ismersz?

Az, hogy valaki kérdezett valamit itt, klánalapításban gondolkozik, és segítő szándékkal felvázoltam pár gondolatot, amin el tud indulni valamilyen irányba, ami összhangban van a céljaival, nem jelenti azt, hogy okoskodni próbálok.


Viszont egyik szavaddal ütöd a másikat ( szerintem ). HC guild vagytok, ahogy írod, ugyanakkor baráti társaság is ( ami persze nem zárja ki egymást, első hozzászólásomban utaltam is erre ), de mellette megy a szinte szabály nélküli felvétel is, ami a gyűjtő-klán tulajdonsága. érzed a kettősséget? Hogyan tudsz így mindenkinek megfelelő játékélményt biztosítani? valamit fel kell áldozni: Ha HC, akkor egy kiépített profi csapat, egységes céllal, tudással felvértezve, amibe nem fér bele a sok sok új recruit. ha gyűjtő, akkor a sok embernek egyformán biztosítani minden lehetőséget, ami ugye a minőség rovására is megy, mivel lesznek erősebb és gyengébb játékosok.

Az arany középutat nem egyszerű megtalálni....

2015. máj. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 Plata ***** válasza:
53%

Angyalka!


Spiler akkor is sikeres vezető lesz majd ha nem írt volna ide. Csak felületesen ismerem de mivel elhivatott és elszánt ez már jó alap erre lehet majd építeni.


A vezető szerepet pedig nekünk kell végigvinni mert ahogy írtam a többiek nem alkalmasak erre. Nem szövetségi rendszer kell mert nem fogunk segget nyalni hanem egy erős vezető aki mögé beállnak a többiek mert azonosak a célok. Már van két ilyen csapat is, Spíleré lesz a harmadik.


Azért nem vettünk volna fel mert az írásaid alapján inkább vagy a resonance és társaik csapatába való nem hozzánk.

nem tudom milyen ember vagy de az első benyomás nem volt meggyőző.


amit pedig a legvégén írtál: nálunk sikerült mindent egyben megvalósítani. sokan vagyunk, profik vagyunk, vezetők vagyunk és mégis jó a hangulat, baráti közösség is vagyunk. ezért is irígyek ránk a kisebb flották, klánok és ezért akarnak alánk tenni de soha nem sikerül nekik.

2015. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:

Kedves Plata:


Egy cégnél, vállalatnál azonosak a célok, egy játékban, mivel a szórakozásról, kikapcsolódásról szól, nem. Azt nem szabhatjátok meg senkinek, hogy hogyan szórakozzon az adott játékban. Pont ezért vannak külön klánok, különböző értékek alapján létrehozott közösségek, hogy mindenki megtalálja a számítását. Azért, mert mások a viszonyok máshol, nem kell őket máglyára dobnotok.

2015. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:

Kedves spíler:


Köszönöm az "észrevételed", de lehet ebben az is közrejátszik valamit, hogy nőnemű vagyok.

2015. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!