Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Klánalapítás mmo játékokban....

SpilerHUN kérdése:

Klánalapítás mmo játékokban. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Segítsetek nekem tanácsokkal. Játszottam több mmoval is már életem során (swtor, gw2, teso, newerwinter, wow, sto, stb) sok helyen voltam klántag de sok klán nem tetszett mert nem voltak ott jó arcok és vagy kiléptem v kirúgtak.


után azt találtam ki h saját magam fogok klánt csinálni bele is kezdtem meg is alakult de úgy néz ki h befullad a dolog.


Ez a mostani klánom oldala: [link]


volt sok tag de főleg csak túl fiatalok jöttek 15-18 évesek de én volt a guild mester az elején hallgattak rám de utána nem tudtam őket irányitani és leléptek máshová.

próbáltam más nagyobb klánok példáját követni lemásolni a szabályzatukat v több szabályzatot összegyurni de még igy sem akart müködni hosszú távon.


aztán felvetettem magamat más klánokba és próbáltam infokat gyüjteni meg a régi klánom vezetőitöl kértem tanácsot akik azt mondták h legyen egy fix officeri réteg és ne 14 évesekből csináljak klánt mert az szét fog esni. de én csak azt szeretném ha lenne hatalmam ha a tagok tisztelnének és úgy müködne minden mint más profi klánokban.


most azt találtam ki h a régi klánom nevét felhasználva (innen kirugtak mert nem úgy viselkedtem ahogy kellet volna) több helyen az ö nevüket felhasználva csináltam klánt és több magyar azt hitte h ez az eredeti klán és többen is csatlakoztak hozzám csak félek h ki fog derülni az igazság és megint lelépnek az emberek.


az igazi klán vezetöinek persze nem mondtam el h mit csináltam csak attól is parázok h ki fog derülni. nekik egy több éve müködö ilyen multi klánjuk van ami több mmoban ott van és én is ilyet szeretnék majd.


mit csináljak h az én klánom is sikeres legyen? Mi a sikere mmo klánok titka? Minden ötletet szivesen várok!


Ja és nem vok 15 éves, 24 vok és tegnap óta már melóm is van, nem vok kis hülyegyerek!



2015. máj. 8. 11:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:

Kedves Plata:


Az MMO-t még LineAge 2-ben kezdtem, a Dragon Angels nevű nemzetközi klánban, akikkel 1.5 évet töltöttem el, utána 5 évig World of Warcraftal játszottam a Honor and Glory nevű magyar guildben és a Silverwing Angels nevű olasz klánban. Mellette kipróbáltam az Age of Conant és a Warhammert is, de ott guild nélkül. Jelenleg Star Wars: The Old Republic, ahova néha benézek, de már mást tartok fontosnak, mint régebben. 1-2 óra játék havonta elég is nekem, más a prioritás az életemben.

2015. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 Plata ***** válasza:
32%

Angel!


A ragnaroson lévő klánt ismerem hallomásból. torban pedig ezzel havi 1-2 órás játékkal pont a resonance tagja lehetsz, a renegade már el lett intézve, ők megszüntek.


De nem akarom offolni a topikot, ezért visszatérve az alapgondolathoz: mindent bele Spíler, meglesz az a klán!

2015. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:

Plata: Nem akarok belépni sehová, egyszerűen nincs időm/energiám játszani, csak nosztalgia.


Spíler pedig, ha jó vezető szeretnél lenni, akkor fontos az empátia és a szervezőképesség. Egy klánnal mindig foglalkoznod kell, vezetőként neked a feladatod, hogy irányt mutass a tagoknak, gondoskodj a szórakozásukról, még annak árán is, hogy néha neked nem jut esetleg időd a tényleges játékra.

2015. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim válasza:

Plata, 2 dolog:


1. miért van az az érzésem, hogy 42 évesen egy sikertelen, lábtörlő vagy? Simán el tudom képzelni, ahogy minden nap bemész a munkahelyedre, a főnököd lenézően viselkedik veled, a munkatársaid kizárnak a közös programokból, s neked az egyetlen menekülési útvonalad, ha hazamehetsz és a LEG-klánodat irányíthatod. Azt is el tudom képzelni, hogy vered az asszonyt vagy a gyereket. Vagy ha meglátod a szóban forgó bármelyik klánt, a TGF-et, vagy bármit ami hozzájuk köthető, s ezek miatt kisebbnek érzed az egódat, elkezd csorogni a nyál a szádból, előkapod az övedet/fakanalat, jól megvered az asszonyt, majd visszaülsz a gép elé, és görcsösen próbálod levezetni a maradék agressziódat a billentyűzeten, miközben egy a logika parányi szikrájától mentes levelet, hozzászólást írsz. Majd kifújod a levegőt, kihúzod magad a sámlidon, büszkén megveregeted a vállad, s már ugrasz is fel a LEG-klánodba, hogy vezetőként mindenki a te hátsódat kezdje el fényesre nyalni. Ez 42 évesen komoly probléma, menj pszichológushoz (magamat nem ajánlom, más problémákkal foglalkozom), ők segítenek rajtad hidd el.

2. Spíler most vagy a te szegény gyereked, aki a nevelésed hatására lett ilyen, vagy csak találtál egy hozzád hasonló kisiklott életű embert, akivel kedvedre bábjátékozhatsz.

2015. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 Hattori_Hanzo válasza:

Plata!


Kérdésedre válaszolva a World of Warcraft volt az első mmo játék amivel játszottam. Az alapjátéktól kezdve, néhány kiegészítőn át a Bloodscalp szerveren. Kellemes társaság kollégákból, barátokból, ismerősökből. Évekig együtt játszottunk, instáztunk, raideltünk. Aztán közel egyszerre belefáradt mindenki a játékba. Néhányan azóta is tartjuk a kapcsolatot. A guild vezetőjére és officereire abszolút jellemző volt a tolerancia, nyugalom, segítőkészség. Egyetlenegy vita nem volt. Ez volt a Lázadók guild.


A játék befejezése után sokan nem játszottak már, néhányan kipróbáltunk más játékokat (Aion, Runes of Magic, WOT. Játszott mindenki addig, amíg kedve volt. Senki nem vette véresen komolyan, ugyanis ezek játékok. A kikapcsolódást szolgálják, a szórakoztatást.


Amennyiben egy játék gyűlöletet kelt valakiben, akkor azt a játékot abba kell hagyni. Ha mások irányába kelt gyűlöletet, akkor annak a játékosnak kell abbahagyni. Ha nem teszi meg, akkor a felgyülemlett feszültség, idegesség a későbbiekben fizikai tünetekkel járó betegségeket fog produkálni. Ezt senkinek nem kívánom.


Javaslom ne fogadj, mert veszítenél.


Azt hiszem minden kérdésedre válaszoltam. Illetve az utolsóra nem. Hogy szeretnék-e valamire még választ kapni.


A válaszaidból nem értem a weboldal linkjét. Azzal most mit demonstráltál? Hogy hamarosan induló játékba is szerveződtök vagy azt, hogy 7 tagja van már?


Egyébként biztos vagyok abban, hogy a weboldalt és az ott megjelenített nevet nem Te hoztad létre. Arra tippelek, hogy egy olyan tagotok, aki lelkes, de nincs még meg az a magsasszintű játékprofizmus, mint sokatokban. Az az angol-magyar kevert nyelven leírt guild vagy szekció név (The Lovagjai of Tardis) nagyon nem profi. A Tardis Lovagjai vagy The Knights of Tardis lenne rendben. Biztos vagyok benne, hogy az éles játék indulásra ezeket a kérdéseket Te majd elrendezed és mint a leendő legnagyobb magyar guild vezetője a magyar megnevezést adód majd a csapatodnak.


Olvastam az egyik válaszodba, hogy egy guildet keményen kell vezetni és egy guildnek vezetőre van szüksége. Szabályok kellenek, amiket a tagok betartanak. Ettől lesz sikeres a guild.

Akkor ezt linkelt oldalról én levenném. ("Nincs vezető, nincsenek szabályok, játszunk és szórakozunk.")


Többször írtad, hogy téged mások véleménye nem érdekel, az sem, hogy ki nő vagy férfi a guildben, ...

Talán konfliktust okozhat, ha a guildedben valaki hasonlóan gondolkodik. Mert előfordulhat, hogy nem fogja érdekelni a Te véleményed, mert neki más az elképzelése egy feladat megoldásról és csinálja a saját eddigi tapasztalata alapján. Ez ugyebár konfliktus. Kirúgod? Akkor a többiek esetleg félnek elmondani később a véleményüket. Marad sok bólogatójános, vagy, ahogy mondtad valamelyik klán tagjaira, birkák. Ha nem rúgod ki, akkor romlik az ázsiód. Szóval ezt a paradoxont mihamarabb fel kell oldanod.


Spíler!

Az okos ember ismérve, hogy tisztában van saját hibáival és azt képes is beismerni. Mivel utóbb kiderült, hogy Angel egy hölgy és minden hölgy felé egy normális férfi tisztelettel van, így előző neked szóló bejegyzésemet továbbra is fenntartom.

Feltételezted és egyben kinyilvánítottad, hogy Angel az általad gyűlölt klánok valamelyikének tagja, s ezek után negatívan diszkrimináltad. Ez már azért rejtett rasszizmus.

2015. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 Plata ***** válasza:
88%

Hatori!


Röviden fogok válaszolni mert nincsen több időm ilyenekre!


Rosszul látod, semmilyen gyűlölet nincsen bennem egyszerűen csak eljutottam oda, hogy leszarom a többi klánt.

A HGF-nek pedig csak egy officerje vagyok, nem én vagyok a vezető, van nálam alkalmasabb is erre.


A star citizenes klánban én nem vagyok benne, azt szintén más vezeti, de az is HGF kirendeltség lesz. Sajnos a resonance és a renegade is ott van már.

Az SC-s weboldalt pedig nem én hoztam létre te butus, azt a játék fejlesztői, ez a klános moduljuk! :) :) Jajj el is felejtettem, hogy mennyire profi vagy!


Ami a klánvezetést illeti , aki nem közénk való azt igen, kitesszük de nem szó nélkül.


Tudom javasolni, hogy tedd fel a gépedre a F2P STO-t, beinvelünk a flottába és akkor te is képet kapsz rólunk és meg fogod látni, hogy a többi klán hazudik és próbál minket besározni, de teljesen normálisak vagyunk.


A HGF továbbra is döntő tényező STO-ban, a legnagyobb és legjobban szervezett flotta!

2015. máj. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 A kérdező kommentje:
Én is beléptem tegnap ebbe a klánba, nem tudom meddig maradok mert a star trek annyira nem köt le de idáig nem tudok róluk rosszat mondani. profi arcok vannak, vita semmi és jól szerveznek meg mindent! ez a klán nem fog szétesni!!!!! én is tudok tanulni tőlük! :D :D :D :D
2015. máj. 11. 08:16
 48/85 Plata ***** válasza:

Így van, mielőtt bárki bírálna minket tessék megnézni hogyan is működünk ne pedig irigy és nulla klánok véleményére adjatok akik még hülyék is az STO-hoz (resonance, renegade és társaik).


Aki egy stabil, biztos flottát szeretne világos célokkal az nyugodtan keressen meg minket!


www.hgforces.hu

2015. máj. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 Kento ***** válasza:

Nem mintha rontani szeretném a toborzásotokat, de ha már azt hangoztatjátok, hogy stabilak, nagyok ésvitáktól mentes közösség vagytok akkor nem értem a honlapotokon lévő legfrissebb hírt, mely szerint a vezetés pár tagja új flottát alapított, magyarán szólva kettészakadt ez a stabil, nagy és vitáktól mentes közösség!


Félre értés ne essék, megesik ilyen minden online szerveződésben, viták, nézeteltérések bárhol előfordulhatnak, még az is, hogy a közösség kettészakad, csak ezeket fel kell vállalni, nem úgy beállítani a dolgokat, hogy "minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve", mert ez így, jelen formában egy nagy öngól. :) :)

2015. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 Plata ***** válasza:

Ez téged miért zavar hülye resonanceos? Jó a kárörvendés meg a trollkodás? Ez is öngól, mert így mindenki meglátja milyenek is vagytok!!!


Az, hogy kilépett pár olyan vezető akik úgy sem voltak sokat fent és új flottát csinálnak (megmondom, halálra van ítélve), elvisznek 2-3 tagot, csak nyugodtan. Legalább megtisztulunk a nem kívánt tagoktól. Majd lesz új honlapunk meg minden, nem számít.


Amit meg a hírben leírt, az nem igaz, de felesleges ezen rágódni, továbbléptünk!!


Te meg a hopper barátaitok inkább a saját klánocskáitokkal foglalkozzatok meg azzal hogy mennyire vagytok aktívak mert swtorban napok óta 5-6 tagnál többet nem látok nálatok, gw2ben szintén, eso meg úgy tudom végleg befuccsolt.


ne velünk foglalkozzál hanem a saját csürhéddel!!!!

2015. máj. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!