Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter fanfiction...

Harry Potter fanfiction kedvelők, mondanátok véleményt erről?

Figyelt kérdés

Wattpadon kezdtem el írni egy fanfic-et és érdekelne, hogy ki mit gondol róla. Csak egy irományom van eddig, de az nem fanfiction, hanem saját sztori. Nem vagyok jártas az írásban, de a történetet ha értékelnétek, azt megköszönném.


[link]



2023. jún. 2. 21:39
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:

Mármint mire gondolsz kedves utolsó, hogy csak az olvasók elé hányom a gondolataimat, ezzel meg nem tisztelve őket? Komolyan kíváncsi vagyok. Amúgy köszi a hozzászólást, nem sértődtem meg.


(Amúgy a másik sztorinál bemutatásképp múlt időben írtam nyílván, hogy mégis milyen a környezet, de ha elkezdödik a cselekmény, nyilván jelen időben írok. Ezt csak úgy hozzátettem.)


A Wattpad írókat sem kell egyből leírni amúgy. Nem mondanám, hogy jellemzőek a helyesírási hibák, valamint vannak jó történetek is. Tőlük is kaptam már pozitív visszajelzést.

2023. jún. 5. 00:19
 32/57 anonim ***** válasza:
36%
gyk-n mit vártál kérdező? na most már én is ránézek ha már mindenki szarrá fikázta
2023. jún. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
25%
szerintem jól megvan irva
2023. jún. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Na látod, erről szól ez az oldal. Megszóltak engem, hogy lepontozom a válaszokat, holott ez nem is igaz és pont ők azok akik lepontozzák azokat, akik nem értenek velük egyet. Valaki írt végre egy pozitív hozzászólást és kapásból pontozzák is le.

Már rég rájöttem, hogy csak trollkodni járnak ide unalmukban a legtöbben, mert nincs más dolguk. Volt olyan hozzászólás, amely valóban építőjellegű volt, de a legtöbb csak hozzá nem értők fikázásából állt. Hiába erőlködbek, az ilyen véleményekre amúgy sem adok.

Még egyszer köszi, hogy beleolvastál.

2023. jún. 5. 12:20
 35/57 anonim ***** válasza:
80%

Errol szol az oldal...

Mirol?hogy aki pozitiv kritikat ad az egy isten,aki meg negativat az maga az ordog?

Hozza nem ertok?

Miert te annyira hozza erto vagy?🤣🤣🤣

Te egy vicc vagy nem hozzaerto

Es honnan is veszed amugy is,hogy aki valamit is irt itt,nem hozzaerto?

2023. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, de az nem kritika, hogy deügyivagyoooooool *-*

Ha neked buksisimi kell vélemény helyett, akkor azt mondjad.

2023. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:

Istenem, ennyi gyökeret. Nem az a baj, hogy kapok negatív kritikákat, sőt ahogyan írtam volt olyan is, ami miatt változtattam a sztorin, mert hasznosnak találtam. Azt nem értem csak, hogy minek kell lepontozni azt, aki pozitív véleményt ír az irományomról.

Honnan veszem, hogy hozzá nem értők vannak itt? Onnan, hogy már rég akceptáltam hogy trollkodni jártok ide és az eféle primitív válaszok hidegen hagynak. Nem buksi símogatásért jöttem ide. Nagyon unalmas életetek lehet, ha folyton folyvást ide jártok vissza sértegetni az embert.

2023. jún. 5. 13:29
 38/57 anonim ***** válasza:
74%
Inkabb ird az unalmas regenyedet,csak ki ne adasd kerlek 🤣
2023. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam az első fejezetet, de alig bírtam a történetre fókuszálni a szöveg minősége miatt.


Először is, iszonyatosan ömlesztett a szöveg. Gondolom, telefonról másolod be, mert akkor szokott így kinézni, de attól még nagyon jót tenne, ha kijavítanád, mert ez így olvashatatlan. Bekezdéseknek nyomát sem látni, ráadásul emiatt baromi nehéz eldönteni, hol ér véget a párbeszéd, és hol kezdődik a leírás. Konkrétan találtam benne több helyet, ahol egy entert sem ütöttél, hogy elkülöníthető legyen.


Száraznak éreztem az egészet. Tárgyilagosan csak a mozdulatokat írod le, érzelmeket meg egyáltalán nem. És az nem mentség, hogy "oda van írva, hogy meglepődött", érzékeltetni kell, mit érez a karakter, hiába E/3 nézőpontot választottál. A testérzet és a mentális reakciók fontosak. Mélyülj bele a karaktered fejébe, írd le a gondolatait, a testi reakcióit, hogy az olvasó bele tudja élni magát a történetbe, érezze azt, amit a karaktereid.


Ugyanez a kategória nálad a helyszín leírása. Nem elég annyit mondani, hogy a kastély kőböl van, fa ajtókkal és sok toronnyal, pláne akkor nem, ha elvileg a főszereplő annyira beleveszett a látványba, hogy észre sem veszi, hol van. A leírásnak pont olyannak kell lennie, amilyennek a főszereplő látja, márpedig a jelenlegi leírás inkább olyan érzést kelt, mintha vetne rá egy rövid pillantást, nyugtázná, hogy nagy, és ennyiben ki is merül az érdeklődése.


A párbeszédek szintén élettelenek. Nekem is vannak világépítést tartalmazó párbeszédeim, de mindenképpen úgy kell őket megoldanod, hogy ne legyenek ennyire szájbarágósak. Képzeld el őket úgy, mintha az ismerőseidet hallgatnád beszélgetés közben, és olyanra írd meg, ami a te figyelmedet is felkeltené, és tudnád követni. A legfontosabb pedig, hogy hiába fantasyt írsz, életszerűnek kell lennie a párbeszédeknek. Gördülékeny, a mondatok kapcsolódnak egymáshoz, a karakterek reagálnak egymásra (akár csúsztatva is lehet, elvégre nem mindig fogod fel azonnal, mit hallottál 2-3 mondattal korábban), vannak érzelmi és testi reakcióik egymás és a saját mondandóikra is.


A szóismétlésekre szintén nagyon oda kell figyelned, mert borzalmasan sok van benne. Akadt olyan, hogy egy mondatban háromszor használtad ugyanazt a szót, ami nagyon rosszul nézett ki. Nem kell feltétlenül folyamatosan a szinonima szótárat bújnod, de azért itt rengeteg szót cserélned kellene, vagy akár gondolatokkal, testérzettel körülírni, mi történik. Ugyanide tartozik, hogy a "volt" szót durván ritkítanod kell a szövegben. Ezt úgy kell kerülni, mint a pestist, és csak akkor kiírni, ha nincs más választásod.


A központozást hagytam a végére, hogy példákat is írhassak neked. A kötőjel-gondolatjel különbséget nem tudom, kell-e neked mondani, mert sejtem, hogy telefonról töltöd fel a fejezeteket, olyankor pedig a Watta hajlamos átírni a gondolatjeleket. (A gondolatjel ugye ez [–], a kötőjel meg ez [-], ugye utóbbi rövidebb).


3 formában lehet párbeszédet írni.


1.) A beékelés (leíró rész) a mondat folytatásaként működik.

– Ez nem is igaz – mondta Anna.

– Ez nem is igaz! – mondta Anna.


2.) A beékelés különálló mondatként szerepel.

– Ez nem is igaz. – Anna arca vörösbe fordult az idegességtől.


3.) A beékelés a mondat közben jelenik meg.

– Szeretnék menni – mondta Anna –, de nem lehet.

– Ez amúgy – szólalt meg hirtelen Anna – nem is igaz.


És itt, ami még nagyon fontos, hogy a beékelésnek mindig a beszélő személyhez kell kötődnie, tehát az ő testbeszédét, hangnemét, érzelmeit írhatod csak le, más karaktert maximum úgy vonhatsz bele, hogy a beszélő karakterre reagálnak.


Nagyon maximum így:

– Ez amúgy igaz? – kérdezte Peti.

– Egyáltalán nem. – Ezt hallva Peti bólintott.


Így viszont ne:

– Ez amúgy igaz? – kérdezte Peti.

– Egyáltalán nem. – Peti bólintott.



Momentán ennyi jut eszembe egy fejezet elolvasása után.

2023. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak a választ. Valóban igazad van bizonyos dolgokban, de arra odafigyeltem, hogy az olvasó tudja, hogy mikor ér véget a párbeszéd. Mindegyik végére tettem kötőjelet, bár bevallom a bevallom a gondolatjelek helyére is kötőjeleket írtam, de ebből még lejön a párbeszéd vége. Erre különösen figyeltem. Amúgy nem mobilról másoltam be. Laptopon írok, viszont a telefon totál másképp jeleníti meg a szöveget, mint mondjuk egy számítógép, lévén hogy a telefon kijelzője keskenyebb. Próbáltam pedig érzékeltetni a karakterek érzelmeit párbeszédek közben, de akkor ezek szerint nem volt elég részletes. Azt, hogy a párbeszédek nem életszerűek, szintén nem tudom hová tenni, mert teljesen természetesen beszélnek egymáshoz. Sok más dologban igazad van, elismerem. A szóismétlésekre igyekszem odafigyelni. Azt hittem, hogy a kastélyt is sikerült megfelelően bemutatnom. Mármint nem tudom, hogy mit tehettem volna még hozzá. Az ilyen kritikákon elgondolkodik az ember és valóban lehet belőle tanulni, nem úgy mint a legtöbb primitív, csak fikázó kommentekből. Köszi, hogy reagálsz és további indokokkal rácáfolsz azokra, amiket - szerény véleményem szerint - normálisan írtam le. Nem vagyok J.K. Rowling, ez egyértelmű, de azért túlzásnak érzem, hogy az egész egy förmedvény, ahogyan azt legtöbben írták. Ettől függetlenül a hibáimat elismerem.
2023. jún. 5. 15:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!