Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Volt olyan kötelező olvasmány...

Volt olyan kötelező olvasmány amit egyáltalán nem olvasta el gyerekként mert annyira szar volt? Ha igen mi?

Figyelt kérdés
Mondjuk nálam az a helyzet, hogy könnyebb lenne felsoroli, hogy mit olvastam el mint hogy mit nem XD te hogy vagy ezzel?
ápr. 16. 21:00
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
84%
Szent Péter esernyője és Egri csillagok. Elolvastam, de szó szerint brutális szenvedések árán. Utóbbi könyvön többször is bealudtam.
ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

Kőszívű ember fiai.


Szerencsére az Egri csillagokat nagyon szerettem és 2x is kiolvastam.

ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
75%
De hát az Egri csillagok tök jó love story. Mit lehet azon bealudni? Izgalmas inkább, és romantikus. Igaz én először azokat a részeket olvastam ahol folytatódik a love, utána nagy nehezen a többire is sort kerítettem.
ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
76%
Ált. suliban elolvasni elolvastam, mert anyum nem hagyta, hogy ne tegyem, de volt amit nagyon utáltam. A Kincskereső undorító, gyerekként is taszított a nyomora. A Tüskevárat, Egri csillagokat én nagyon szerettem, annyiszor olvastam mindkettőt, hogy már szinte kívülről fújtam. Az Aranyember sem volt rossz számomra. A Pál utcait nem szerettem, de a Légy jó mindhalálig könyvet nagyon gyűlöltem. Ebből is látható, hogy utálom a nyomorról szóló, élet nehézségein vergődő könyveket. Az olvasás számomra kikapcsolódás, nem más szerencsétlen sorsát akarom ott is olvasni. E nélkül is van elég szar dolog az életben.
ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
Tanárként mondom, hogy borzasztó a kötelező olvasmányok repertoárja most is, egyedül a Pál utcai fiúk az ami most is helytálló, szeretik a mostani gyerekek is. Én szeretek olvasni, minden kötelezőt elolvastam, de az orosz irodalomtól megütött a guta. Az az anyegini életérzés lehangoló! Gyerekként nem mertem nem elolvasni a kötelezőket, de most szülőként csaltam. A negyedikes lányomnak a Rumini volt kötelező. Valami borzalom. Egerek meg patkányok szerepelnek valami kalózos sztoriban, se érdemi mondanivalója, se értelmes cselekménye nincsen. A lányom hiába kezdte el olvasni, nem értette, mert nem bírt a történetre odafigyelni. Próbáltam segíteni, olvastam fel neki én is belőle, hogy haladjunk, meg átfutottam tartalmilag a szöveget, hogy elmondjam neki miről szól, ne kelljen végig olvasnia. Hát a felénél én is feladtam!
ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
Egri csillagok, Kőszívű ember fiai.
ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
73%

Egyet sem olvastam el. Már akkor sem érdekelt, hogy "mire gondolt a költő"!

Valakik rámutatnak valamire, hogy az "érték" és ha tetszik, ha nem, erővel letuszkolják mindenki torkán csak azért, mert ők azt mondták rá, hogy az!

Ez nálam soha nem működött! Legalább annyira nem működött és működik, mint az sem, hogy számomra idegen senkik döntsék el helyettem, hogy nekem mire "illik" felemelő eseményként, "ünnepként" tekinteni és mire nem. Ez van!

ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
77%
25. Azért nem magyartanár vagy, gondolom.
ápr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim válasza:
100%
25, Én oviban olvastam a lányomnak a Ruminit, de még így is elunta..hihetetlenül kiszámítható és unalmas.
ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag egyiket sem olvastam el, pedig mióta megtanultam olvasni mindig van könyv a kezemben. Van olyan, amit később olvastam, de a legtöbb kötelező olvasmányt nem akkor, nem abban abban az életkorban kéne olvasni, amikor kötelezőek.
ápr. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!